• Хід заняття

  • Гра-подорож для середньої групи з ПДР




    Дата конвертації18.06.2017
    Розмір5,76 Kb.
    ТипДитячі ігри

    Лариса Лагута
    Гра-подорож для середньої групи з ПДР

    Загальна педагогічна мета: формування навичок безпечної поведінки на дорогах.

    Програмне зміст:

    • Закріпити знання дітей про сигнали світлофора;

    • Продовжувати закріплювати правила поведінки на проїжджій частині;

    • Розвивати у дітей почуття відповідальності за дотримання правил дорожнього руху;

    • Тренувати в орієнтуванні в навколишньому середовищі. Активізація словника:

    Закріпити в мові дітей слова: пішохід, пасажир, тротуар;

    • Закріпити в мові назви дорожніх знаків.

    Інтегративні завдання:

    «Безпека»:

    - розширювати і закріплювати знання дітей про сигнали світлофора, ПДР;

    - продовжувати знайомити дітей з дорожніми знаками;

    - заохочувати прагнення дітей проявляти ініціативу з метою отримання нових знань.

    «Комунікація»:

    - збагачувати словник дітей назвами дорожніх знаків, транспорту.

    «Соціалізація»:

    - розвивати ігрову діяльність дітей;

    - залучати до елементарних загальноприйнятим нормам і правилам взаємини з однолітками.

    «Читання художньої літератури»:

    - розширювати словниковий запас дітей віршами, загадками;

    Форми проведення: інтегроване заняття.

    Прийоми: Сюрпризний момент - Незнайко.

    Методи: словесні, наочні, практичні.

    Хід заняття:

    1. Організаційний момент

    (Зал прикрашений дорожніми знаками, пішохідним переходом, світлофорами, на стінах важать плакати з будинками, дитячим садом, і т. Д. Поруч із зупинкою варто автобус, звучить музика в зал в ходять діти в дверях стоїть Незнайка).

    Незнайка: Доброго дня хлопці! Всім привіт! Ви навіщо сюди прийшли?

    Діти: Щоб вирушити подорожувати.

    Незнайка: Ха. а на чому? Автобус зламаний.

    Вихователь: Так автобус зламаний, але щоб його полагодити потрібно відповісти на питання. Хлопці ви готові?

    Діти: Так.

    Незнайка: Зачекайте. Зачекайте. А якщо ви неправильно відповісте? Я вам допомогти не зможу. Тому що я не знаю ні чого.

    Вихователь: Правильно. Наші діти знають все. Ви готові. Як у вас настрій.

    Діти: Гарне.

    вихователь:

    1. Завдання: Потрібно дві команди по три людини. Перед вами м'ячі різного кольору.

    Потрібно зібрати світлофор в правильній послідовності.

    Вихователь: Для чого потрібен світлофор?

    Діти: Що регулювати руху на дорогах.

    Вихователь: Правильно. Молодці.

    Незнайка: І що можна сідати в автобус.

    Вихователь: Звичайно. Прошу зайняти свої місця.

    (Незнайка вбігає в автобус і починає грати. Стрибати, бігати).

    Вихователь: Незнайка ти що робиш. хіба можна так себе вести.

    Незнайка: Звичайно можна.

    Вихователь: хлопці розкажіть як потрібно себе вести в автобусі.

    Діти: Потрібно зайняти своє місце, пристебнутися ременем, не стрибати і не бігати.

    Вихователь: Як звуть людину сидить за кермом?

    Діти: Водій, шафёр.

    Вихователь: А ви хто?

    Діти: Пасажири.

    (звучить музика діти відправляються подорожувати)

    Вихователь: Зупинка ігрова. (діти виходять з автобуса). Щоб перейти на ігровий майданчик потрібно перейти по ... (зебрі).

    Вихователь: Правильно. А для чого потрібні на зебрі білі смужки.

    Діти: Щоб краще бачити білі смужки навіть вночі.

    Вихователь: Правильно.

    (діти переходять)

    Гра: «Воробушки і автомобіль»

    Вихователь: Прошу зайняти в автобусі свої місця. (звучить музика діти відправляються далі в галерею знаків).

    Вихователь: Зупинка галерея знаків.

    (незнайка вибігає з автобуса і біжить прямо по дорозі)

    Діти: Незнайка не можна бігати по дорозі потрібно йти по тротуару.

    Незнайка: Чому?

    Вихователь: Тому що тебе зіб'є машина.

    (На стінах важать знаки діти розповідають Незнайки про кожного.)

    Діти: Багато є різних знаков-

    Ці знаки потрібно знати,

    Щоб правил на дорозі

    Ніколи не порушувати.

    Червоне коло позначає

    Обов'язковий заборона.

    Він говорить: «Не можна так їхати»

    Або «Тут дороги немає».

    А ще бувають знаки -

    Взяті в синенький квадрат.

    Як і де проїхати можна,

    Ці знаки говорять.

    Запам'ятай дорослий і дитина,

    Цей знак завжди попередить.

    Якщо бачиш червоний трикутник,

    Значить, щось чекає нас попереду.

    синенький прямокутник

    Вам допоможе, де знайти

    Зупинку і заправку -

    Все, що потрібно вам в дорозі.

    Вихователь: Тепер ти все зрозумів Незнайко.

    Незнайка: Так. Я навіть придумав гру.

    Гра: Якщо показують зелений прапорець, то ви крокуєте.

    Якщо показують жовтий сидите.

    Якщо показують червоний стоїте.

    Незнайка: Молодці. А тепер вирушаємо в автобус. (звучить музика).

    Вихователь: Ну ось Незнайка дітям пора відправляти в групу. Ти все запам'ятав?

    Незнайка: Так.

    Вихователь: Діти тобі приготували папку - розкладку з помічником.

    Діти: До побачення. (звучить музика діти йдуть).





    Гра-подорож для середньої групи з ПДР