Формування зв'язного мовлення (для дітей з ЗПР) Тема: «Транспорт»




Дата конвертації13.10.2017
Розмір3.37 Kb.
ТипЗПР. Затримка психічного розвитку

Ольга Афанасьєва
Формування зв'язного мовлення (для дітей з ЗПР) Тема: «Транспорт»

Тема: Складання розповіді з використанням наочного плану.

(Тема «Транспорт»)

Цілі: продовжувати вчити дітей зв'язності, повноті, логічності та безперервності висловлювання, використовуючи в якості опори наочний план; вправляти правильно підбирати префіксальні дієслова; активізувати словник дітей по темі «Транспорт».

Обладнання: наочний план оповідання «Як Ваня збирався відпочити на морі»

Хід заняття:

1. Організаційний момент.

Гра «Назви зайве слово»

- Автомобіль, автобус, літак, тролейбус.

- Вертоліт, літак, ракета, мотоцикл.

- Автобус, автомобіль, поїзд, велосипед.

- Корабель, пароплав, човен, таксі.

- Самоскид, таксі, вантажівка, бензовоз.

2. Тема заняття.

- Сьогодні ми будемо справжніми письменниками, будемо придумувати розповідь. «Як Ваня збирався відпочити на морі».

- Розгляньте помічницю - картинку. Ці стрілочки показують шлях Вані. Назвіть транспорт, який допоміг Вані дістатися до моря. (Мотоцикл, поїзд, машина, автобус, трамвай, тролейбус, літак, вертоліт, катер, човен, пароплав). Як називається місце, від якого відправляються поїзди? (Залізничний вокзал.) Звідки вилітають літаки? (З аеровокзалу, з аеропорту.) Звідки відправляються автобуси? (З автовокзалу.) А звідки відпливають кораблі? (З річкового вокзалу і морського порту.)

- Я буду починати говорити, а ви мені допомагайте договорювати дії, і вибирати транспорт.

Одного разу вирішив Ваня відпочити на морі. З будинку Ваня (що зробив). (Вийшов, річку по містку він. (Перейшов) і далі. (Пішов). Ваня до дороги. (Підійшов, на (мотоцикл) сіл і. (Поїхав). По дорозі їхав - їхав, в гірку. (В'їхав, з гірки . (з'їхав, озеро. (об'їхав, купину. (переїхав, і на залізничний вокзал. (приїхав). на (поїзд) Ваня сів і. (поїхав). У місто. (приїхав, з поїзда вийшов, зупинку знайшов і до неї . (підійшов). Ваня в. (машину) сіл і в аеропорт поїхав. у аеропорту сів на. (літак) і. (полетів). Ліс він (пролетів, гори. (перелетів, летів, летів і. (прилетів). з. (літака) Ваня вийшов і пішов. йшов, йшов, в порт. (прийшов). Сів він на. (катер) і від Єрега. (відплив). До пляжу він. (приплив) і став відпочивати.

3. Динамічна пауза. Мова з рухами

-Давайте теж покатаємося.

Ми їхали, їхали, до річки під'їхали,

Міст переїхали, до гірці під'їхали,

На гірку в'їхали, з гірки з'їхали,

Далі поїхали, і додому приїхали.

+ Гра з м'ячем «Підбери схожі слова - дії».

- Я називаю головне слово, а кожен з вас говорить схоже слово - дія і передає м'яч іншій дитині.

Йшов - вийшов, пішов, перейшов, підійшов.

Їхав - в'їхати, з'їхати, об'їхати, переїхати, приїхати, поїхати.

Летів - полетів, пролетів, перелетів, прилетів.

Плив - відплив, приплив, заплив, переплив.

4. Складання розповіді.

- Хто хоче самостійно розповісти «Як Ваня зібрався відпочивати на море»? Ви можете вибрати свій транспорт. Будьте уважні, слідкуйте очима по стрілочки, нічого не пропустіть.

5. Підсумок. У кого був найкращий розповідь?





Формування зв'язного мовлення (для дітей з ЗПР) Тема: «Транспорт»