Художньо-естетичне виховання дітей раннього віку




Дата конвертації 17.06.2017
Розмір 3,86 Kb.

Скачати 3,86 Kb.

Тетяна Соколова
Художньо-естетичне виховання дітей раннього віку

мета:

Закріпити вміння малювати олівцем методом штрихування. Ознайомити з червоним кольором.

завдання:

Викликати емоційну чуйність дітей до малювання, до творчості і

самовираження - в образотворчій діяльності.

Формувати вміння слухати і взаємодіяти з дорослими під час спільної діяльності.

Сприяти зняттю емоційної напруги.

Вчити дітей правильно тримати в руці олівець.

Розвивати дрібну моторику кисті рук.

Вчити дітей узгоджувати руху з текстом.

устаткування:

Червоні олівці за кількістю дітей, паперові тарілочки (заготовки з

зображенням морквини, мольберт, пластикові іграшки (муляжі) морквина і картопля.

М'яка іграшка - великий заєць.

Оформлення групи - «Лісова галявина»

Хід заняття.

Вихователь запрошує дітей на галявину пограти, повеселитися, вимовляє текст, діти виконують руху.

Весело застрибали стриб-стриб-стриб,

А потім заплескали хлоп-хлоп-хлоп,

А потім затупотіли топ-топ-топ,

Сіли подивилися,

Вушками заграли ля-ля-ля,

Головою похитали ох-хо-хо-хо,

Весело поскакали скок - скок-скок,

І тихо-тихо-тихо на «корчі» сіли (стільчики).

Вихователь: Діти, ми сьогодні зібралися в гості до Зайчику і потрібно, щоб ми приготували подарунки «солодкі морквини». Хлопці подивіться, поки ми грали, хтось на нашій галявині залишив овочі (на килимку лежать муляжі морквин і картоплі). Але ось біда, я забула, що любить зайка!

Відповідь дітей: Моркву.

Вихователь: А як виглядає морквина, покажіть мені.

(діти знаходять морквину)

Вихователь: Хлопці допоможіть мені зібрати частування для Зайчика. На нашій галявині лежать і морквина і картопля. Давайте зберемо для Зайчика морквину.

(діти збирають моркву)

Вихователь: Морквина тверда або м'яка?

(відповідь дітей)

Вихователь: Маша, морквина якого кольору?

(відповідь дитини)

Вихователь: Правильно, Маша, морквина - червоного кольору.

Вихователь: Хлопці морквина дуже смачна і корисна. І тому наш Зайка дуже любить морквину. Але у нашого Зайчика дуже багато друзів, давайте і їх почастуємо морквинами.

Роздаємо дітям тарілочки з намальованим контуром морквини і по одному

олівця.

Вихователь: Хлопці у вас на тарілочках намальовані морквини. Давайте морквину розфарбуємо.

Показуємо дітям, як правильно потрібно тримати олівець. При необхідності допомогти взяти його правильно - розташуйте пальчики дитини на олівці і, тримаючи руку дитини в своїй руці, намалюйте кілька ліній, даючи можливість дитині відчути силу тиску на олівець. Коли діти закінчили малювати, вихователь пропонує діткам встати і пригостити Зайчика морквинами. Діти підходять до Зайчику і пригощають Зайчика морквинами на

тарілочках. Зайка дякує і запрошує пограти з ним. Діти і грают з Зайкою.

гра:

Зайка по лісі гуляв, все ребяток він шукав,

Довго довго він шукав, сів на траву задрімав.

Стали дітки тут танцювати, стали ніжками стукати.

Зайка, Зайка, ти вставай і хлоп'ят догоняй.

В кінці заняття Сюрпризний момент: Зайка приносить угощенія- шматочки морквини.

Діти прощаються і говорять спасибі за частування. Зайка повертається на галявину



Скачати 3,86 Kb.


Художньо-естетичне виховання дітей раннього віку

Скачати 3,86 Kb.