• Хід заняття

  • Інтегроване заняття з розвитку мовлення «Весна настала» (старша група)




    Дата конвертації02.04.2017
    Розмір6,89 Kb.
    ТипВесна. Матеріали для дитячого садка на тему вес

    юлія бакуняева
    Інтегроване заняття з розвитку мовлення «Весна настала» (старша група)

    «Весна настала»

    Мета: закріпити знання про ознаки весни, сезонні зміни в природі.

    завдання:

    Виховна: формування любові до краси рідного краю через творчість російських поетів, художників, композиторів;

    Освітня: знайомство з творчістю П. І. Чайковський "Пори року". "Пісня жайворонка". Березень, І. І. Левітан «Весна-велика вода», «Останній сніг», «Март»;

    Розвиваюча: розвиток вміння міркувати про музику, порівнювати, узагальнювати, вчити аналізувати.

    Попередня підготовка:

    1. Проведення виставки: «Весняні вироби»;

    2. Виставка дитячих малюнків «Настала весна»;

    3. Виставка дитячої творчості -колективні роботи;

    4. Діти вчать вірші про весну, весняні народні прикмети.

    Хід заняття:

    Дитина: Травка зеленіє,

    Сонечко блищить;

    Ластівка з весною

    В сіни до нас летить.

    З нею сонце краше

    І весна милею.

    Прощебечь з дороги

    Нам привіт швидше!

    Дам тобі я зерен,

    А ти пісню заспівай,

    Що з країн далеких

    Принесла з собою.

    Дитина: Проростає крізь сніжок,

    До сонячним променям, квітка,

    Маленький і ніжний,

    Біленький пролісок.

    Вихователь: Весна - це велике пробудження від зимових оков. Вона несе щире захоплення і вируючу радість. Всього лише три місяці, а як багато вони значать в нашому житті!

    Художник за допомогою фарб передає всю красу цієї пори року, а композитор за допомогою музики.

    У великого російського композитора П. І. Чайковського є музичний твір "Пори року», «Пісня жайворонка», «Пролісок».

    На Смарт-дошці фотографія цього композитора.

    Коротка біографія композитора у вигляді слайдів.

    Назвіть, будь ласка, весняні місяці. (Діти перераховують)

    Дитина читає вірш:

    Нехай замети у дворі

    І сніг майже не тане,

    Сьогодні березень у календарі -

    Весна в права вступає!

    Чи готові стрибати до неба ми

    І щебетати, як пташки, -

    Останній день пройшов зими,

    Відірвані сторінки!

    Діти слухають уривок музичного твору «Пісня жайворонка. Март »(збірник" Пори року »П. І. Чайковський).

    Дитина читає вірш:

    «На сонці темний ліс зашарілася,

    У долині пар біліє тонкий,

    І пісню ранню заспівав

    В блакиті жайворонок дзвінкий,

    Він голосисто з висоти

    Співає, на сонечку виблискуючи:

    Весна прийшла до нас молода,

    Я тут співаю прихід весни;

    Тут так легко мені, так радо,

    Так безмежно, так повітряно;

    Весь божий світ тут бачу я.

    І славить бога пісня моя! »

    Діти слухають уривок музичного твору «Пролісок. Апрель ».

    Дитина: «Апрель, квітень!

    На дворі дзвенить крапель.

    По полях біжать струмки,

    На дорогах калюжі.

    Скоро вийдуть мурахи

    Після зимової холоднечі.

    пробирається ведмідь

    Крізь лісової сушняк.

    Стали птиці пісні співати,

    І розцвів підсніжник ».

    Діти слухають уривок з «Пір року. Травень. Білі ночі"

    Після прослуховування музики діти відповідають на поставлені вихователем питання:

    Яку музику Ви почули?

    - Яку весну зобразив композитор?

    - Який настрій у вас з'являється після прослуховування цього твору?

    Гра малої рухливості.

    Мета: закріпити знання про сезонні зміни в природі навесні, створити позитивний емоційний настій у дітей.

    Діти стають в коло.

    Вихователь: Хлопці, давайте згадаємо ознаки весни. Я буду говорити пропозиції, якщо ви згодні з цим, то протягуєте долоні, а якщо ні, то ховаєте руки за спину.

    «Весна настає. Птахи від нас відлітають. Так буває або не буває? »

    «Навесні дні стають довшими. Так буває або не буває? »

    «Ведмідь заліз в свою барліг і вирішив проспати всю весну.»

    «Навесні часто виють хуртовини, йде снігопад. Так буває чи ні? »

    «Навесні з'являються перші квіти. Так буває або не буває? »

    «Навесні дітки пускають кораблики по біжучим потічка. Так буває або не буває? »

    Після гри діти сідають на місця.

    вихователь:

    Весна розділяється на кілька періодів:

    Перший - це початок весни або як ще кажуть передвесняного, другий - власне сама весна, і третій - предлетье.

    На Смарт-дошці демонструється картини І. І. Левітана: «Весна - велика вода», «Останній сніг», «Март».

    Вихователь коротко розповідає біографію російського художника Ісаака Ілліча Левітана, що це був великий художник-пейзажист.

    Розглядаючи картини художника, діти коментують, який місяць весни намальований.

    Зараз ми познайомимося з прикметами цієї пори року.

    Прикмета - відмітна ознака. Люди протягом багатьох століть, спостерігали за тим, що відбувається в природі. Свої спостереження вони передавали своїм дітям і т. Д.

    Діти перераховують:

    1. березня видався сніжний і холодний.

    2. Горобці утворюють величезні зграї, гріються всією зграєю на сонечку.

    3. Сонячних днів стає все більше, а сонечко гріє сильніше, на проталинах малюнків подекуди починає пробиватися трава і з'являються перші весняні квіти - проліски і мати-й-мачуха.

    4. Квітень - другий весняний місяць і середина весни.

    5. Трава з'являється, цвіте верба і кульбаби, співають птахи.

    6. У травні починається цвітіння яблунь, вишень, черемхи і бузку.

    Релаксаційна гімнастика.

    Уявімо, що ми гуляємо в парку, які звуки природи ви чуєте?

    Назвіть?

    Діти слухають звуки природи: весняний вітерець, весняна гроза, щебетання птахів, щеліст нових зелених листочків.

    Вихователь звертає увагу дітей на виставку робіт: «Весняні вироби», малюнки, колективну роботу.

    Діти демонструють виготовлення своїх робіт і розповідають батькам про свої враження.





    Інтегроване заняття з розвитку мовлення «Весна настала» (старша група)