• «Загадки рослин»
  • Прикріплені файли

  • Інтегрована НСД вчителя-логопеда і вихователя «Загадки рослин»




    Дата конвертації29.09.2017
    Розмір7.6 Kb.
    Типзагадки

    Світлана Шишкова
    Інтегрована НСД вчителя-логопеда і вихователя «Загадки рослин»

    Інтегрована НСД вчителя - логопеда і вихователя в групі компенсує спрямованості для дітей від 5 до 6 років з порушеннями мови

    на тему:

    «Загадки рослин»

    Спільно з вихователем Кривоногов В. В.

    Мета: Розширити знання про користь і застосування лікарських рослин шляхом формування всіх засобів мови.

    завдання:

    • Корекційно - освітні:

    - уточнювати і розширювати уявлення про лікарські рослини, познайомити з найпростішими способами використання деяких лікарських рослин для лікування;

    - удосконалювати вміння підбирати однорідні визначення;

    -закріпити вміння працювати з кодуванням, друкувати літери, читати слова з двох складів, копіювати слово з дошки;

    - активізувати словник по темі, вчити відповідати на питання, складати речення;

    - вправляти в побудові зв'язного висловлювання.

    • Корекційно - розвиваючі цілі:

    - розвивати слухове і зорове увагу, фонематичний слух, мислення, мовне дихання, просодию мови, тонку і загальну моторику, творчу уяву.

    • Корекційно - виховні цілі:

    - виховувати почуття любові до рідної природи;

    - формувати навик співпраці, взаєморозуміння, доброзичливості, самостійності, відповідальності.

    технології:

    - інтегрованого навчання;

    -проблемного навчання;

    -Ігровий технології, спрямовані на розвиток слухового і зорового уваги, логічного мислення, розвиваючі і дидактичні ігри;

    -інформаційні-комунікативні технології;

    -здоровьесберегающіе технології: гімнастика для очей, дихальна гімнастика.

    -технології збереження і стимулювання здоров'я: динамічна пауза, рухлива гра.

    устаткування:

    Мультимедійний екран з файловим супроводом, аудіозапис сценки і звуки природи, дошка, рослина м'ята в квітковому горщику, «Книга лікарських рослин», настій з м'яти в чашечках за кількістю дітей, на дошці шифровка і ключ до неї, роздатковий матеріал (картки із зображенням рослин ); на столах: фломастери, листи А4, гілочки м'яти на кожну дитину, столи, стільці.

    Попередня робота:

    -Читання твори К. Чуковського «Лікар Айболить»;

    -інсценіровка сценок для заходу.

    -знайомство з деякими лікарськими рослинами, оформлення «Книги лікарських рослин».

    хід

    1. Організаційний момент. (1 слайд)

    Вихователь. - Яскраво світить сонце, дме легкий вітерець, ми вдихаємо чисте і свіже повітря. Пропоную відправитися на квіткову галявину (звуки природи)

    (2 слайд)

    Интегрированная НОД учителя-логопеда и воспитателя «Загадки растений»

    Логопед.

    На лузі росте ромашка,

    Лютик їдкий, конюшина-кашка,

    А ще:

    Гвоздика, смілка, дзвіночок,

    Хвощ - як ялинка,

    Подорожник, волошки,

    Грамофончики - в'юнки,

    Ще багато різних трав

    У стежок, у канавок.

    І красивих, і пухнастих!

    Різнокольорових і запашних!

    2. Гра «Я садівником народився» (3 слайд)

    Логопед. - Розгляньте картинки і виберіть собі вподобане рослина, назвіть його.

    Вихователь. - Пограємо в гру «Я садівником народився»

    (Дорослі по черзі називають групи рослин: лікарські, садові, лучні, занесені в червону книгу)

    (Діти сідають за столи, увагу на екран.)

    3. Фрагмент сценки на екрані.

    (4 - 6 слайди)

    Білочка. - Здрастуй, доктор Айболить!

    Я зістрибнула на травичку і забила лапку!

    Айболить. - Листочок чарівний допоможе тобі,

    Бігати й стрибати будеш скрізь! (Простягає листочок)

    (7 - 9 слайди)

    Ведмідь. - Допоможіть добрий лікар Айболить!

    У мене сьогодні горлечко болить!

    Айболить. - Квіточка біленький зірви

    І чай лікувальний завари!

    (10 - 11 слайди)

    Зайка. - Ой ой ой! Від лисиці я біжу

    Заспокоїтися не можу!

    Допоможіть, доктор Айболить!

    Айболить. - Я, звичайно, допоможу (запис переривається)

    4. Бесіда.

    Вихователь. - Який листочок запропонував доктор Білці?

    - Чим буде лікувати горло Ведмідь?

    - А що ж запропонувати Зайчику?

    (На екрані з'являються рослини)

    - З якої рослини можна приготувати заспокійливий засіб? (Варіанти дітей)

    5. Вправа на увагу і кмітливість «Шифровка»

    (На дошці шифр і ключ до нього)

    Логопед. - Спробуємо розгадати, що ж це за рослина.

    = + - @

    я а м т

    - = @ +

    (12 - 13 слайди)

    6. Друк слова.

    (Діти копіюють слово на листок паперу)

    7. Динамічна пауза. Гра «Відлуння» (14 слайд)

    Заблукали ми в лісі,

    Закричали всі: АУ!

    Ніхто не відгукується,

    Лише відлуння відгукується.

    Відлуння, відлуння, ось потіха,

    Кожен раз передражнює нас.

    Логопед. - Я буду називати слова, а ви три рази вимовляти останній склад.

    Квіти-ти, ти, ти.

    Бабочка- ка, ка, ка

    Ліси-са, са, са

    Поля- ля, ля, ля

    Лістікі- ки, ки, ки

    8. Бесіда.

    Вихователь. - Вам хочеться дізнатися, як виглядає ця рослина (демонструється рослина в горщику, на екрані 15 слайд) У кожного на столі лежить гілочка м'яти. Якого вона кольору? Розімніть пальчиками листочок, понюхайте. Що можете сказати?

    9. Дидактична гра «Яке рослина?»

    Логопед - М'ята яка? - (лікарська, ароматна, пахуча, зелена, корисна, запашна, м'яка).

    10. Дидактична гра «Намалюй рослина»

    Вихователь. - Пропоную замалювати рослина, щоб поповнити нашу Книгу лікарських рослин.

    11. Підсумок. Рефлексія.

    - Згадайте, про що ми говорили?

    - З яким лікарською рослиною ви познайомилися?

    - Для чого можна використовувати м'яту?

    - Ви сьогодні трохи хвилювалися і тому ми пропонуємо спробувати м'ятний заспокійливий напій. (Частування дітей (17 слайд)

    Прикріплені файли:

    zagadki-rastenii_pgvf9.ppt | 13152 Кб | Завантажено: 30




    Інтегрована НСД вчителя-логопеда і вихователя «Загадки рослин»