• Хід заняття.

  • Інтегроване заняття з розвитку мовлення для дітей підготовчої групи «Подорож до казкової країни».




    Дата конвертації04.08.2017
    Розмір5,81 Kb.
    ТипІнтегровані заняття. конспекти

    Олена Жусова
    Інтегроване заняття з розвитку мовлення для дітей підготовчої групи «Подорож до казкової країни».

    Мета: розвивати у дітей уміння складати розповідь з використанням виразних засобів мови.

    завдання: - вправляти в підборі визначень;

    - закріплювати вміння дітей в підборі слів зі звуком [в];

    - вправляти в підборі антонімів;

    - розвивати фонематичні уявлення;

    - розвивати у дітей творчу фантазію, уяву, артистичність;

    - формувати навички співробітництва;

    - удосконалювати конструктивні навички.

    Обладнання: картини із зображенням зимових пейзажів, папір білого кольору, клей;

    музичний ряд: П. І. Чайковський "Пори року - грудень", "Вальс сніжинок", Г. Свиридов "Вальс", шумовий ефект - запис шуму вітру.

    Хід заняття.

    Діти входять в групу і сідають на стільчиках півколом.

    Вихователь: Доброго дня діти!

    Діти вітаються. Звучить музика.

    Вихователь: Послухайте, хлопці, про який час року говоритися в цьому вірші Сергія Єсеніна.

    зачарований невидимкою

    Дрімає ліс під казку сну.

    Немов білою хусткою

    Підв'язати сосна.

    Похитнулася як бабуся,

    Сперлася на костур,

    А над самою верхівкою

    Довбає дятел на суку.

    Діти: У цьому вірші йдеться про пори року зима.

    Вихователь: Правильно. А як ви дізналися в вірші зиму?

    Діти називають прикмети зими.

    Вихователь показує дітям сніжинку, вирізану з білого паперу.

    Вихователь: Хлопці, ця сніжинка прилетіла до нас з Казкової країни і запрошує нас відправитися туди.

    Але шлях в Казкову країну не близький (показує план - схему, за якою можна буде дістатися в Казкову країну). Щоб потрапити туди нам потрібно подолати не мало труднощів. Потрібно пройти по глибокому снігу, через дрімучий ліс, перебратися через замерзлу річку, помиритися з вітром, зібрати сніжне покривало.

    Звучить музика.

    Вихователь: Хлопці, це снігові пластівці звуть нас в дорогу. Полетіли за ними.

    Діти кружляють під музику.

    (Протягом усього заняття діти рухаються по групі).

    Виявляються біля "заметів", вони можуть бути намальованими.

    Вихователь: Нас чекає перше випробування. Це глибокі замети. У них "заховані" слова. Потрібно їх відшукати.

    Діти знаходять картки з написаними в повному обсязі словами (слова можуть бути будь-якими, що стосуються зимової тематики).

    Вихователь: Здогадайтеся за рештою буквах, які слова "сховалися" в заметі.

    Діти читають.

    Вихователь: перше випробування позаду. Що далі?

    Звіряються з картою.

    Діти: Потрібно пройти через дрімучий ліс.

    Вихователь: Через дрімучий ліс ми зможемо пройти, якщо відповімо на питання.

    Сідають на пеньки в "лісі".

    Яких мешканців лісу ви знаєте?

    Якими бувають лісові тварини?

    як називається житло ведмедя? вовка? білки?

    Який хвіст у зайця? лисиці?

    Якими можуть бути заєць? вовк? їжак? ведмідь? лисиця? миша?

    Діти відповідають. Йдуть далі.

    Вихователь: Ви відповіли на всі питання, ось ми і вийшли з дрімучого лісу, але перед нами наступне перешкоду.

    Діти: Це замерзла річка.

    Вихователь: Якщо вона замерзла, то чим вона покрита?

    Діти: Вона покрита льодом.

    Вихователь: Як ми повинні рухатися по слизькому льоду?

    Діти пропонують відповіді, приходять до висновку, що йти потрібно обережно.

    Імітація руху по слизькому льоду.

    Вихователь: І це випробування ми подолали, казкова країна все ближче.

    Звучить тривожна музика.

    Вихователь: А тепер нам потрібно помиритися з вітром. Підберіть 5 слів з тим звуком, на який починається слово "вітер".

    Діти підбирають слова. Музика припиняється.

    Вихователь: Вітер відразу стих. Ми можемо йти далі. Але що це ?. налетів вітер приніс багато снігу і розкидала її. Потрібно зібрати сніжинки і викласти з них "сніжне покривало", прикрасивши його візерунками.

    Діти сідають за столи і виготовляють сніжинки в техніці орігамі. Потім викладають з них "сніжне покривало".

    Вихователь: Наші випробування позаду. Подивіться, це "сніжне покривало" і є Казкова країна. тут так красиво. (вказує на картини із зображенням зимових пейзажів). Давайте розповімо, як з'явилася така краса, як сталося, що все стало таким білим.

    Діти придумують свої розповіді про зиму.

    Вихователь: Ви, хлопці, впоралися з усіма завданнями в нашій подорожі, подолали чимало труднощів, йшли через глибокі сніги, через дрімучий ліс, по замерзлій річці, помирилися з вітром і розповіли про чудесну Казковій країні. Вам сподобалось?

    Але ось нам з вами і пора повертатися в дитячий сад. Щоб повернутися ми повинні будемо пройти по "зачарованою доріжці".

    Ви повинні взяти предмет, сказати який він і підібрати слово протилежне (зворотне) за змістом.

    Діти беруть стрічку, вона довга.

    Діти: Якщо стрічка довга, то зворотне слово "коротка".

    Беруть крейда.

    Крейда біла, значить зворотне слово буде "чорний".

    Беруть камінчик.

    Камінь гладкий, значить зворотне слово "шорсткий".

    Вихователь: Ну ось, ми з вами і повернулися назад.





    Інтегроване заняття з розвитку мовлення для дітей підготовчої групи «Подорож до казкової країни».