• Хід заняття

  • Інтегроване заняття з конструювання в середній групі




    Дата конвертації11.04.2017
    Розмір3,58 Kb.
    ТипОбразотворчого мистецтва. Конспекти занять по З

    Олександра Чумак
    Інтегроване заняття з конструювання в середній групі

    Конспект інтегрованого заняття з конструювання в середній групі.

    Мета: розвиток комбінаторних здібностей, кмітливості, кмітливості, розвиток творчої уяви, вміння орієнтуватися в просторі, вміння будувати споруду за заданою схемою.

    Хід заняття:

    Вихователь вносить в групу лист. «Лист від Лунтика» У своєму листі Лунтик повідомляє, що одного разу він побував уже в нашому дитячому садку, але потрапив він сюди увечері, коли діти вже пішли додому. У нього були з собою місячні камені. Він поклав свої камінчики під один з предметів, які є в нашій групі, коли йшов, забув їх взяти. Дорослий разом з дітьми з'ясовують походження «місячні камені», чому вони отримали таку назву. Лунтик попросив про вашу допомогу, він попросив повернути камінчики на їх рідне місце - на Місяць! Лунтик запам'ятав і намалював план, а предмет, під яким знаходяться місячні камені, позначив червоним кружком. Діти розглядають план групи, звіряють розташування предметів меблів на плані з реальним. Діти розповідають про направлення пошуку. Дорослий відзначає активність дітей, дякує від імені Лунтика за знайдені місячні камені.

    Після виявлення місячних каменів, дорослий разом з дітьми обговорюють можливість потрапити на Місяць. Дорослий підводить дітей до ідеї про подорож на ракеті. Дорослий пропонує дітям побудувати ракету, на якій вони відправляться на Місяць, відвезти місячні камені.

    Дорослий супроводжує дітей за робочі місця для будівництва ракети, віршем:

    Ось так веселка на небі -

    Шовковий візерунок!

    Ну і веселка на небі,

    Як кольоровий килим!

    А над веселкою - ракета

    Злетіла до небес.

    Ось таку ж ракету

    Я побудую сам.

    І на зоряну доріжку

    Полечу на ній,

    Відвезу на ній посилку

    Кращим з друзів.

    Гра за столами: вихователь пропонує пограти з дітьми в цікаву гру. З чудесного мішечка дитина дістає будівельну деталь, а дорослий повинен її відгадати, але вихователь навмисно називає деталі неправильно, дитина повинна виправити педагога.

    Будівництво ракети:

    1. Розгляд контурної схеми ракети. Бесіда про складові частини ракети. Як вони зображені на схемі.

    2. Пропозиція подумати, як можна перетворити контурну схему предмета в розчленовану схему конструкції з наявних деталей конструктора.

    3. Будівництво споруди по розчленованої схемою. Підвести до того, що ракета зможе відправитися в політ тільки якщо вона буде побудована правильно.

    4. Підбиття підсумку по закінченню будівництва. Діти перевіряють будівлі один одного на наявність помилок.

    Після будівництва дорослий пропонує відправитися Місяць. Звучить «Космічна музика» Для цього давайте покружляв, сядемо на килимок, закриємо очі. Музика припиняє звучати. Ми опиняємося на місяці.

    А ось і наш друг, з яким ми обіцяли допомогти. Лунтик дякує за надану допомогу і розповідає що ці камінчики з місячного моря, і що вони чарівні. І в подяку за надану допомогу він перетворює «місячні камені» в їстівні солодкі камінці. Дітлахи дякують Лунтика за подарунок. Хлопці повертаються в свою ракету і під «космічну музику» діти переносяться в дитячий сад, де відправляються мити руки і пригощатися солодким подарунком від Лунтика.





    Інтегроване заняття з конструювання в середній групі