Олена Федюшина
Гра-подорож «Про рідний край, край, серцю милий!»
Гра-подорож: "Про край рідний, край, серцю милий!"
Мета: Розширити уявлення дітей про Кемеровської області, про свою малу
батьківщині р Новокузнецьк
Виховувати любов і гордість за свою Батьківщину.
План проведення:
I.Літературно -музична композиція.
II. Гра -Подорож.
Хід заходу:
Ведучий: Хліб, яким людина годується, земля, на якій людина живе, мати, яка дає життя.
Без всього цього людині жити просто неможливо.
Але серед самого заповітного є у людини Батьківщина.
А що ви хлопці, розумієте під словом "Батьківщина?"
Родина - це і земля, місто, село в яких ви народилися і живете друзі, сусіди ваші.
Це ваші мами, тата, дідуся і бабусі.
З давніх часів, як виникла наша Вітчизна, її прославляють поети і музиканти
Про Батьківщину багато пісень і віршів складено.
1. Рідного неба милий світло,
Знайомі потоки,
Золоті гри перших років
І перших років уроки.
Що вашу красу замінить?
Про Батьківщина свята.
Яке серце не тремтить,
Тебе благословляючи.
2. Привіт тобі, мій рідний край,
З твоїми темними лісами,
З твоєї великою річкою
І неозора полями!
Привіт тобі народ рідний,
Герой праці невгамовний,
Серед зими і в літню спеку,
Привіт тобі, мій рідний край!
3. Батьківщина - слова не знаю чудовий,
У ньому - наші казки і славні були,
Дідів далекі сумні пісні,
Ті, що ми до цих пір не забули,
Родина - це земля біля порога,
Де ти вперше дізнався своє ім'я,
Родина - це велика дорога,
Та, по якій підеш ти з іншими.
Виконання пісень про Батьківщину.
4. Росія - це біла береза
І дівчина, рум'яна з морозу,
І в жаркий день веселий дзвін струмка.
Росія - це ти і я!
5. Йдемо на зустріч спеці і метелям,
Біду і радість порівну ми ділимо.
Ми все-одна велика сім'я.
Росія це ти і я!
Ведучий: Де б люди мене не запитали,
Я відповім їм так - не саму!
Діти хором: Мені не жити без Росії,
Мені не жити без Росії,
Я дихати без неї не можу!
II. Гра -Подорож.
Територія школи розбивається на станції:
1. Історична
2. Літературна
3. Музична і ігрова
4. Ботанічна
5. Економіческея
6. Фінальна
Ведучий представляє учасників гри і оголошує про початок подорожі.
Командири загонів по черзі кидають кубик і визначають на яку станцію вони відправляються.
На кожній станції хлопців очікує консультант він задає питання.
Відповівши на питання, хлопці отримують позначку в дорожньому листі та продовжують подорож далі.
Зразкові питання по станціях:
1. Історична.
а. Назвати край в якому ми живемо?
б. Які традиції і звичаї існують у вашого народу?
в. Назвіть як розташовуються кольору на російському прапорі?
м Що є символом нашої держави (герб, гімн, прапор?
д. Назвати села Панкрушіхінского району?
е. Головне місто Кемеровської області?
ж. Як називається район в якому ми живемо?
з. В якій державі ми живемо?
2. Літературна.
а. Назвати прислів'я і приказки про Батьківщину?
(Ні в світі краше Батьківщини моєї.
Для Батьківщини своєї ні сил, ні життя не шкодуй.
Земля годує людей, як мати дітей.
Москва - серце Росії.).
б. Відгадати загадки:
- Що два тижні колоситься, два тижні відцвітає, два тижні наливається, два тижні підсихає? (жито).
- Хто в році чотири рази перевдягається? (земля).
- Йшов домовяз в сиру землю загруз? (дощ).
- Що за птаха пролітають?
За сімці в кожній зграї
Довгою низкою летять, чи не повернуться назад (дні тижня).
3. Музична і ігрова.
а. Виконати один куплет р. н. пісні? (маленьким одну сходинку).
б. Які народні ігри знаєте (провести одну гру).
4. Ботанічна.
а. Які тварини мешкають в нашому районі?
б. Які рослини ростуть в нашому районі?
в. Якого кольору Червона книга?
м Що ви можете зробити, щоб уберегти природу?
д. Яких тварин вирощують на фермах нашого району?
е. Які культури вирощують в районі?
5. Економічна.
а. Назвіть підприємства на території нашого району, краю?
б. Якими корисними копалинами багатий край (слюда ,.).
6. Фінальна.
а. Виконати пісню "Новокузнецьк".
В цей час журі підводить підсумки, отримавши шляхові листи від загонів, і визначає переможців.
Нагороджуються переможці, відзначаються активні учасники гри.