Гра-загадка «Ось ми які!» (Середня група)




Дата конвертації03.05.2017
Розмір7.6 Kb.
ТипДитячі ігри

Вероніка Суворова
Гра-загадка «Ось ми які!» (Середня група)

Мета: формування пізнавально-мовних навичок в процесі ознайомлення зі своїм тілом.

Освітні завдання:

- Домогтися уточнення уявлень дітей про призначення органів почуттів і частин тіла;

- систематизувати знання дітей про зовнішній будові людини;

- створити умови для вдосконалення діалогічного мовлення;

- забезпечити застосування дітьми своїх знань при відгадуванні загадок; уважно слухати текст.

Розвиваючі завдання:

- забезпечити розвиток інтересу до пізнання себе, свого тіла, своїх можливостей;

- забезпечити розвиток вміння формулювати свої висловлювання, міркування в усному мовленні;

- забезпечити активізацію словникового запасу;

- сприяти розвитку рухових навичок, орієнтування в просторі;

- сприяти розвитку логічного мислення і просторової уяви.

Виховні завдання:

- викликати бажання берегти своє здоров'я;

- пробудити почуття інтересу до власної особистості;

- сприяти формуванню духовно-моральних ідеалів, доброзичливих взаємин між вихованцями;

- пробудити почуття радості, емоційного комфорту.

Методичні прийоми: Сюрпризний момент - лялька Катя, бесіда, пояснення, пальчикова гімнастика «Сім'я», читання загадок, д / і «Великий - маленький», гра - фізкультурна хвилинка «Покажи - що», образотворча діяльність «Наші долоньки - це промінчики сонця », підведення підсумків.

Технології: особистісно-орієнтованого взаємодії, ігрова, здоров'я сберегающая.

хід заняття

Діти стають в коло,

вихователь:

Зібралися всі діти в коло

Я твій друг і ти мій друг

Міцно за руки візьмемося

І один одному посміхнемось

Вихователь: Хлопці, сьогодні ми з вами почнемо захоплюючу подорож в країну, яка називається «Людина». Ви дізнаєтеся багато цікавого і дивного, несподіваного і незвичайного про себе і своїх друзів. Ми дізнаємося про те, що кожен з вас майже чарівник, який може і вміє, а якщо не вміє, то може навчитися робити багато-багато різних справ, всіляких чудес. Цікаво? Ой, дивіться, хто до нас прийшов у гості? (діти бачать іграшку, накриту тканиною)

Я вам допоможу, послухайте мою загадку: Їй міняю я наряди,

Спати кладу, гуляти воджу,

Їй міняю я наряди,

Спати кладу, гуляти воджу,

Розчешіть і якщо треба,

Бант красивий пов'яжу.

З чим же так граю я, підкажіть-ка, друзі? (лялька)

Вихователь способом натискання клавіші на ляльці дає звукову підказку:

Лялька говорить: Давай дружити. Здрастуй.

Вихователь: Дивіться, хлопці, до нас в гості прийшла лялька Катя! Вона дуже хоче, щоб ви їй допомогли дізнатися, з чого складається наше тіло?

Допоможемо, хлопці, нашої гості?

Діти: Так!

Вихователь: А зараз загадка:

Думає, киває, крутиться, повертається - що це? (голова)

Діти: Голова.

Вихователь: Правильно, а для чого нам потрібна голова, хлопці? ...

Діти: (відповіді дітей)

Вихователь: А крім голови, які частини тіла у нас є?

Діти: руки, ноги, груди, живіт, спина, шия.

Вихователь: Молодці, хлопці!

Ми з Катею приготували для вас загадки:

Хто що смачне приніс -

Все відчує дитячий ... (ніс)

Щоб в ціль потрапити хоч раз,

Потрібен гострий, влучний. (очей)

У крані нам дзюрчить водиця:

«Мийте чистіше ваші.» (Особи)

Назвіть орган слуху.

Дружно, хором! Це - ... (вухо)

Будинок, де наша мова живе,

Називаємо все ми. (рот)

Першим пробувати звик

Частування все. (мова)

Ви, хлопці, на порозі

Витирайте чистіше. (ноги)

Люблять праця, не терплять нудьги,

Все вміють наші. (руки)

А тепер, хлопці давайте пограємо в дуже веселу гру:

(звучить мелодія з к / ф «Вусатий нянь» (титри)

«Запам'ятай і повтори руху».

- посмикаємо ми за вуха;

- погладив ми наш лоб;

- закриємо очі руками;

- погладив щоки руками;

- закриємо ніс рукою;

- погладив себе по розумній голові.

Все, що ми зараз чіпали це наше обличчя, голова.

- потопає ми ногами;

- поплескаємо руками.

Вихователь: а тепер, хлопці подивіться на мене і на ляльку Катю, хто з нас більше за розміром? У дорослої людини частини тіла великі, а у дитини і лялечки маленькі.

Дидактична гра «Великий - маленький»

Вихователь: У дорослого є рука, а у лялечки?

Діти: Ручка.

Вихователь: У дорослого - нога, а у лялечки?

Діти: Ніжка.

Вихователь: У дорослого - голова, а у лялечки?

Діти: Головка.

Вихователь: У дорослого - шия, а у лялечки?

Діти. Шейка.

Вихователь: У дорослого - вухо, а у лялечки?

Діти: Вушко.

Вихователь: У дорослого - ніс, а у лялечки?

Діти: Носик.

Вихователь: У дорослого - долоню, а у лялечки?

Діти: Долонька.

Вихователь: покажіть мені свої долоні, давайте розімніть наші пальчики:

Пальчикова гімнастика «Сім'я»

Цей пальчик - дідусь, (погладжування великого пальця)

Цей пальчик - бабуся, (погладжування вказівного пальця)

Цей пальчик - татко, (погладжування середнього пальця)

Цей пальчик - ненька, (погладжування безіменного пальця)

Цей пальчик - я, (погладжування мізинця)

Ось і вся моя сім'я! (стискання і разжимание всіх пальців в кулак)

Вихователь: А тепер хлопці давайте пройдемо за столи і займемося справжнім чаклунством. Подивіться, що на вас дивиться великими очима і посміхається?

Діти: сонечко!

Вихователь: давайте намалюємо для нашого сонечка веселі промені - долоньки.

Игра-загадка «Вот мы какие!» (средняя группа)

Малювання контуру долоні простим олівцем на аркуші жовтого паперу, потім обмаківаніе кінчиків пальців в різні кольори фарби на палітрі і прикладання до кінчиків контурів пальців на папері.

Вихователь: Подивіться, які веселі промінчики у нас вийшли для нашого сонечка, вони будуть нас зігрівати в похмурі осінні дні. Ви згодні зі мною?

Діти: Так!

Вихователь: Катруся мені сказала на вушко велике спасибі. Їй все сподобалося, і вона все запам'ятала. Їй пора йти, давайте їй скажемо до побачення.

Рефлексія: А тепер давайте згадаємо, що нам допомагає дихати, говорити, слухати? Які частини тіла ми з вами згадали? В які ігри грали?





Гра-загадка «Ось ми які!» (Середня група)