Інтегроване заняття з гендерної вихованню для дітей старшого дошкільного віку «Про хлопчиків і дівчаток»




Дата конвертації19.06.2017
Розмір6,89 Kb.
Типгендерне виховання

ирина Малікова
Інтегроване заняття з гендерної вихованню для дітей старшого дошкільного віку «Про хлопчиків і дівчаток»

Мета заняття: допомогти в осмисленні дітьми своїх якостей «мужності», «жіночності», виявити і закріпити поняття дитини про себе як про представника певної статі, про деякі психологічні характеристики хлопчиків і дівчаток, сприяти формуванню позитивного ставлення до себе.

завдання:

1. ототожнення дитиною понять «я - хлопчик», «я - дівчинка»;

2. розвиток діалогічного і монологічного мовлення; вчити дітей використовувати в мові найпростіші види складносурядних і складнопідрядних речень;

3. вчити дітей складати розповіді з особистого досвіду,

4. збагачення і активізація образного словника;

Освітні області: соціалізація, комунікація, пізнання, художня творчість, музика, здоров'я, фізкультура.

Матеріали та обладнання: м'ячик; демонстраційний матеріал «Мальвіна» та «Буратіно»; мольберти з магнітами; роздатковий матеріал з зображенням різних предметів одягу, взуття, іграшок; фломастери або кольорові олівці; аркуші формату А2 із зображенням силуету людини -2 шт. ; картки для об'єднання дітей в команди із зображенням хлопчика (1 команда, з зображенням дівчинки (2 команда, конверт з листом.

Попередня робота: діти вигадують загадки про себе.

Хід заняття.

Звучить пісня «З чого ж зроблені наші хлопчики». Діти входять на заняття під музику і встають кругом.

1. Вихователь пропонує дітям розповісти про себе і зіграти в гру «Давайте познайомимося».

- Зараз ми з вами пограємо в гру під назвою «Давайте познайомимося». У цій грі вам треба коротко розповісти про себе: як вас звуть, хто ви - хлопчик чи дівчинка, що ви любите або не подобаються.

Якщо вам важко розповісти про себе, я вам допоможу: Вихователь дає зразок розповіді, якщо діти не можуть. (Мене звуть Іра, я дівчинка, я люблю малювати і танцювати, мені не подобається, коли на вулиці йде дощ і т. Д.)

Послухайте правила гри: м'яч потрібно передавати по колу, поки звучить музика. М'яч потрібно передавати один одному в руки і посміхатися тому, кому даєш м'яч. Коли припиниться звучання музики, той з вас, у кого в руках виявиться м'яч, повинен представитися і розповісти про себе.

- Дитина розповідає: «мене звуть, я - дівчинка (хлопчик, я люблю, я не люблю ...». Після кожної розповіді вихователь говорить дитині: «Спасибі», «Молодець!», Киває йому головою, підтримує дитини невербально. Після гри похвалити всіх за цікаві розповіді про себе і запропонувати сісти на стільчики.

2. Вихователь звертає увагу дітей на те, що до них прийшли з казки гості.

- Погляньте-но, дівчатка і хлопчики, хто це до нас прийшов? Ви їх дізналися? Так, це Буратіно і Мальвіна? Вони прийшли до нас з казки «Пригода Буратіно».

Вихователь задає питання:

• Мальвіна - це хто дівчинка або хлопчик? (Відповіді дітей)

• А - Буратіно? (Відповіді дітей)

• Як ви здогадались? (Відповіді дітей)

• А ще чим відрізняються дівчинки від хлопчиків? (Відповіді дітей, якщо не можуть, задавати навідні запитання)

Вихователь: «Зараз ми пограємо в гру« Подарунки », я вам роздам картинки із зображенням різних предметів - це будуть подарунки для наших гостей Мальвіни і Буратіно. Подумайте кому ви, що подаруєте із запропонованих подарунків і чому? Я буду викликати вас по одному, ви підходите до вибраного гостю, прикріплюєте магнітом картинку до дошки і розповідаєте про свій вибір ».

Після гри похвалити всіх за вибір.

3. Гра з руховими елементами «Правда чи ні».

- Давайте трохи відпочинемо і пограємо в веселу гру «Правда чи ні». Я буду говорити твердження, якщо правда - ви ляскаєте в долоні, якщо немає - тупотите ногами. Гра буде проходити стоячи.

твердження:

• Хлопчик, коли виросте, стане мамою;

Дівчата грають в ляльки;

• Хлопчики носять штани;

• Дівчинка, коли виросте, стане чоловіком;

Хлопчики грають у солдатиків;

• Дівчата люблять прикраси;

• Хлопчики одягають сукні;

• Дівчинка підстриглася і стала хлопчиком;

• Хлопчики люблять фарбуватися;

• Дівчата люблять грати в дочки-матері;

• Хлопчик ліг спати і прокинувся дівчинкою;

• Дівчата люблять битися і лаятися;

• Хлопчики носять кіски і бантики;

• Дівчата ласкаві і ніжні.

- Молодці!

4. Вихователь пропонує сісти і відгадати загадки, які дівчатка і хлопчики самі про себе придумали. Гра «Хто я?». Підготовка до цієї гри проводиться напередодні. Вихователь пропонує дітям придумати про себе загадку, яку він записує на листочку. Наприклад: «Я хлопчик (дівчинка). Я люблю грати ... Найкраще я вмію ... Моє найкраще якість - це ... Хто я? »

- Дорогі мої хлопчики і дівчатка, зовсім недавно ви склали про себе загадки, зараз ми з вами спробуємо відгадати їх. Відгадують все, крім того, хто цю загадку склав. А відгадав отримає призовий жетон за уважність до своїх друзів.

Після гри підрахувати, у кого найбільше призових жетонів і похвалити його за уважність до своїх друзів. Бажано, якщо вийде кожному по жетону. Всі молодці!

5. Творча гра в командах «Доповни відсутні деталі для дівчинки і хлопчика».

- Буратіно і Мальвіна принесли для вас малюнки і сказали що це хлопчик і дівчинка. Подивіться, що щось тут не так, якісь вони дивні, вам не здається? Я не бачу тут ні хлопчика, ні дівчинку? А ви? А, напевно, розгадка в цьому конверті, вони його мені з малюнками передали. Що ж тут написано? Написано ось що: «Домальовуйте відсутні деталі так, щоб вийшли хлопчик і дівчинка». Ось це загадка! А що ж треба домалювати, щоб вийшли хлопчик і дівчинка? (Відповіді дітей) Молодці, здогадалися, тоді за справу, але колись треба об'єднатися в дві команди, адже малюнків два. Команди виберемо за жеребом, кожен витягує собі картку, на картці зі зворотного боку намальований «хлопчик» або «дівчинка». Перша команда з вибраними зображеннями хлопчика домальовує силует людини необхідними деталями, щоб вийшов хлопчик, друга команда - щоб вийшла дівчинка. Для цього використовуйте фломастери.

Після роботи, подивитися малюнки, обговорити разом з дітьми, що вийшло.

6. В кінці заняття вихователь просить згадати дітей, в які ігри вони грали, і що кому сподобалося.

- Сьогодні було незвичайне заняття, ми з вами грали в різні ігри. Давайте згадаємо їх. (Відповіді дітей)

-А тепер, тому, кому я кину м'яч, скаже, що йому найбільше сподобалося або запам'яталося на занятті. Сказавши, ви передаєте мені м'яч назад. Спасибі всім!

На пам'ять хлопчики отримують наклейки із зображеннями супергероїв, а дівчатка - з зображенням принцес.





Інтегроване заняття з гендерної вихованню для дітей старшого дошкільного віку «Про хлопчиків і дівчаток»