• Хід заняття

  • «Гриби для білочки!» (Середній дошкільний вік).




    Дата конвертації07.09.2017
    Розмір5.87 Kb.
    ТипГриби та ягоди. Матеріали для ігор та занять з

    ІРИНА Іванова
    «Гриби для білочки!» (Середній дошкільний вік).

    Із задоволенням ділюся досвідом! Завтра відкрите заняття.

    Спільна (партнерська) діяльність дорослого і дитини: «Гриби для білочки!» (Середній дошкільний вік).

    цілі:

    1. Розширювати уявлення дітей про лісових грибах, знайомити з особливостями їх зовнішнього вигляду і місцями зростання (під яким деревом);

    2. Систематизація словника, активізація словника по темі: «Гриби», розвиток зв'язного мовлення і слухового уваги.

    3. Продовжувати навчання вирізування овалів і напівкіл з квадратів, правильному промазуванням отриманих деталей клеєм і наклеювання на загальний лист, в правильній послідовності.

    4. Розрізняти і називати основні кольори (зелений, червоний, жовтий, і розвивати вміння вирішувати логічні завдання.

    5. Виховувати шанобливе ставлення до природи, бажання бути дослідниками і дбайливо ставитися до лісових дарів.

    Словникова робота: грибник, козуб, кузовок, мох, підосичники, підберезник, білий гриб ...

    Матеріал: ілюстрації із зображенням лісу, грибів, справжні гриби, осіннє листя, кошики з різнокольоровими ручками, панно (ватман) із зображенням лісу.

    Попередня робота: бесіди про осінній ліс, грибах, читання віршів і оповідань, розгляд ілюстрацій.

    Хід заняття:

    (В групі на підлозі по колу розкладені листочки).

    - Хлопці, давайте привітаємося з нашими гостями. І настроїмося на дружну, спільну роботу!

    "Зібралися всі діти в коло, (діти встають на листочки)

    Я твій друг (руки до грудей) і ти мій друг (протягують руки один до одного).

    Міцно за руки візьмемося (беруться за руки).

    І один одному посміхнемося "(посміхаються!

    - Хто знає, від якого дерева листочки лежать у вас під ногами? (від клена. Кленові).

    - Якого вони кольору? (Жовті, червоні, зелені).

    - Хлопці, у мене три кошики: одна з червоною ручкою, інша з жовтою, а остання із зеленою. У кого жовтий листок, віднесе його в кошик з жовтою ручкою, а червоні листочки будемо складати в кошик з червоною ручкою. (Діти складають, називаючи колір).

    - А якщо листочок не одного кольору, а двох або трьох? Куди його покладемо? (Якого кольору більше, туди і покладемо, або в середину).

    - Як ще по-іншому можна назвати кошик? (кузовок, козуб).

    - А не відправитися нам сьогодні в осінній ліс? Дивіться який він гарний ... (дивимося на панно)

    - Здрастуй ліс, осінній ліс, повний казок і чудес.

    - Подивіться на дерева і дайте відповідь однакові вони по висоті чи ні?

    (Осика найвища, дуб - нижче всіх).

    - Яке дерево товщі всіх?

    (Дуб. У ньому є дупло).

    - Хлопці, а хто може сидіти в дуплі?

    (Білочка).

    - Білочка - господиня робить запаси на зиму. Сушить грибочки. Скільки грибочків вона вже повісила сушити?

    (Три).

    - А в лапках жодного ... Напевно не знайшла! Треба допомогти білочку ще грибочків зібрати! Перетворимося в грибників.

    До групи вносяться справжні лісові гриби.

    - Який гриб росте під березою? (підберезник).

    - А під осикою? (підосичники).

    Бесіда про будову гриба:

    -Як називається ця частина гриба - ніжка, а що на ніжці - капелюшок.

    - Білочка збирає тільки їстівні гриби.

    - Найкращий гриб - білий! Їх і білочки більше інших люблять!

    - Найкрасивіший отруйний гриб це ... (мухомор). Його не можна чіпати ні в якому разі, для нас він отруйний, зате їм лікуються лісові звірі.

    Уточнити з дітьми прийоми і послідовність вирізування і наклеювання:

    - А тепер ідіть і сідайте за ваші робочі місця, влаштовуйтеся зручно, а я поки нагадаю вам, що рука з ножицями лежить на столі, а рухається тільки рука з аркушем паперу. Коли будете промащувати деталі - добре промазуйте краю, а при приклеюванні, прибирайте зайвий клей ганчірочкою! Обрізки прибирайте на піднос в центрі столу. Спочатку наклеюємо ніжку, а потім капелюшок.

    - Утворені грибочки ми наклеюємо під дерева, а якщо місць не вистачає - в наші кошики.

    - Дивись білочка, скільки грибів! Вони всі різні, красиві, хлопці старалися! Збирай і суші!

    - Хлопці, скажіть, що можна приготувати з грибів? (суп грибний, гриби смажені, солоні, сушені). Ось які подарунки щедрі подарунки підносить нам ліс. Спасибі, матінка природа!

    Після закінчення, можна провести вправу на розвиток слухового уваги:

    Гра: «Гриб, дерево, купина».

    - А зараз ми пограємо в гру, де треба бути дуже уважними.

    Якщо ви почуєте команду: - гриб

    Ви повинні зупинитися підняти руки над головою і з'єднати їх, зробити капелюшок гриба. (показ вихователем пози)

    Якщо почуєте команду: - дерево

    Ви повинні встати прямо, підняти руки вгору. (показ вихователем пози)

    А коли почуєте команду: - купина

    Ви присідаєте, обхопивши коліна, опустивши голову. (показ вихователем пози)





    «Гриби для білочки!» (Середній дошкільний вік).