• Хід ЗАНЯТТЯ

  • «Кольорові листя» (декорування тканини). Конспект НСД з образотворчої діяльності




    Дата конвертації28.07.2017
    Розмір3,88 Kb.
    ТипОбразотворчого мистецтва. Конспекти занять по З

    Алла Костеріна
    «Кольорові листя» (декорування тканини). Конспект НСД з образотворчої діяльності

    «КОЛЬОРОВІ ЛИСТЬЯ»

    МЕТА:

    - познайомити дітей з новим способом декорування тканини:

    друк (тампонування) акриловими барвниками за трафаретом;

    - формувати навички поводження з новими образотворчими матеріалами: акрилові барвники, поролонові губки для тампонування, трафарети;

    - закріплювати знання дітей: про сезонні особливості осені, основних і складових кольорах

    - розвивати творчість, естетичні почуття, самостійність, дрібну моторику;

    - виховувати художній смак, інтерес до образотворчого мистецтва,.

    МАТЕРІАЛИ:

    Демонстраційний: скатертину, декорована пропонованим способом, зразки розташування трафаретів на серветці,

    набір для демонстрації способу зображення у педагога;

    Роздатковий: акрилові барвники червоного і жовтого кольору, серветка з шовку, поролонові губки для кожного кольору, трафарети, степлер, серветки.

    Хід ЗАНЯТТЯ:

    Вихователь: Хлопці, до мене в гості збирається просимо осінь. Я б хотіла пригостити її чаєм з варенням. ягідними пирогами. Адже все це вона нам подарувала: ягоди, фрукти, овочі,

    та й зерно для борошна, щоб пиріг спекти теж її подарунок!

    А яке ж чаювання без красиво накритого столу!

    Я приготувала дві скатертини - подивіться, яка вам більше подобається? Чому?

    (відповіді дітей)

    Ну що ж, давайте накриємо стіл скатертиною з листям. Мені дуже сподобався ваш вибір: подивіться, листя яких дерев ви дізналися? .

    (відповіді дітей)

    А хто мені може сказати якого вони кольору?

    (відповіді дітей)

    Молодці, ви гарно назвали всі кольори, в які перефарбувала осінь листя дерев

    Але ось проблема: щоб красиво накрити стіл нам потрібні ще й серветки в комплект до скатертини. На жаль у мене є тільки серветки без декору. Тому у мене є до вас пропозиція: давайте спробуємо самі декорувати серветки до нашої скатертини? Чи згодні? Ну тоді давайте, я познайомлю вас з новим способом декорування тканини. Сьогодні нам буде допомагати не пензлик, а тампон.

    ПОКАЗ І ПОЯСНЕННЯ СПОСОБУ ЗОБРАЖЕННЯ

    Вихователь: вам все зрозуміло? Скажіть, на що треба звернути увагу при роботі з трафаретом? Як треба набирати фарбу на тампон? ...

    Щоб вам було цікавіше, я хочу звернути вашу увагу на те, що трафарети ви можете розташувати по різному і тоді серветки виходити у всіх різні. Подивіться, як можна розташувати трафарети (показ зразків)

    Давайте пройдемо до робочих місць і приступимо до декорування

    САМОСТІЙНА ТВОРЧА ДІЯЛЬНІСТЬ ДІТЕЙ

    Вихователь: на жаль, поки фарба до кінця не висохне, ми не можемо зняти трафарети, щоб не зіпсувати результат. Але навіть під трафаретами видно які барвисті, різнокольорові вийшли листя на серветках. Ви дуже постаралися і у вас на святі буде чудове чаювання за таким красивим столом. Молодці! Але хлопці, у нас з вами сьогодні гості! Їм напевно дуже хотілося б теж зберегти на пам'ять про осінь такі листи, які розлетілися на нашу скатертину і серветки. Ми з вашими друзями підготували, а ви будь ласка, подаруйте їх нашим гостям. (Діти дарують подарунки гостям)

    А вас за старання теж чекає сюрприз. (подарунки дітям)





    «Кольорові листя» (декорування тканини). Конспект НСД з образотворчої діяльності