Інтегроване заняття з малювання «Допоможемо зайчику знайти улюблену іграшку»




Дата конвертації31.05.2017
Розмір5.59 Kb.
ТипІграшки. Конспекти занять, НОД

Тетяна Тимофієнко
Інтегроване заняття з малювання «Допоможемо зайчику знайти улюблену іграшку»

Інтегроване заняття з малювання. «Допоможемо зайчику знайти улюблену іграшку».

Інтеграція освітніх областей:

«Пізнання» (формування цілісної картини світу)

«Художня творчість» (малювання)

«Музика», «Соціалізація», «Комунікація».

Види дитячої діяльності: ігрова, продуктивна, комунікативна, пізнавально дослідницька, музично-художня.

Мета: знайомити з назвами іграшок; порівнювати їх за розміром, матеріалу з яких вони зроблені, визначати і називати місце розташування предмета правильно вживати форму множини, створювати сюжетні композиції.

1. Організаційний момент.

Вос-ль: Зараз, на вулиці тепло, ви багато гуляєте. А що ви робите, коли холодно або йде дощ? Так, ви граєте вдома і в дитячому саду з іграшками.

питання:

-будинки у вас багато іграшок?

-Які у вас іграшок будинку?

-Які іграшки є у нас в групі?

З якими іграшками найбільше люблять грати хлопчики? А дівчатка?

-Які іграшки ви берете на вулицю?

2. Сюрпризний момент.

стукіт у двері.

Вос-ль: Хлопці до нас прискакав зайчик. У зайчика теж немає улюбленої іграшки. Він теж хоче пограти з іграшкою, але не знає яку іграшку можна взяти на прогулянку. Хлопці, допоможемо нашому зайчику вибрати улюблену іграшку?

Діти: так.

Вос- ль: Давайте пограємо в гру.

3. Гра. Візьми іграшку на прогулянку.

Вос- ль: Подивіться на картинку і скажіть, з якими іграшками ви пішли б на прогулянку (діти показують ті, які можна взяти на прогулянку).

Гра. «Один багато»

Іграшки розташовані по різних місцях групи.

Хлопці подивіться і скажіть: у нас в групі одна лялька чи багато?

Один м'ячик чи багато? Скільки м'ячиків? А кубиків?

Я називаю одну іграшку, а ви називаєте цей предмет у множині.

Наприклад: кубік- (кубики); Мішка- (Ведмедики); лялька (ляльки) і. т. д.

-А тепер скажіть, будь іграшок у нас багато? Почніть пропозицію зі слів: У нас багато (ляльок, машин, літаків, м'ячів).

-У нас є і великі іграшки і маленькі. Назвіть великі іграшки. А тепер назвіть маленькі.

-Подивіться на картинку і знайдіть найменшу іграшку. А тепер назвіть найбільшу. Діти йдучи по групі знаходять іграшки і називають їх.

Физминутку.

В гості у Мишка (крокують)

Все скоріше спишіть

Разом з Мишком (виставляють ніжку, ліву, праву)

Весело танцюйте.

В гості до зайчика (крокують)

Всі мерщій поспішайте

Разом з зайчиком (присідання)

Весело танцюйте.

В гості до мишки (крокують на місці)

Всі мерщій поспішайте

Разом з мишкою весело танцюйте. (повороти, вліво, вправо)

Д / гра: «Докажи слівце».

Зайчика кинула - (господиня)

Я люблю свою - (конячку)

Йде бичок - (гойдається)

Сонний Мишка ліг - (в ліжко)

Упустили Мишка - (на підлогу)

Гра. Розклади іграшки.

Вос ль дає кожній дитині 4 картки із зображенням різних іграшок (по одній іграшці на картинці) і просить розташувати ці картки на столі, використовуючи слова зліва, справа, над, між, вправо від,

(Набір карток однакових для всіх дітей. Наприклад: м'яч, відро, лялька, кубики).

Гра. Чого бракує?

Вос - ль показує картинки із зображенням іграшок, у яких бракує частин (у машини колеса, у пірамідки вершини і. Т. Д). Діти розглядають картинки і визначають, яких частин не вистачає у іграшки.

4. Розповідь про ігри з іграшками.

Вос - ль просить дітей сказати, як можна грати:

а) з машинкою (возити, навантажувати і. т. д)

б) з лялькою (купати, годувати, розчісувати і. т. д)

в) з м'ячем (кидати, ловити, катати і. т. д)

5. Прослуховування музичної композиції.

Діти слухають п'єсу. П. Чайковського «Нова лялька».

Після прослуховування визначають, яка це мелодія; швидка, повільна, весела, сумна.

6. Малювання за задумом.

Діти малюють улюблену іграшку. В кінці заняття організовується виставка малюнків. Діти пропонують зайчику вибрати собі іграшку, яка найбільше сподобалася.

Обігрування іграшки.

7. Рефлексія.

- Про що ми сьогодні говорили?

-Що робили?

-Що вам сподобалося на занятті?

Автор: вихователь Тимофієнко Тетяна Олександрівна

(Мадоу № 8 ст. Одрадна)





Інтегроване заняття з малювання «Допоможемо зайчику знайти улюблену іграшку»