Тетяна Голубєва
Флешмоб «Марафон логопедичних ігор в роздягальні»
При створенні даної форми роботи з батьками я виходила з того, що ігрові завдання повинні були допомогти внести в розмірене повсякденну рутину яскраві емоційні переживання з елементами несподіванки і нетривіальністю, створити атмосферу співробітництва і пошуку, які спонукають до діалогу.
мета:
навчити батьків вихованців використання ігор, спрямованих на розвиток фонетичної сторони мови і навчання грамоті
завдання:
- створити творчу ситуацію спілкування, змагальності і співробітництва між дітьми і їх батьками;
- розвивати атмосферу доброзичливих відносин між усіма учасниками корекційно-розвиваючого процесу (фахівець + дитина + сім'я);
- стимулювати у батьків вихованців бажання брати активну участь в житті дітей.
Учасники флешмобу:
батьки та вихованці групи компенсує спрямованості для дітей з ТНР
Місце проведення:
приймальня групи (роздягальня)
Час проведення:
16.30 - 17.00
устаткування:
авторські дидактичні посібники, які використовуються на заняттях з формування фонетичної сторони мови і навчання грамоті ( «Допоможи одягнутися Звуку», «Фонетичні рахунки», «Бім і Бом грають в Звуклото», «Веселий потяг», «Твёрдиш і Мягкіш»), предметні картинки , дипломи для учасників.
Попередня робота:
мотивація дітей ( «влаштуємо мамам і татам сюрприз»; «мами і тата теж були дітьми і любили грати: допоможемо їм повернутися в дитинство»; «сьогодні не я, а ви будете вчителями-логопедами для своїх батьків»)
Хід заходу:
Для заходу була оформлена приймальня групи (роздягальня). Діти зустрічали своїх близьких з проханням: «Мама (тато, бабуся), а давай з тобою пограємо! Це дуже цікаві ігри. Ми граємо в них з логопедом на заняттях. Я хочу навчити тебе грати! »
Після такого прохання мало хто залишався байдужим, і швидко включався в процес. Діти інструктували дорослих, давали завдання, а батьки виконували.
Після закінчення заходу кожна сім'я отримала диплом учасника «Марафону логопедичних ігор». Додому і діти, і дорослі йшли задоволеними, зі словами подяки.
























Специфічність проведеного заходу:
• створення умов для самостійної діяльності;
• наближення до безпосереднього спілкування дітей з батьками;
• психологічна комфортність (створюється обстановка, яка розкріпачує і наближає до мотивації успішності у дітей за допомогою батьків);
• варіативність ігр та проблемна насиченість;
• необиденного і оригінальність.