Гра-подорож «У гості до тіточки Сови» для дітей старшої групи




Дата конвертації02.04.2017
Розмір9,09 Kb.
ТипДитячі ігри

Олена Макарова
Гра-подорож «У гості до тіточки Сови» для дітей старшої групи

Муніципальне Бюджетне Дошкільна Освітнє Установа «Дитячий сад №6« Казка »

Гра-подорож «У гості до тіточки Сови» для дітей старшої групи

Підготувала: вихователь

Макарова Олена Миколаївна

Цивільськ 2016

Мета: розширити уявлення дітей про березі.

завдання:

освітні:

• Уточнити і розширити знання дітей про березі; умовах необхідних для її зростання.

• Сприяти засвоєнню дітьми конкретних відомостей про березі.

• Закріплювати знання про правила поведінки в лісі.

• Формувати у дітей знання про значення берези в житті людини.

• Поглибити знання дітей про взаємозв'язок людини і природи.

• Вчити передавати в малюнку характерні особливості берези.

• Закріплювати навички малювання гуашшю. Закріплювати вміння дітей користуватися пензлем, проводити тонкі лінії кінцем кисті.

• Формувати у дітей культуру спілкування з природою і естетичне ставлення до неї.

Розвиваючі:

• Розвивати у дітей пізнавальний інтерес до життя лісу.

Розвивати допитливість, пам'ять.

виховні:

• Продовжувати виховувати дбайливе ставлення до природи.

• Виховувати любов до Батьківщини через художньо - естетичне сприйняття.

• Виховувати моральні якості: доброти, чуйності, бажання допомагати іншим.

Методи і прийоми:

- Сюрпризний момент;

- виконання музично-ритмічних рухів;

- розглядання картинок;

- загадування загадки;

- розповідь вихователя;

- физкультминутка;

- художнє слово;

- розглядання і аналіз виконаних робіт.

Матеріали і обладнання: фарби (гуаш, пензлики, баночки з водою, папір для малювання, картинки із зображеннями правил поведінки в лісі, з березою, магнітофон, аудіозапис пісні «Ми їдемо, їдемо, їдемо» з мультфільму «Паровозик із Ромашкова», з шумом лісу.

Попередня робота:

- спостереження за березою під час прогулянки;

- розгляд ілюстрацій;

- заучування вірша С. Єсеніна «Біла береза»;

- читання твору І. Соколова-Микитова «Береза».

Індивідуальна робота: показ прийомів малювання тонких гілочок.

Словникова робота: березняк, кора, береста, чечевички, белоствольная.

Зміст освітньої діяльності

Організаційний момент.

Вихователь: Хлопці, сьогодні в поштовій скриньці я знайшла дуже цікавий конверт. Цікаво, кому ж він адресований. Тут написано: «Дітям з групи« Почемучки ». Значить це нам. Ви хочете дізнатися, хто до нас пише? (відповіді дітей) Давайте відкриємо і прочитаємо (читає).

Привіт, дорогі хлопці. Пише до вас тітонька Сова. Я запрошую вас до себе в гості.

У моєму будинку сто осик,

Сто беріз і сто горобин,

Сосни, ялини та дуби,

Трави, ягоди, гриби.

Багато жителів в ньому,

Лісом зветься цей будинок.

Багато цікавого ви дізнаєтесь і побачите.

Вихователь: Хлопці, ви хочете побувати в гостях у тітоньки Сови? (відповіді дітей)

Вирушаємо в путь.

Звучить пісня «Ми їдемо, їдемо, їдемо». Діти по ходу музики виконують різні музично-ритмічні рухи. Доїжджають до лісу.

Дітей зустрічає тітонька Сова. Звучать спів птахів.

Тітонька Сова: Доброго дня дорогі хлопці. Я дуже рада, що ви знайшли час і прийшли до мене в гості. Я запрошую вас в подорож в чудовий ліс. Але щоб впустити вас в своє царство, потрібно згадати правила поведінки в лісі. (Відповіді дітей)

Тітонька Сова показує картинки з правилами поведінки і узагальнює:

- Чи не ламай гілки дерев і чагарників.

- Чи не розводь багаття під деревами.

- Не шуми в лісі.

- Чи не розоряй гнізда птахів.

- Чи не неси додому дитинчат диких тварин.

- Чи не розоряй мурашники.

- Чи не забруднюй природу, забирай сміття з собою.

- Не їж незнайомі ягоди та гриби.

А тепер хлопці відгадайте загадку, і ви дізнаєтеся, в якій ліс ми потрапили. Стовбур біліє,

Шапочка зеленіє,

Варто в білій одягу,

Звісивши сережки (береза).

А ліс, де росте береза, називається ... (відповіді дітей). Правильно березовий гай, або березняк. Як називається ліс?

Подивіться, як тут красиво. Хлопці, що ви знаєте про березі? Розкажіть, яка вона (відповіді дітей). Молодці, ви правильно помітили. Береза ​​- російська красуня, символ Росії. Це єдине в нашій країні дерево з білою корою. Тому її називають белоствольной. Білу кору називають берестом. Береста - це захисний шар дерева, вона захищає від води, шкідливих впливів людини. Але в білій корі є чорні рисочки - віддушини. Вони називаються чечевички, через них береза ​​дихає. Береза ​​струнке, біле, з розлогими гілками і шелестять на вітрі листям дерево. Гілочки берези, немов коси заплетені, вниз спускаються, одна з одною переплітаються.

Фрукти берези-дуже маленькі горішки. У кожного горішка два широких крильця. Вітер може переносити такі летючі плоди далеко-далеко. І майже скрізь, де крилаті горішки приземляються, вони починають проростати. Багатою грунту їй не треба. А ось світла березі потрібно багато - затінені місця не для неї. Береза ​​дуже корисна. Розкажіть, чим вона корисна? (відповіді дітей)

Уточнює і показує картинки.

Дає кисень, з нирок роблять відвар, шампуні, мило, віниками паряться в лазні, зі старих беріз заготовляють дрова, роблять лижі, з берести виготовляють посуд для зберігання продуктів, меблі.

Зовсім би добре жилося березі, якби не її весняний сік.

Щовесни я прилітаю в березовий гай і бачу: багато стовбури порізані і тече по ним потоками березовий сік. Скільки ж його випливає! А адже він дереву дуже потрібен. Він необхідний для того, щоб дерево прокинулося після зимового сну, щоб набрякли його нирки і розвернулися листя. Рани на стовбурах довго не заростають, і деревина в цих місцях починає гнити. Так в нашому лісі пропало багато беріз. Хлопці, давайте допоможемо лісі. Посадимо берізки.

Физкультминутка: «Береза»

Ми берізку посадили, (Випрямитися.)

Ми водою її полили, (Руки зігнути до плечей, долонями вперед.)

І берізка підросла, (Встати.)

До сонця гілки підняла, (Руки вгору.)

А потім їх нахилила, (Руки вниз, спина пряма.)

І хлопців дякувала. (Уклони головою.)

Тітонька Сова. А зараз давайте хлопці пройдемо на галявину. Це чарівна галявина. Тут все приготовлено для малювання. Давайте кожен з вас намалює свою березу, і вона пожвавить, і відродиться ліс.

Практична частина

Хлопці, сідайте за столи і за допомогою фарб покажіть, яка вона російська красуня - берізка. Не забудьте, стовбур берези ми малюємо всій пензликом, гілочки малюємо кінцем пензлика. Ну, ви готові хлопці? Постарайтеся, щоб у кожного береза була струнка, красива, з розлогими, вигнутими гілками. Під звучання музики діти виконують завдання.

аналіз

На закінчення освітньої діяльності вивішуються і аналізуються роботи.

Тітонька Сова. Ви чудово впоралися, у нас вийшла ціла березовий гай. Дорогі хлопці, вам було цікаво в моєму лісі? Що нового ви дізналися про белоствольной красуні? (відповіді дітей)

А що ми можемо зробити гарне для дерев.

Діти. Берегти, садити нові дерева, не ламати.

Тітонька Сова. Звичайно, людина не тільки повинен милуватися природою, а й берегти її, багато дерев нещадно нищать. Тому і наша берізка потребує охорони.

Міла берізка російського народу.

читає вірш

Люблю берізку російську,

Те світлу, то сумну,

У Белень сарафані,

З хусточками в кишеньках.

З гарними застібками,

З зеленими сережками.

Люблю її ошатну.

Рідну, ненаглядную.

Те ясну, кипучу,

Те сумну, плакучу.

Люблю берізку російську.

Вона завжди з подружками,

Під вітром низько хилиться

І гнеться, але не ломиться! (А. Прокоф'єв).

Ну, хлопці, до свиданья. Приходьте ще в мій казковий ліс, і я вам розповім про інше дереві.

Діти під музику повертаються в дитячий сад.





Гра-подорож «У гості до тіточки Сови» для дітей старшої групи