• Хід заняття.

  • Інтегроване заняття з розвитку мовлення в першій молодшій групі «Птахи взимку»




    Дата конвертації14.04.2017
    Розмір5,93 Kb.
    Типзима

    Світлана Купрякова
    Інтегроване заняття з розвитку мовлення в першій молодшій групі «Птахи взимку»

    Інтегроване заняття з розвитку мовлення в першій молодшій групі.

    Тема: Птахи взимку.

    Мета: ознайомлення та закріплення знань дітей про зимуючих птахів.

    завдання:

    а) Освітні:

    Формувати уявлення дітей про зимуючих птахів, про сезонні явища природи. Вчити слухати не складний розповідь про зимуючих птахів. Сприяти розвитку зв'язного мовлення. Закріплювати вміння відщипувати пластилін, скачувати кульку і розплющувати його.

    б) Розвиваючі:

    Розвивати пам'ять, мова, увагу, логічне мислення, дрібну моторику рук.

    в) Виховні:

    Виховувати любов і доброзичливість у ставленні до птахам.

    г) Практичні:

    Експерементірованіе.

    Попередня робота:

    Цільова прогулянка "Спостереження за птахами".

    Щоденне спостереження за птахами з вікна.

    Інтеграція освітніх областей:

    а) Пізнавальний розвиток: знайомити з поняттям «зимуючі птахи», з особливостями, притаманними всім птахам, брати участь у проведенні досвіду зі снігом, тренувати дрібну моторику рук,

    б) Мовний розвиток: розвивати вміння брати участь в бесіді, формувати вміння виробляти тривалий плавний ротової видих.

    в) Соціально-комунікативний розвиток: виховувати усвідомлене виконання правил безпеки на прогулянці в зимовий період.

    Дотримуватися елементарних правил в спільній грі.

    г) Х-естетичний розвиток:

    .Закреплять вміння відщипувати пластилін, скачувати кульку і розплющувати його.

    д) Фізичний розвиток:

    Закріплювати вміння метати в ціль.

    Матеріал: грудочки паперу з зображеннями птахів (за кількістю дітей, шапочки-маски птахів (за кількістю дітей, картинки з птахами, годівниці з картону, пластилін, дошки для ліплення, серветки, сніг у світлій посуді, фонограма "голоси птахів"

    Хід заняття.

    Діти входять в зал, вітають гостей.

    Спостереження.

    Вихователь: Давайте підійдемо до вікна і подивимося,, прилітали - чи пташки в нашу годівницю? З'їли-ли крихти, які ми поклали вчора, гуляючи на прогулянці.

    (відповіді дітей)

    Хлопці, яку пору року зараз? (Зима).

    А які прикмети зими ви знаєте? (мороз, сніг)

    А сніг який? (білий, холодний)

    А можна сніг їсти (немає)

    А чому? (сніг холодний-може захворіти горло і брудний-в ньому багато мікробів).

    А ось зараз ми в цьому і переконаємося. (занести сніг на білій тарілочці в групу і залишити на столі.)

    Звучить фонограма "голоси птахів"

    Діти, а хто це співає? (Птиці)

    Правильно, птиці. З настанням холодів багато птахів відлітають у теплі краї. А ті птиці які залишаються у нас зимувати називаються-зимуючі

    Виставлення на фланелеграф зображення птахів.

    - Яка гарна пташка! А звуть її снігур. Повторіть

    - Снігур.

    - Яка грудка у Снігура?

    -Червона.

    - Подивіться, до нас прилетіла ще пташка, звуть її синичка. Повторіть.

    - Синичка.

    - Яка грудка у синички?

    - Жовта

    - А цей птах велика, чорна ворона. Як кричить ворона?

    - Кар-кар

    - Яка ворона?

    - Велика, чорна,

    Подивіться на птахів. У всіх є голова, хвіст, крила, очі, дзьоб, лапки.

    А зараз ми теж будемо з вами пташками (надіти на головки дітям шапочки пташок)

    Физминутку

    Як важко птахам узимку: холодно, голодно. Як ми допомагаємо їм пережити зиму? (Відповіді). Чим можна погодувати птахів? (Відповіді). Я принесла зернятка для пташок. А в зернятках знаходиться сюрприз для пташок (заносить коробочку з зерном і накриває кришкою, зшите із матерії, з двома прорізами під руки. Діти засовують руки в прорізи і шукають серед зерна дрібні іграшки

    Зимова погода часто буває вітряної, Для цього випадку ми приготували годівниці. І зараз, насипом туди зерняток.

    Ліплення "Зернятка для пташок"

    Індивідуальна робота з Кирилом.

    По закінченню ліплення, звернути увагу дітей на сніг, який занесли.

    рефлексія:

    Вихователь: «Хлопці, що трапилося зі снігом? (Станув). На що перетворився сніг? (В воду). Чистий чи вода в блюдце? (Брудна).

    -Будь ви тепер сніг їсти?

    -З снігу можна робити сніжки і грати в них

    -А тепер давайте пограємо з сніжки.

    Проводиться гра в сніжки.

    Діти кидають один в одного сніжки, зроблені з зім'ятого паперу.

    Вихователь просить розгорнути сніжки, а в сніжках картинки із зображенням птахів. Діти називають у кого який птах. Як всі ці птахи називаються? (Зимуючі). Чому вони так називаються?

    -Діти, пташки замерзли в сніжках, давайте їх погріємо, поду на них теплим повітрям.

    Діти роблять тривалий, плавний ротової видих.

    -Молодци діти. Ми сьогодні нагодували птахів, обігріли їх, дізналися, як вони називаються. Тепер зимуючі птахи до нас прилітати будуть завжди.





    Інтегроване заняття з розвитку мовлення в першій молодшій групі «Птахи взимку»