• Хід заняття
  • Діти
  • Вихователь
  • Характеристика зимових місяців: грудень, січень і лютий.
  • Дидактична гра «Зимові слова» (показ слайдів)
  • Фізкультурна хвилинка «Прогулянка в зимовий ліс»
  • Чи не втомляться наші ніжки!
  • Чи не поспішаємо, чи не відстаємо!
  • Прийшла Зима-зима!
  • Складання розповіді по опорним картинкам
  • Продуктивна діяльність: малювання.
  • Підбиття підсумків.

  • Скачати 25.68 Kb.

    Характеристика зимових місяців: грудень, січень і лютий. Малювання за поданням «Краса зимової природи




    Дата конвертації31.03.2017
    Розмір25.68 Kb.
    Типконспект

    Скачати 25.68 Kb.

    План - конспект безпосередньо освітньої діяльності в підготовчій до школи групі по комунікативно-пізнавальної діяльності за темою «Характеристика зимових місяців: грудень, січень і лютий. Малювання за поданням «Краса зимової природи» ».

    Інтеграція освітніх областей: Пізнання, Комунікація, Здоров'я, Художня творчість, Фізична культура.

    мета:

    • Вивчити характерні ознаки зими в неживій природі;

    • Вчити складати розповідь по картинках з послідовно розвиваються дією, збагачуючи мова простими поширеними реченнями.

    • Виховувати любов і дбайливе ставлення до живої природи.

    завдання:

    • вивчити зимові явища природи;

    • познайомити дітей із старовинними назвами зимових місяців;

    • створювати в малюнку образ предмета;

    • закріплювати вміння передавати красу зимової природи;

    • вчити складати розповідь по опорним картинкам з послідовно розвиваються дією.

    Матеріал й устаткування:

    • мультимедіа-проектор;

    • презентація «Краса зимової природи»

    • альбомні листи (за кількістю дітей);

    • пензлика, фарби, баночки-непроливайки (за кількістю дітей);

    Хід заняття:

    1. Організаційний момент. Вступна частина (в зал входить вихователь, вітається і проводить з дітьми бесіду про зиму з питань).

    Вихователь: Доброго дня, хлопці! А ви знаєте, яку пору року зараз йде?

    Діти: Зима.

    Вихователь: А що буває взимку?

    Діти: Сніг.

    Вихователь: А якого кольору сніг?

    Діти: Білий.

    Вихователь: А коли настає зима?

    Діти: після осені.

    Вихователь: Які ознаки зими ви вже знаєте?

    Діти: холодно, йде сніг, на вулиці морозно.

    Вихователь: правильно, молодці! Я вам зараз загадаю загадки, а ви спробуйте їх відгадати і назвати зимові місяці.

    Назвіть-но, хлопці,

    Місяць в цій ось загадці.

    Дні його - всіх днів коротше,

    Всіх ночей- довше ночі.

    На поля і на луки

    До весни лягли снігу.

    Тільки місяць наш пройдет-

    Ми зустрічаємо Новий рік.

    (грудень)

    Діти: це грудень.

    Вихователь: правильно, ви вгадали цей місяць. А цю загадку зумієте відгадати? Ось послухайте:

    Щипає вуха, щипає ніс,

    Лізе в валянки мороз.

    Бризнеш воду-впаде

    Чи не вода вже, а лід.

    Навіть птахові не летітся:

    Від морозу холоне птах.

    Повернуло сонце до літа,

    Що, скажи, за місяць це?

    (січень)

    Діти: це січень.

    Вихователь: і цю загадку ви вгадали, молодці! Ось остання загадка вам, слухайте:

    Сніг мішками валить з неба,

    З будинок стоять кучугури снігу.

    Те бурани й заметілі

    На село налетіли.

    Ночами мороз сильний,

    Днем капели лунають дзвони.

    День додався помітно,

    Ну, так що за місяць це?

    (лютий)

    Діти: це лютий.

    Вихователь: молодці, правильно вгадали!


    1. Характеристика зимових місяців: грудень, січень і лютий. Спостереження за природою.

    Вихователь: ну а тепер я вам хочу розповісти про те, як в стародавній Русі місяці називали.

    За старих часів місяць грудень називали «холодець». Грудня мостить, грудень цвяхи, грудень прибиває. Дерева і чагарники стоять без листя, на голих гілках лежить сніг, а сосна і ялина залишаються як і раніше зеленими. У грудні дні короткі, ночі довгі, темніє рано, а по ночах тріщить мороз. У самому кінці грудня діти і дорослі готуються до зустрічі Нового року.

    Січень. Місяць січень називали «Лютень». «Місяць січень - зими государ» - так в народі його називали. У січні замети високі, мороз на стеклах малює дивовижні візерунки. У січні відзначають свято Різдва Христового. У дітей багато забав веселих цього місяця: катання на санках, на ковзанах, на лижах.

    Лютий - останній зимовий місяць. У цьому місяці дмуть сильні вітри, хуртовини та завірюхи досвідчене високі кучугури. За старих часів лютого називали «Снеговеем». У лютому дні стають довшими, і починає пригрівати сонечко. У цьому місяці бувають відлиги, сніг тане і стає липким. З такого липкого снігу можна ліпити снігові фігури, грати в сніжки. В кінці лютого люди прощаються із зимою і відзначають свято Масляної. Це свято зустрічі з сонечком. В цей день всі печуть млинці, адже вони схожі на сонечка, такі ж круглі і рум'яні.

    Вихователь: зимові місяці принесли не тільки свята та ігри, а й багато «зимових» слів.

    Вихователь: давайте подивимося на картинки і назвемо, що буває взимку?

    1. Дидактична гра «Зимові слова» (показ слайдів)

    1 слайд - замети.

    2 слайд - снігопад

    3 слайд - Снігуронька

    4 слайд - сніговик

    5 слайд - ялинка новорічна

    6 слайд - дід мороз

    7 слайд - хокей

    8 слайд - ковзани

    9 слайд - сніжинки

    10 слайд - лід


    1. Фізкультурна хвилинка «Прогулянка в зимовий ліс»

    Вихователь: Хлопці, сьогодні ми з вами вирушимо в зимовий ліс.Будуємося один за одним.


    Ми крокуємо по доріжці.

    (звичайна ходьба по колу, руки на поясі)

    Чи не втомляться наші ніжки! (біг на місці)

    Один за одним ми йдемо, (ходьба по колу)

    Чи не поспішаємо, чи не відстаємо!

    Дивимося -в небі сніг кружляє

    (нахили голови вгору-вниз)

    І на щічки нам лягає

    (долоньки на щічки, нахили голови вліво-вправо)

    Рада-рада дітвора,

    (ляскаємо в долоні)

    Прийшла Зима-зима!

    1. Дидактична гра «Підбери ознака»

    Вихователь: зимові місяці тепер хочуть пограти з вами в одну цікаву гру. Потрібно назвати якомога більше слів, які відповідають на питання: Який? Яка?


    Вихователь: Зима (яка?)

    Діти: сніжна, морозна, холодна

    Вихователь: Сніжинка (яка?)

    Діти: красива, легка, пухнаста

    Вихователь: Ялинка (яка?)

    Діти: красива, ошатна, зелена, запашна, новорічна, справжня, лісова

    Вихователь: Вітер (який?)

    Діти: сильний, страшний, холодний

    Вихователь: снігопад (який?)

    Діти: сильний, красивий, легкий


    Вихователь: молодці, хлопці! Відмінно впоралися із завданням!


    1. Складання розповіді по опорним картинкам

    Вихователь: зимові місяці приготували маленький розповідь. Брати - місяці хочуть навчити вас розповідати, а щоб було вам легко це робити, вони придумали маленькі картинки - підказки. У кожної пропозиції своя картинка. Дивись на неї і розповідай (показ слайдів).


    Зимові забави.

    (1 слайд) Настала холодна, сніжна зима.

    (2 слайд) Взимку земля покрита білим, м'яким, пухнастим снігом.

    (3 слайд) Діти ліплять сніговика.

    (4 слайд) Діти катаються на санках.

    (5 слайд) Взимку хлопці катаються на лижах.

    (6 слайд) Взимку дітям весело і добре.

    Вихователь: молодці, хлопці! Хороший у вас вийшов розповідь. Ну а тепер, зимові місяці просять вас намалювати малюнок «Краса зимової природи».


    1. Продуктивна діяльність: малювання.

    Вихователь: подивіться на екран, які гарні дерева бувають взимку! (показати слайди природи)

    Вихователь: хлопці, ви бачите, яка краса! Дерева закутаний в сніг.

    Вихователь: а якими квітами ви будете користуватися, щоб показати красу дерев взимку?

    Діти: коричневий, чорний, синій, білий, блакитний, зелений.

    Вихователь: а навіщо вам зелений колір?

    Діти: щоб намалювати ялинки, вони взимку і влітку одним кольором.

    Вихователь ь: так, все вірно.

    Вихователь: а яким кольором ви будете малювати дерева?

    Діти: коричневим або чорним.

    Вихователь: а як покажете дерева в снігу?

    Діти: треба на дерева поверх коричневого кольору нанести білу або блакитну фарбу, тоді вийде що дерева в снігу.

    Вихователь: все вірно, молодці. Ну, а тепер можете приступати до малювання.

    (На малювання відводиться 8-10 хвилин)

    1. Підбиття підсумків.

    Вихователь ь запитали: То малюнки ви вже намалювали. Давайте оформимо виставку ваших малюнків і подивимося, у кого що вийшло. Помилуємося ще раз красою дерев взимку. Малюнки вийшли відмінні! Зимові місяці вами задоволені! Ви зуміли показати всю красу зимового лісу, красу дерев.

    Вихователь: а скажіть-но хлопці, ви запам'ятали, як в Стародавній Русі називали зимові місяці?

    Діти: грудень-холодець, січень-лютень, лютий-снігове.

    Вихователь: а чому їх так називали?

    Діти: в грудні з'являються морози, і він все як би прибиває, в січні наступають сильні, люті морози, а в лютому дмуть вітри, падає рясно сніг.

    Вихователь: правильно, молодці! А які зимові слова з собою принесли зимові місяці?

    Діти: сніг, сніжинка, санки, Снігуронька, дід мороз, ковзани, хокей.

    Вихователь: молодці, і це ви знаєте! Ви сьогодні чудово попрацювали! Зимові місяці вами дуже задоволені! Вони бажають вам не хворіти і частіше гуляти на вулиці, адже зима це не тільки морози, але ще і катання на санках, на лижах і ковзанах. До побачення!


























    Скачати 25.68 Kb.


    Характеристика зимових місяців: грудень, січень і лютий. Малювання за поданням «Краса зимової природи

    Скачати 25.68 Kb.