• Хід заняття

  • "Хліб всьому голова". Конспект безпосередній освітньої діяльності по пізнавальному розвитку




    Дата конвертації16.06.2017
    Розмір7.21 Kb.
    ТипКонспекти занять, НОД

    Кривуля Галина
    "Хліб всьому голова". Конспект безпосередній освітньої діяльності по пізнавальному розвитку

    Конспект безпосередній освітньої діяльності

    по навколишнього світу (пізнавальний розвиток)

    у старшій групі.

    «ХЛІБ ВСЬОМУ ГОЛОВА»

    Вихователь: Кривуля Г. В.

    мета:

    • уточнити і закріпити уявлення дітей про вирощування хліба;

    • виховувати шанобливе ставлення до хліба і праці хліборобів;

    • формувати навички роботи з солоним тістом.

    Попередня робота:

    1. розгляд ілюстрацій на тему «Як хліб прийшов на стіл»

    2. бесіда на тему «Хліб»

    3. читання художньої літератури про хліб.

    Хід заняття:

    Діти входять в групу під пісню «Хліб і сіль». У дівчинки в руках рушник з короваєм хліба і сіллю.

    Діти читають вірші:

    1. Якщо ми хочемо когось

    Зустріти з честю і шаною,

    Зустріти щедро від душі,

    Те таких гостей зустрічаємо

    Круглим пишним короваєм.

    Він на блюді расписном

    З білосніжним рушником.

    2. З короваєм сіль підносимо,

    Поклоняючись покуштувати просимо.

    Дорогий наш гість і друг,

    Приймай хліб-сіль з рук. (підносять хліб гостям)

    Вихователь: Сьогодні ми будемо говорити про хліб. Де ми його купуємо? (відповіді дітей)

    Хлібобулочних виробів багато. Назвіть їх. (відповіді дітей)

    Колись давно людина вперше спробував жувати зерна, і вони здалися йому дуже смачними. Він навчився подрібнювати зерна камінням і вийшла борошно, а потім навчився пекти хліб. Він, звичайно був не таким смачним, як зараз.

    На Русі хліб завжди користувався пошаною і повагою. Гостя зустрічали хлібом-сіллю. Про хліб склали прислів'я. А ви знаєте прислів'я про хліб? (відповіді дітей)

    Хлопці, був час, коли шматочок житнього хліба був дорожче золота. Це було під час Великої Вітчизняної війни. Тоді хліб пекли з лушпиння, трави лободи і т. Д. І ось такий хлібець давали по маленькому шматочку 125 грам на весь день. Інших продуктів не було, люди розуміли, що хліб-це їхнє життя.

    Сьогодні в магазині можна купити хліба, скільки хочеш, але треба з повагою ставитися до кожного шматочка, не купувати зайвого і не викидати хліб.

    Адже він пройшов довгий шлях, перш ніж з'явитися на полиці в магазині. Щоб дізнатися, хто вирощує хліб, ми вирушаємо.

    Загадка: Хто навесні виходить в поле?

    - вівсом не годують, батогом не женуть,

    А як оре, п'ять плугів тягне. (трактор)

    - Хто працює на тракторі? (тракторист)

    - Що робить трактор? (Тягне плуг, борону, сівалку, розпушує землю, готує землю для посіву зерна.

    Перш ніж продовжити подорож, розгляньте зерна пшениці, жита і вівса.

    (діти розглядають зерна)

    - Хлопці, ці зерна називають хлібні. З пшениці отримують білу муку, а з ржі- житнє.

    Зерно маленьке, але його паросточок пробивається через шар землі. Коли садити зерно вирішує агроном. Йде час, зерна проростають, з'являються сходи і ось уже поле в золотих колосках пшениці. Тепер головне завдання зберегти урожай. У цьому допомагає літак.

    Літак над полем кружляє,

    Слідом хуртовина в'є і кружляє.

    Льотчик зверху-усюди

    Сипле білий порошок.

    Що це за порошок і навіщо його розсипає літак? (відповіді дітей)

    Але прийшло літо, вийшов агроном в поле і вирішив, що пшениця дозріла, пора жати.

    Физминутку «Ми маленькі зерна»

    Ми маленькі зерна, (присісти)

    Сидимо поки в землі (торкнутися підлоги руками)

    Ось сонце пригріває (встати)

    І ми ростемо в теплі (тягнемося на носочках)

    Боїмося негоди ми (нахили в сторони)

    Грози, дощу і хуртовин (ривки руками)

    З цих зерняток ростуть (стрибка)

    Ячмінь (руки вгору, овес (руки вниз,

    І багато круп (крокуємо на місці).

    - Хлопці, відгадайте ще загадку:

    Він йде, хвилю січе,

    З труби зерно тече. (комбайн)

    - Хто працює на комбайні? (комбайнер)

    А тепер продовжимо свою подорож.

    Хоч і зібрано зерно,

    Та не хліб ще воно.

    - Зерно везуть на елеватор, як ви думаєте навіщо? (відповіді дітей)

    - А потім на млин

    Тут таке з ним діється,

    В обіг його беруть,

    В порошок його зітруть!

    Що це за порошок? (відповіді дітей)

    Людина, яка працює на млині, називається Мукомол

    Далі борошно везуть на пекарню. Навіщо? (відповіді дітей)

    Людина, яка працює на пекарні, називається пекар. З борошна він робить тісто.

    вірші:

    3. На великому хлібозаводі

    Чи стане тестом та борошно,

    Хлібу шлях тепер не довгий,

    Ось він на такий хліб на полиці,

    Ось уже до тебе на стіл

    Він пожаловал- прийшов.

    4. У ньому здоров'я наше, сила

    У ньому чудове тепло.

    Скільки рук його рости,

    Охороняло, берегло.

    Пісня про хліб.

    А тепер ми пограємо в гру «Ланцюжок» (розкласти картинки по порядку- як хліб до нас прийшов)

    (Стук, принесли лист)

    Читаємо лист: «Здрастуйте, хлопці! Звертаємося до вас з великим проханням: ми готуємо хлібобулочні вироби на ярмарку. Ярмарок скоро, а роботи ще дуже багато. Чи не допоможете ви нам? З повагою Пекарі. »

    - Хлопці, допоможемо пекарям? (відповіді дітей)

    Але у нас немає ні грубки, ні тесту. Вірніше тісто є, але воно солоне. Для початку розімніть пальчики.

    Пальчикова гімнастика:

    Пекар, пекар з борошна

    Спечи нам колобки.

    Так сушкі- Ванюшке,

    Так баранкі- Танюшка,

    Так бублікі- Мишкові,

    Так калачі- Маришке! (виконують кругові рухи ладонямі- імітація скочування колобка, по черзі з'єднують великі пальці обох рук з іншими пальцамі- вправу «колечка»)

    (діти під легку музику приступають до роботи)

    - А тепер давайте влаштуємо виставку робіт. Чия робота сподобалася більше і чому? (відповіді дітей)

    - Я уявила собі, що побувала на цій ярмарку, як ви думаєте, ваші роботи зможуть зайняти гідне місце на ярмарку? (відповіді дітей)

    А за те що допомогли пекарям, вони просили передати вам ось цей кошик з частуванням.





    "Хліб всьому голова". Конспект безпосередній освітньої діяльності по пізнавальному розвитку