Інтегроване заняття з розвитку мовлення в середній групі.




Дата конвертації19.06.2017
Розмір5,21 Kb.
ТипІнтегровані заняття. конспекти

Тетяна Зайцева
Інтегроване заняття з розвитку мовлення в середній групі.

МЕТА:

Допомогти дітям зрозуміти зміст оповідання, дії і вчинки персонажів, ускладнити розповідь новими мовними образами. Вчити дітей запам'ятовувати і переказувати складніший текст. Тренувати в правильному підборі слів. Формувати вміння помічати вид з вікна, використовувати слова визначення при описі виду з вікна. Удосконалювати вміння дітей придумувати слова на заданий звук, знаходити картинки із зображенням предметів, в назвах яких є заданий звук. Розвивати зв'язну розмовну мову, мислення. Виховувати вміння вислуховувати відповіді товаришів.

ОБЛАДНАННЯ: ілюстрації до розповіді, м'яч, ширма, Мишко за ширмою, предметні картинки на звук «Д», скоромовка.

ХІД ЗАНЯТТЯ: Вправа на психологічне розвантаження: «Доброго ранку, дітвора».

За ширмою шарудить і зітхає Мишко. Ми стукаємо. Тук - тук.

Вихователь: Мишко, що трапилося? Виходь ми з тобою хочемо пограти. Подивися яке весняний ранок. Ясна, сонячне, тепле. Кличе нас на вулицю грати.

Мишко: Я не просто зітхаю. У мене око не бачить, вушко не чує, носик не хоче дихати, тому, що я не можу впоратися з маминим завданням.

Вихователь: Діти, напевно Мишко трохи хитрує. А давайте йому допоможемо. Яке у тебе завдання, Мишко?

Мишко: Ось ця розповідь треба почитати, а у мене око болить.

Вихователь: Дуже цікаву розповідь. Читаю.

«Одним весняним днем, гуляла по двору курочка з курчатками. Вийшла на подвір'я дівчинка Катя, винесла зернятка і стала кликати курочку: «Ціп - ціп - ціп». Почула курочка прибігла разом з курчатами до Каті і стала клювати зернятка ».

Питання по тексту:

- Хто гуляв по двору?

- Хто вийшов у двір?

- Що винесла Катя?

- Що стала робити Катя?

- Що зробила курочка з курчатами?

При відповідях, вихователь домагається відповідати поширеними пропозиціями.

Мишко: А ось ця розповідь треба прочитати і переказати.

Вихователь читає цю розповідь, доповнюючи його деякими деталями.

«Одним весняним днем ​​гуляла по двору курочка з маленькими курчатами. Курчата були жовтенькими, пухнасті. Ходить курочка по двору, шукає, чим би їй пригостити ципляток. Побачить зернятко і кличе їх подзьобати.

Одного разу курочка побачила, що вздовж паркану тихенько крадеться кішка. Курочка скоріше покликала ципляток, розкинула свої крила і сховала ципляток. Так і не вдалося кішці схопити курчати ».

Питання по тексту:

- Хто гуляв по двору?

- Які були курчатка?

- Що шукала курочка?

- Кого вона побачила біля паркану?

- Що зробила курочка, щоб уберегти своїх курчат?

- Чи вдалося кішці схопити курчати?

Вихователь: Мишко, ти слухай і запам'ятовуй, хлопці будуть переказувати. 3 - 4 дитини переказують.

Мишко: Спасибі, хлопці. Я все запам'ятав. Мама мені сказала, щоб я уважно подивився за вікно і потім їй розповів, що я там побачив.

Вихователь: Давай з хлопцями трохи пограй, а потім ми подивимося, що можемо побачити за вікном.

Физминутку.

«Мишка»

Мишка виліз з барлогу,

Озирнувся на порозі. (Повороти вліво і вправо.)

Щоб скоріше набратися сил,

Головою ведмідь крутив. (Обертання головою)

Нахилився назад, вперед (Нахили тулуб)

Ось він по лісі йде (Ходьба)

Мишка до п'яти вважає

Мишка гирі піднімає (імітує вправу «піднімаємо гирі»)

Після проводиться словесна гра «Що я бачу з вікна?»

Я бачу з вікна дерево (зелене, високе, розлоге, квітуче)

Я бачу з вікна будинок (дерев'яний, маленький, одноповерховий, цегляний)

Я бачу з вікна автомобіль (вантажний, залізний, чотириколісний)

Я бачу з вікна клумбу (красиву, квітучу, різнокольорову)

Мишко: Ось це так! Скільки багато можна побачити з вікна. Ви знаєте хлопці. Мою маму звати Діна. Я ще погано вимовляю цей звук, навчіть мене промовляти чисто.

Вихователь: Діти, давайте пограємо зі звуком «Д». повторюйте -

Ді - ді - ді - гумові бігуді.

Так - так - так - солодка вода.

Ду - дуду - граємо в дуду.

Хлопці, у Мишка ось є картинки. Пошукайте картинку, яка починається з цього звуку. Може хтось назве ще слова, які починаються з цього звуку.

Вихователь: Мишко, хочеш мамі подарувати скоромовку. Послухай.

«Дід Данило ділив диню: часточку Дімі, часточку Діні.

Діти намагаються повторити в наростаючому темпі.

Мишко: Які ви молодці. Спасибі вам за науку. Ось уже і мама прийшла, мені пора додому. До побачення.

Діти, вам сподобалося грати з Мишко? Яке завдання було цікавим? Яке завдання було для вас найскладнішим? Наступного разу ми його ще запросимо до себе в гості.





Інтегроване заняття з розвитку мовлення в середній групі.