• Хід заняття. I. Орг. момент.

  • Групове заняття з розвитку мовлення в групі другого року навчання




    Дата конвертації17.06.2017
    Розмір5.05 Kb.
    ТипКонспекти занять, НОД

    Олена Кіушкіна
    Групове заняття з розвитку мовлення в групі другого року навчання

    Групове заняття з розвитку мовлення в групі 2-го року навчання.

    Тема. Звук В. Професії.

    Цілі: - автоматизувати звук В в різних позиціях на матеріалі

    складів, слів, фраз;

    - закріпити і узагальнити знання дітей про професії;

    - вчити розрізняти, впізнавати мовної матеріал з

    індивідуальним апаратом і без нього по темі «Професії»;

    - продовжувати вчити відповідати на питання, доповнювати пропозиції;

    - збагачувати словник дієсловами;

    - розвивати пам'ять, мислення, увагу;

    - вчити розрізняти звуки транспорту;

    - виховувати повагу до людей праці, до батьків.

    Обладнання: таблички, картинки, гра «Професії», малюнки дітей, предмети, що належать людям різних професій, запис звуків транспорту.

    Хід заняття. I. Орг. момент.

    - Привітайтеся. Добрий день.

    . , Поздоровайся. (за екр.) Привіт.

    . , Сядь.

    . як ти чуєш? Я чую добре, погано.

    Коли твій день народження?

    Як твоє прізвище?

    Де ти живеш?

    Як звуть маму, тата? Маму звуть. Папу звуть.

    Твоя мама працює? Ні, не працює.

    Твій тато працює? Так працює.

    II. Фонетична зарядка.

    Будемо добре говорити звук В. (читають склади) в __ в __а в__о вода ось

    Будемо читати. а__ва ав__о трава совок

    Що ми робили? Ось рука. Ось голова.

    кухар варить вата

    Ми говорили, читали.

    III. Основна частина.

    1. Розрізнення на слух з індивідуальними апаратами мовного матеріалу по темі «Професії».

    - Назвіть професії.

    - Будемо слухати.

    (За екраном називається професія,

    діти слухають і називають,

    картинка викладається на стіл)

    Назвіть одним словом, що це. Професії.

    А у мене яка професія? Вчителька.

    Хто це? Як звуть вихователя? Вихователь. Тітка.

    Що ми робили? Ми слухали.

    2. Розрізнення звуків транспорту.

    Будемо слухати. Що ви чуєте? Машина, поїзд, літак.

    А хто водить літак, потяг, машину? Льотчик, машиніст, шофер.

    Ким працює мама ,. ? Моя мама -. .

    Ким працює тато ,. ? Мій тато -. .

    3. Фізкультхвилинка.

    Ми в професії грали (ходьба на місці)

    В мить ми льотчиками стали. (прямі руки в сторони)

    У літаку політали (покружляти навколо себе)

    І шоферами раптом стали. (ходьба на місці)

    Кермо тепер в руках у нас (руки перед собою, тримаємо кермо)

    Швидко їдемо, просто клас. (біг навколо себе з кермом)

    А тепер на будівництві ми (ходьба на місці)

    Кладемо рівно цеглини. (руки перед собою зігнуті в ліктях)

    Раз цегла і два, і три (піднімаємо руки вгору)

    Будуємо будинок ми, подивися! (з'єднати прямі руки перед собою)

    Ось закінчена гра.

    Нам на стільчики пора.

    4. Гра «Кому що потрібно?»

    - Будемо грати.

    - Подивіться і скажіть, кому це потрібно.

    (Ложка, тарілка, вата, таблетки, ваги, Лікарю, продавцеві, шоферові,

    ганчірка, кермо) няні, кухаря.

    (Діти витягують з мішечка і

    підкладають предмети

    під картинки з професіями)

    - Що ми робили? Ми грали.

    5. Розрізнення мовного матеріалу на слух.

    Будемо слухати. Зніміть апарати.

    Хто це? Що робить?

    (Діти слухають назви професії і

    підбирають таблички, хто що робить)

    Лікар (що робить). лікує людей.

    Шофер (що робить). водить машину.

    Повар (що робить). варить суп, кашу.

    Продавець (що робить). продає овочі, фрукти.

    Няня (що робить). миє підлогу.

    - Як звуть няню? Тітка Валя.

    - Одягніть апарати.

    - Що ми робили? Ми слухали, читали.

    6. Друкування назв професій.

    - Будемо писати.

    Візьми ті олівці.

    Попросіть у мене папір. Тітка., Дайте папір.

    - Хто це? Пишіть.

    (картинки: лікар, шофер, няня, повар)

    Що ми робили? Ми писали.

    7. Гра «Професії»

    - Будемо грати.

    Хто швидше підбере таблички до картинок.

    (Таблички з назвою професії і дії

    потрібно підібрати до картинки)

    8. Робота з малюнками.

    - Подивіться, які малюнки ви

    намалювали.

    - Хто це? Хто намалював? Машиніст. Намалював (а).

    IV. Підсумок заняття.

    Що ми робили? Ми говорили, слухали,

    думали, читали, грали,

    писали.

    . , Як займався ,. ? Добре погано.

    . займався добре, молодець.

    Молодці.

    . , Встань .., попрощайся. Бувай. До побачення.





    Групове заняття з розвитку мовлення в групі другого року навчання