• Прикріплені файли

  • Скачати 13.48 Kb.

    Інформаційна карта проекту «Хліб» і заняття «Від зернини до хлібця»




    Дата конвертації30.05.2017
    Розмір13.48 Kb.
    ТипКонспекти занять, НОД

    Скачати 13.48 Kb.

    Наталія Попович
    Інформаційна карта проекту «Хліб» і заняття «Від зернини до хлібця»

    1. Повна назва проекту: «Хліб - всьому голова»

    2. Керівник проекту: Попович Н. В.

    3. Діти: старшої, підготовчої групи 23 дитини.

    4. м Жигульовськ, вул. Фрунзе 24

    5. телефон 3-49-57

    6. Інформаційно - практико - орієнтований проект, середньої тривалості.

    7. Мета: Виховання бережливого ставлення до хліба.

    8. Проблема: Через достатку хлібобулочних виробів, діти не цінують хліб (які не доїдають, кидають)

    9. Актуальність: Уявити наше життя без хліба, без смачної м'якою буханки на столі просто не можливо. Російське прислів'я говорить: «Худ обід, коли хліба немає», хліб потрібен всім, але ставимося ми до нього по-різному. Одна людина говорить просто «хліб», а інший ласкаво вимовляє «хлібець». І відразу стає ясно, хто з них знає справжню ціну хліба.

    10. Завдання: 1. Розширювати знання дітей про хліб

    2. Закріплювати і поповнювати знання дітей про працю хліборобів.

    3. Виховувати дбайливе ставлення до хліба і до людей, які його вирощують.

    11. Зміст проекту

    Ознайомлення з проектом батьків.

    Збір інформації про хліб спільно з батьками.

    Робота з дітьми:

    * Знайомство зі світом злаків

    * Експериментальна діяльність: підготовка землі, посадка, спостереження за ростом і розвитком.

    * Хто і як вирощує хліб: Бесіда про працю хлібороба

    Розгляд ілюстрацій, плакатів

    Читання казок: «Легкий хліб», «Два хлібних зернятка»

    * Як хліб на стіл прийшов: Розповідь про працю пекаря, екскурсія (на кухню дитсадка, на хлібозавод, бесіда, питання до дітей.

    * Історія хліба (звичаї, традиції):

    Завдання батьків: знайти матеріал про історію хліба, сімейний рецепт випічки хліба. Виготовлення альбому «Історія хліба»

    Міні музей «Хліб»

    * Художня творчість

    Малювання «Який буває хліб»

    Ліплення «Батони, булки»

    * Завдання додому: батькам разом з дітьми із солоного тіста виліпити хлібобулочні вироби.

    * Дидактичні ігри: «Що таке хліб», «Склади правильно»

    * Гра хоровод «Коровай»

    * Загадки, вірші, прислів'я, приказки, лічилки, чистоговорки, фізкультхвилинки про хліб.

    * Підсумок: заняття «Від зернини до хлібця»

    12. Місце проведення: СПДС «Сніжок»

    13. Терміни проведення: з 1.02 по 30.05

    14. Кількість учасників: вихователь, діти групи 23 дитини

    15. Вік дітей 5-7 років

    16. Форма проведення:

    * Групове обговорення

    * Пізнавальні бесіди

    * Розглядання наочного матеріалу

    * експериментування

    * екскурсія

    17. Очікувані результати (продукти проекту)

    18. Висновки: я припускаю, що до кінця проекту діти будуть дбайливіше ставитися до хліба і до людей, які його вирощують.

    Конспект заняття по ознайомленню з навколишнім світом

    «Від зернини до хлібця»

    Мета: Формувати у дітей дбайливе ставлення до хліба.

    Завдання: Ознайомити дітей з процесом вирощування хліба.

    Дати уявлення про те, як хліб прийшов до нас на стіл.

    Закріпити сільськогосподарські професії.

    Продовжувати розвивати пам'ять, увагу, мислення через ігри та ігрові вправи.

    Закріпити знання дітей про те, що хліб - це один з найголовніших продуктів харчування.

    Матеріал: ілюстрації на тему: «Хліб», борошно, хліб, хлібобулочні вироби, зерно, тісто.

    Попередня робота: бесіди, читання художньої літератури, заучування віршів, приказок, театралізована діяльність: інсценування казок «Колосок», «Колобок».

    Форма проведення: Відкрите заняття.

    Вікова категорія: 5-7 років.

    хід заняття

    1. Організаційний момент:

    - Доброго дня! Сядьте зручніше: спинки прямі, ноги разом, руки на коліна. Ми вирушаємо в подорож.

    2. Повідомлення теми:

    А ось про що ми будемо говорити, ви дізнаєтеся, коли відгадаєте загадку:

    «М'який, пишний і духмяний,

    Він і чорний, він і білий,

    А буває підгорілий »(Хліб)

    - Так, звичайно, ж - це хліб. Сьогодні ми будемо говорити про хліб, наше заняття називається: «Від зернини до хлібця»

    Хліб - головне багатство. Борг кожної людини - берегти хліб, шанобливо ставитися до тих, хто його вирощує. Багато народ придумав прислів'їв і приказок про хліб.

    Хліб - наше багатство.

    У хлібі наша сила.

    Хліб - усьому голова.

    Вихователь: А як хліб потрапляє до нас на стіл? А чому говорять «Хліб - всьому голова»? (Відповіді дітей)

    Згадайте, що ви їли сьогодні на сніданок? (Каша, булка з маслом, каву). А вчора? (плов, салат, хліб, чай). А що ви їсте на обід? (суп, картопля з котлетою, салат, компот, хліб)

    Хлопці, меню весь час змінюється, а який продукт є на столі і вранці, і в обід і на вечерю? Правильно, кожен день у нас на столі хліб. Хліб - це головний продукт на нашому столі.

    Хлопці, а ви любите хліб? Який хліб ви любите? (Відповіді дітей)

    - Хлопці, а що б ви хотіли дізнатися і чим займатися на нашому занятті? (Відповіді дітей)

    - Запам'ятайте свої бажання, а в кінці заняття мені скажіть, - чи все ми виконали.

    Діти, у мене для вас сюрприз. (На столі піднос з хлібом і хлібобулочними виробами накритий серветкою).

    Як ви думаєте, що у мене на підносі? (Відповіді дітей) А як одним словом ми можемо назвати ці вироби?

    - Не знаєте? Вони називаються хлібобулочні вироби, повторіть все разом.

    Назвіть хлібобулочні вироби, які ви бачите: (батон, бублик, буханець, коровай, булочка, пиріжок, лаваш, сухарі). Ось як багато хлібобулочних виробів!

    Хлопці, а як до них потрібно ставитися? До хліба треба ставитися дбайливо.

    - Хлопці, а хлібобулочні вироби однакової форми? (Відповіді дітей)

    Я, пропоную вам підійти по одному до столу, взяти будь-хлібобулочний виріб: назвати його і сказати який воно форми. (Наприклад: хліб прямокутної форми).

    - Молодці, всі хлібобулочні вироби різної форми.

    А тепер, я пропоную вам стати в коло.

    Дидактична гра: «Який він наш хліб?». (Підбір визначень до іменника)

    Давайте з вами подумаємо і назвемо багато слів, яким буває хліб? (Смачний, м'який, черствий, білий, гарячий, свіжий, ароматний, апетитний).

    (діти стають в коло і передають хліб, при цьому називають який він)

    Молодці, сідайте, та звичайно, хліб буває різний, але він обов'язково смачний і корисний.

    Хлопці, а хто знає, як до нас на стіл потрапляє хліб? (Відповіді дітей)

    Звичайно, ж, його купують в магазині.

    - А, як хліб потрапив в магазин? Скажіть мені, хто знає, з чого роблять хліб?

    - Хліб печуть з борошна.

    - А, з чого її отримують? (Відповіді дітей)

    Правильно. З зерен. Щоб отримати з зерен борошно, потрібно затратити дуже багато праці і сил: спочатку виростити зерно, потім зібрати врожай. Цим і займаються хлібороби.

    А хто такі хлібороби? (Відповіді дітей)

    Хлібороби - це люди, які вирощують хліб. Настала весна, сніг зійшов. Які машини виходять на поля? Хто веде ці машини? (Відповіді дітей).

    - У тракториста багато роботи: потрібно поле зорати, розпушити землю - підготувати тепле ліжко для зерен. Якими насінням засівають поля? Хлопці, подивіться, що у мене є! Хто знає, що це за зернятко? (пшениця, кукурудза, ячмінь) Подивіться на картинку: хлібороби засівають зерна в землю.

    Физкультминутка: «У землю зернятко попало»

    В землю зернятко попало, (присідають)

    Проростати на сонці стало (руки над головою)

    Дощик землю поливав,

    І паросточок підростав (повільно встають)

    До світла і тепла тягнувся

    І красенем обернувся. (2 рази)

    Швидко проростають насіння, тягнуться зеленими стеблинками до сонечка.

    Щоб виростити хороший урожай, хлібороби уважно стежать за сходами.

    Ось і дозріло наше зерно і перетворилося в? (Відповіді дітей) (картинка «Хлібне поле»)

    Після того, як колосся виростуть, їх прибирають за допомогою спеціальних машин. Як вони звуться? (Картинка «Комбайн») (Відповіді дітей)

    Після цього зерна везуть на млин, (картинка «Млин») щоб перемолоти їх в борошно.

    Гра: «Млин»

    А тепер давайте трохи пограємо. Встаньте всі в коло.

    Мілини, мілини млин!

    Зерна крутяться!

    Мілини, мілини, млин

    Зерна в борошно перетворюй

    І в мішок збирай.

    Добре ми попрацювали! Повний мішок борошна набрали.

    Зараз я вам дам помацати борошно, а ви скажете, яка вона на дотик.

    - Так, розсипчаста, трохи клейка, дрібна.

    Після борошно з млина відправляють в пекарню. Що робить пекар?

    Пекар з борошна робить тісто і пече хлібобулочні вироби. У пекарні стоять величезні чани. У чан додають борошно, сіль, цукор, воду, дріжджі і спеціальні машини вимішують тісто для хлібобулочних виробів.

    З пекарні хліб потрапляє в магазини, де ми його купуємо. Ось бачите, як багато праці треба докласти, щоб у людей в будинку був хліб. Тому і ставлення до нього має бути дбайливе.

    Чи не бери більше хліба, ніж можеш з'їсти. Чи не криши його за столом. Ніколи не викидай хліб!

    - А зараз давайте трохи відпочинемо.

    Пальчикова гімнастика: «Хлебушек»

    «Бублик, бублик, батон і буханець

    Пекар з тіста спік спозаранку »(з'єднують по черзі кожен палець з великим пальцем)

    Практична робота з тестом.

    -Хлопці, я принесла вам тісто. Зараз кожному роздам по шматочку, а ви зробите з нього бублики, бублики, булочки. (Діти надягають фартухи і починають ліпити з дріжджового тіста). Готові вироби укладають на деко і відносять на кухню для випікання.

    Вихователь: Хлопці, коли наші здоби будуть готові, ми наллємо чай і спробуємо, що у нас вийшло.

    Слава світу на землі!

    Слава хлібу на столі!

    Слава тим, хто хліб ростив,

    Чи не шкодував праць і сил!

    Наше заняття підходити до кінця. Давайте згадаємо, як називається наше заняття.

    Що нового ви дізналися сьогодні? Згадайте, що ви хотіли дізнатися і чим займалися на занятті? Ми все виконали? (відповіді дітей)

    Підсумок. Ну ось, наше подорож підійшла до кінця, і тепер ви знаєте, який довгий шлях пройшов наш хліб, щоб потрапити до нас на стіл. Хліб - головне багатство нашої країни і його потрібно берегти.

    Склала і провела вихователь Попович Н. В.

    Прикріплені файли:

    hleb_lqujb.pptx | 651,98 КБ | Завантажено: 101


    Скачати 13.48 Kb.


    Інформаційна карта проекту «Хліб» і заняття «Від зернини до хлібця»

    Скачати 13.48 Kb.