Інтегроване заняття «Допоможемо художнику» (друга молодша група)




Дата конвертації02.04.2017
Розмір3,77 Kb.
ТипОбразотворчого мистецтва. Конспекти занять по З

Галина Тарабукина
Інтегроване заняття «Допоможемо художнику» (друга молодша група)

мета:

1. Вчити бачити красу навколишньої природи, (яскраве сонце, блакитне небо)

2. Закріпити прийом малювання квітів способом примакивания.

матеріал:

1. Картинки: сонце, блакитне небо, луг, дерева і кущі, птиці.

2. Костюм бабусі Даші.

3. Пензлик, гуаш, серветки.

Попередня робота:

1. Спостереження за сонцем, небом, деревами, кущами, квітами, травою.

2. Розучування потішки про сонце.

3. Читання віршів.

4. Конструювання на тему «Будинок на узліссі».

література:

Журнал «Дитина в дитячому саду» №4.2007год; збірник пісень для малюків.

хід заняття

Вихователь в образі «бабусі Даші» заходить в групу.

-Привіт, діти! Мене звуть бабуся Даша. Я вас хочу запросити в гості. Я живу на узліссі. До мене в гості приїжджав знайомий художник і малював нашу красиву природу. Хочете дізнатися, що він намалював.

Показує сонечко.

-Що це?

-Так це сонечко, правильно. А яке воно?

Вивішує сонечко на дошку.

- Діти, а ви знаєте потешку про сонечко? (пропонує прочитати дитині)

Сонечко-ведришко

Зійди скоріше,

Освіти, обігрій -

Телят і ягнят,

Ще маленьких хлопців.

- Так, хлопці, сонечко нам всім потрібно, воно всіх гріє. Погрійте ручки перед сонечком. (діти витягають ручки і гріють).

- Діти, а сонечко де світить, де знаходиться?

- Правильно, хлопці, на небі сонечко світить, висвітлює всю землю. Подивіться, яке небо намалював художник? (блакитне)

- Діти, а на небі хто літає?

- Правильно - птиці. А яких птахів ви знаєте?

- А художник намалював ось таких птахів (голуби, ластівки, (поміщає птахів на небі).

- Це речі, які птахи?

- В гарну погоду птахи літають високо-високо в небі. Діти, а давайте на хвилиночку перетворимося в птахів і полетаем. 1.2,3 - повернись і в птаха перетворися!

Діти літають, а бабуся Даша декламує вірш В. Жуковського:

Пташка літає,

Пташка грає,

Пташка співає ...

- Хлопці, а що ж намалював мій знайомий художник? (кущі, траву, дерева)

- Правильно. Подивіться скільки зелені. А чому все зелене?

- Так, це листя зелене на березі, зелені голки на ялинках, зелені листочки на кущах, і трава зелена на лузі.

- Подивіться, яка гарна картина вийшла про природу. Ми допомогли художнику все його картинки з'єднати, і вийшла велика картина - пейзаж. А що ще не встиг намалювати художник? Чого бракує? (квіти)

- Правильно, на лузі немає квітів. І ми виправимо це зараз, і домалюємо квіти. А які квіти ми намалюємо? (жовті, червоні, сині). Ми намалюємо і жовтець, і волошки, ...

- Чим ми будемо малювати квіти? (гуашшю різного кольору, пензликом способом «примакивания»).

Під музику «Літо» діти малюють різні квіти.

- Діти, яку пору року хотів намалювати художник? (літо)

-Чому ви так думаєте? (яскраво світить сонце, блакитне небо, багато зелені, квіти цвітуть).

- Ось ми з вами допомогли художнику закінчити картину - пейзаж.

2010 рік Вихователь - Тарабукина Г. Н.

До конкурсу конспектів інтегрованого заняття «Естетичне

виховання і розвиток дітей засобами природи »





Інтегроване заняття «Допоможемо художнику» (друга молодша група)