Скачати 12.35 Kb.

Інтегроване заняття з морально-патріотичного виховання дітей, присвячене 70-річчю Перемоги у Великій Вітчизняній




Дата конвертації15.04.2017
Розмір12.35 Kb.
ТипДень Перемоги. 9 травня

Скачати 12.35 Kb.

Ірина Гурова
Інтегроване заняття з морально-патріотичного виховання дітей, присвячене 70-річчю Перемоги у Великій Вітчизняній

КОНСПЕКТ НСД

тематичного інтегрованого заняття

"Пам'ять поколінь"

в підготовчій групі

Вихователі: Гурова І. Д.

Мадоу ЦРР-д / с № 4 ЗАТЕ Міжгір'я РБ

Мета: формувати інтерес до історії нашої Батьківщини в роки Великої Вітчизняної війни, героїчним захисникам країни від фашистів. Виховання почуття патріотизму, поваги до ветеранів війни. виховувати толерантність

Інтеграція освітніх областей:

1. Соціально-комунікативний розвиток.

Залучати дітей до громадських свят культурної спадщини народу, формування основ національної самосвідомості і любові до Батьківщини, розвивати почуття гордості за свій народ, уяву, здатність співпереживати іншим людям. Виховувати чуйне, доброзичливе ставлення до товаришів; бажання робити добрі вчинки.

2. Пізнавальний розвиток.

Розширювати знання про Велику Вітчизняну війну, про стійкі і сміливих захисників Батьківщини, про містах-героях; дати поняття про героїзм, нагороди за проявлений героїзм. Ознайомити дітей з героєм, захисником Москви Сухенко Л. К.; що таке «блокада», хто такі «ветерани», що таке «подвиг». Розширювати кругозір дітей.

3. Мовний розвиток.

Активувати словниковий запас дітей: герой, подвиг, блокада, окопи, траншеї, Отечество, захищати, обороняти, героїчна війна. Розвивати уміння аналізувати, робити висновки, висловлюватися в граматично правильного і зв'язковий формі.

4. Художньо-естетичний розвиток.

Виховувати любов до музики на військову тему, розуміти її, викликати бажання слухати, виховувати патріотизм.

5. Фізичний розвиток.

Сприяти збереженню та зміцненню фізичного і психічного здоров'я дітей засобами физминутки, рухомий гри, вправ з султанчік, перестроюванням.

Демонстраційний матеріал.

Забезпечення заняття: мультимедійна презентація на великому екрані; ілюстрації та плакати із зображенням війни, привалу, блокади; аудіозапис зі звуками танків, літаків, гармат; пісні «День Перемоги», «Священна війна»; добірка віршів по темі; набори «Солдати», «Військова техніка», вантажні машини, іграшки для імітації 4-х міні просторів; пілотки, каски, шапочки санітарів, хусточки для сценки; султанчики, конверт-донесення; макети «Вічний вогонь», «Бій під Москвою», «Блокада Ленінграда»; кулі, квіти, карта. Схеми для творчого завдання, набір геометричних фігур.

Попередня робота: відвідування музею в ЦВР, музею у військкоматі, екскурсія до пам'ятника, розглядання наборів листівок, ілюстрацій, читання художньої літератури; оформлення куточка в групі (спільно з дітьми та батьками, створення великого плаката на тему: «Я пам'ятаю, я пишаюся»; створення макетів, алеї героїв; розглядання медалей і орденів; запрошення дочки Сухенко А. К. для розповідання про свого батька з показом документів; розучування пісні «День Перемоги», слухання пісень воєнних років, голос диктора Левітана про оголошення війни; виготовлення голуба миру технікою «оригамі»; перегляд уривків з документального фільму «Війна 1941-1945».

хід заняття

Діти сидять в залі півколом. Зал прикрашений кульками, квітами. На центральній стіні зображення «9 травня». Уздовж стіни організовані 4 міні зони (простору) з ілюстрацій, набору іграшок «Весняна техніка», машин, солдат.

• Хлопчики і дівчатка! 18 днів залишилося до свята 9 Травня. Вітаю всіх з великим святом Перемоги. 70 років минуло з того дня, коли закінчилася війна і всюди звучало довгоочікуване слово «перемога».

• Вже давно закінчилася війна,

Вона несла лише прикрощі та біди.

Сьогодні відзначає вся країна

Великий славний свято - День Перемоги!

Звуковий аналіз слова «День» з кольоровими картками, визначення складів, називання. Гра «Підбери відповідне слово». (лінь, тінь, пень, порівняння слів - відмінність і схожість). Пропозиція.

У вихователя букет квітів. Серед них незвичайний квітка. (Гра на сприйняття «Незвичайний квітка»).

22 червня ворог несподівано, без оголошення війни напав на нашу Батьківщину.

Аудіозапис: голос Левітана.

Восп. - Від малого до великого, люди різних національностей піднялися на захист Батьківщини.

• Словесна гра: «Ми захищаємо Батьківщину». (Назвати національності народу: росіяни, білоруси, українці, башкири, татари, казахи).

- Люди яких національностей встали на захист Батьківщини.

• Назвіть військові спеціальності, які захищали нашу країну. (Танкісти, льотчики, моряки, артилеристи, снайпери, солдати, санітари, зв'язківці, кулеметники)

Звучить пісня «Священна війна» М. А. Александрова.

• Вся наша величезна країна піднялася на боротьбу з ворогом (в цей час: діти надягають каски, пілотки, шапочки, і. Т. Д.)

- Кожен день ешелони вивозили бійців на фронт

(Слайд №1. Ідуть на фронт) Рідні та близькі проводжали їх зі сльозами на очах, але і з вірою в перемогу.

- Подивіться на картину і складіть задачу на складання про ешелони. І запишіть її за допомогою цифр. (Робота з касою) Частини завдання, читають свою запис. Порівняння двох чисел і знаки більше, менше.

• Слайд №2, «Битва за Москву», ілюстрації із зображенням Москви, бойовими діями. Макет бойового битви «На підступах до Москви», портрет маршала Г. К. Жукова.

• Перші місяці війни удача супроводжувала німецьким військам, місто за містом, село за селом захоплював ворог.

Грає звук літака.

- Увагу увагу! Зенітники і кулеметники, приготуйтеся збити ворожий літак - лабіринт. (перевірити лабіринти.) Збили, все влучні. Але все одно наша армія відступала. Як ви думаєте чому? (Німці напали на нас несподівано, були добре озброєні. Ми не хотіли воювати, тому й не готувалися, мало було військової техніки).

• Правильно! І ось восени німці близько підійшли до столиці нашої Батьківщини Москві. Гітлер хотів захопити Москву, а потім затопити її водою. На захист свого міста встали москвичі: жінки, люди похилого віку, діти, Вони рили окопи, траншеї, на заводах робили снаряди.

Гра «Снаряди» з паличками Кюїзенера склад числа 8 з двох менших

- Як можна скласти число з двох менших одиниць. (називають кольором і цифрами).

- «Ворог буде розбитий. Перемога буде за нами. »Було прийнято рішення про настання проти ворога. Надійшов наказ вперед. Рано вранці 6 грудня першими почали атаку танки «Катюша».

- Покажіть на годиннику час настання. (діти показують 5 годин, воспит. перевірив)

- З 8 по 12 грудня, стільки днів були найважчі бої під Москвою. -

- Порахуйте від 8 до 12 (порахував 1 дитина).

- Викладіть цифрами від 8 до 12.

- Скільки днів були важкими? (5 днів).

- Назвіть сусідів числа 10 (9 і 1).

- Назвіть число подальше від 11 і назвіть попереднє числу 8 (7)

Слайд №3 «Привал». (звучить музика)

• Бувало, що на кілька днів стихала війна. Солдати втомлені відпочивали, набиралися сил і знову готувалися до боїв. Це час називали «Привал».

• Як ви думаєте, чому так назвали? (солдати могли привалитися, відпочити, зупинитися) Діти встають в півколо.

Як бувало на привалі

Всі солдати відпочивали,

Хто лист додому писав

Хтось просто міцно спав.

А хто і пісні заспівувачів.

А хто то й ще жартував. Завдання - жарт.

- А зараз на привалі пограємо в гру «Нове слово». При - вал.

- Приберіть маленьке слово «при» і замініть його на інше маленьке слово, яке слово вийде? (навал, завал, обвал, підвал, перевал)

- Увагу увагу. Отримано наказ від Георгія Костянтиновича Жукова (читаю лист - головнокомандувач дякує всім солдат за мужність і відвагу)

Згадайте їх, назвіть, які знаєте прислів'я про мужність і про сміливість.

( «Хто до нас з мечем прийде, від меча і загине», «Де сміливість - там і перемога», «Батьківщина-мати - умій її захищати», «Солдатське справа - воювати хоробро і сміливо»).

- Закінчується час привалу і солдати готуються до бою. Давайте пограємо в гру «Стройся в свій загін» (грають 1 раз)

Физминутку: Гра «Стройся в свій загін». На підлозі розкладені 3-4 обруча. Діти бігають під легку музику і в кінці збираються в коло відповідно до зазначеної моделі. Діти стоять всередині обручах.

- Хлопці, швидко зібралися в свої загони.

- Струнко! На виконання завдання кроком руш! (Під марш діти сідають)

- І знову в бій. Радянські солдати продовжують громити фашистів.

- Атака буде проходити в трьох напрямках - на землі, в повітрі і в воді.

Викладіть з геометричних фігур військову техніку. (Питаю у трьох - літак, танк, корабель)

- З яких геом. Фігур складено твій танк

- Корабель

- Літак.

-З якою сторони стоять солдати? Або де стоячи солдати?

Творче завдання: викласти з геометричних фігур план-схему наступу радянських військ.

Карта-схема - білий листок у кожної дитини, набір геометричних фігур. Діти викладають літак, танк, корабель. Армія - солдати позначені прямокутниками »» »» »

- Приберіть листочки (відсунути в сторону).

• Під час війни було багато скоєно подвигів.

• Що таке подвиг? (вчинок)

• Як називається людина, яка вчинила подвиг? (герой)

• Який герой? Підберіть слова. (сміливий, мужній, безстрашний, відважний)

• Наша країна за сміливість, героїзм нагороджувала героїв орденами і медалями.

- Викладіть з кубиків медалі та ордени, хто що хоче.

• Гра «Склади медаль», з кубиків Нікітіних, «Склади орден» з «Математичні планшет».

Завдяки сміливості, мужності, героїзму радянських солдатів, розумному керівництву головнокомандувачів наша країна здобула Перемогу.

Перемогою скінчилася війна!

Ті роки позаду.

Горять медалі, ордени.

У багатьох на грудях.

(вірш читається на тлі музики-пісні «День Перемоги»)

Слайд №6. Ветерани.

• Як ми зараз називаємо людей, які захищали Батьківщину і дожили до наших днів? (ветерани)

• Як ми можемо дізнатися ветеранів? (у них на грудях багато медалей і орденів, вони зараз всі старенькі)

- Складіть невелику розповідь на тему «Я пам'ятаю! Я пишаюся!"

• За що ми дякуємо ветеранів? (За те, що відстояли і захистили свою Батьківщину, весь радянський народ; щоб ми мирно жили, щоб сонечко світило і співали пташки ....)

Слайд №7 Салют.

• У кожному місті є пам'ятник «Вічний вогонь» слави героям, полеглим в боях. Вічна їм слава!

«Вклонімося великим тим рокам,

Тим славним командирам і рядовим,

І маршалом країни і рядовим,

Вклонімося і мертвим і живим,

Всім тим, яких забувати не можна,

Вклонімося, поклонімся, друзі!

Всім світом, всім народом, всією землею -

Вклонімося «за той великий бій»

(Пісня «Вічний вогонь» сі.Д. Чибісова і М. Філіпенко. Дві дитини підходять до макету «Вічний вогонь», покладають квіти. Діти встають і шанують, хвилину мовчання)



Скачати 12.35 Kb.


Інтегроване заняття з морально-патріотичного виховання дітей, присвячене 70-річчю Перемоги у Великій Вітчизняній

Скачати 12.35 Kb.