• Хід заняття

  • «Дорога доброти». Конспект відкритого заняття в старшій групі




    Дата конвертації08.04.2017
    Розмір7,32 Kb.
    ТипДоброта. Виховання доброти, вчимося бути добрим

    Ірина Кірєєва
    «Дорога доброти». Конспект відкритого заняття в старшій групі

    Державна бюджетна дошкільний навчальний заклад

    дитячий садок № 9 комбінованого виду Московського району

    Санкт - Петербург

    КОНСПЕКТ

    ВІДКРИТОГО ЗАНЯТТЯ

    у старшій групі

    «Дорога доброти»

    Підготувала: Кірєєва Ірина Сергіївна,

    вихователь

    Санкт - Петербург 2017р.

    Тема: «Доброта»

    Мета: розширювати поведінковий репертуар дітей

    завдання:

    - розвивати прагнення висловлювати своє ставлення до навколишнього;

    - розвиток вміння розпізнавати, розуміти, позначати словами емоційний стан іншого;

    - виховувати прагнення радіти гарних вчинків.

    - розвиток здатності розуміти невербальні засоби спілкування;

    - формування мовної культури поведінки;

    - розвиток комунікативної виразності, соціальної спостережливості;

    - формувати у дітей уміння оцінювати свої вчинки і вчинки оточуючих;

    - активізація процесів уваги, зорового сприйняття, уяви;

    - Сприяти емоційному відношенню до літературного твору, уважно і зацікавлено слухати казку.

    Напрямок: соціально-особистісне.

    Форма заходи: безпосередньо-освітня діяльність.

    Вікова група дітей: старша.

    Матеріали та обладнання: клубок вовняної нитки, кольорові квадратики за кількістю дітей (8 штук) і стільки ж для дорослих, казка «Жадібний кишеньку» Е. А. Аляб'єва, "Поштовий конверт, дрібні предмети за змістом казки (намиста, цукерки, яблуко, зайчик, кишеньку, книга казок ,, дрібні іграшки з кіндер-сюрпризу, набір піктограм ,, казковий герой, складальні намиста.

    Хід заняття:

    Організаційний момент:

    Вихователь: «Хлопці! Я рада Вас вітати, ви все ошатні, гарні. Сьогодні ми з вами вирушимо в подорож по дорозі доброти, але спочатку давайте незвично привітаємося ».

    1. Гра «Давайте вітатися!»

    Психолог пропонує дітям взяти сісти в коло. Психолог підходить до кожної дитини, опускається до його рівня і з витягнутими вперед руками вітається з ним, називаючи його ім'я. -Здрастуй Петя, а у відповідь чує: - здрастуйте Олена Володимирівна.

    Воспітель: Ось ми з Вами привіталися, але у нас в групі сьогодні гості. Зараз ми з вами привітаємося з гостями, і познайомимося з ними.

    Один з дітей роздає кольорові квадратики гостям, а психолог пари цих квадратиків дітям. Таким чином утворюють пару: дорослий -ребёнок. Потім діти підходять до своїх парам і вітаючись знайомляться. Можна використовувати варіант коли дитина сам вибирає собі дорослого.

    А тепер ми вирушаємо в подорож, а допоможе нам «чарівний клубочок» і наша помощніца- Керкеша

    2. Гра «Чарівний клубочок»

    Діти передають клубок ниток по колу один одному, при цьому називаючи добре побажання іншому дитині, поки клубок не повернеться до психолога.

    Вихователь: Ти клубочок, покотився, казка, казка - з'явися.

    (Клубочек накочується до казкового будиночка, в якому захована книга казок.). Хлопці, а що це таке? Подивіться!

    В гостях у нас виявилася книга казок, хочете дізнатися нову казку? Психолог з дітьми проходить на килим, діти сідають зручніше.

    3. Читання казки «Жадібний кишеньку» Е. А. Аляб'єва.

    По ходу читання казки психолог складає в «кишеню» цукерки, яблуко, намиста, зайчика.

    Бесіда «Що таке жадібність» по прочитаної казки, з дітьми обговорюються питання:

    - Який був кишеньку в казці?

    - Що таке жадібність?

    - Кого можна назвати жадібним?

    - Як виглядає жадібна людина? Давайте хлопці подивимося.

    4. «Знайди і вгадай»

    Психолог пропонує дітям вибрати з набору піктограм зображення жодного людини.

    Вихователь: Ви маєте рацію хлопці, це жадібна людина, бровки у нього будиночком, рот стислий, очі сердиті.

    вихователь:

    Знову я клубок візьму і тихесенько скажу: ти йди, йди клубочок, нам дорогу вкажи. Ну-ка, щось покажи.

    Вихователь: Керкеша підказує мені що в конверті залишилася записочка.

    Давайте самі спробуємо розібратися.

    Діти разом з психологом сідають на килим.

    Ситуація-вправа «Незакінчені речення».

    Завдання дітей-закінчити цю пропозицію по доброму, т. Е. Придумати добру закінчення.

    Психолог читає незакінчені пропозиції, а діти повинні придумати для них добрий і злий кінець.

    • Дівчинка знайшла кошеня ...

    • Хлопчик знайшов забуту іграшку і ...

    • Мама захворіла і її син.

    Старенька бабуся впустила паличку і ...

    • Діти зліпили красивого сніговика, а Міша проходячи повз ...

    • Всі діти прибирали іграшки в групі, а Коля в цей час ...

    • Дівчинка Таня порізала палець, і її подружка.

    • Маленька дівчинка загубилася і Світу ...

    Вихователь (голосом Каркуши): Які ви молодці, я дуже зворушена вашою добротою!

    Вихователь: Наша подорож триває! І нам ще потрібно зробити найголовніше. А дорогу нам покаже наш клубок.

    Знову я клубок візьму і тихесенько скажу: ти йди, йди клубочок, нам дорогу вкажи.

    Вихователь: Коли людина щось добре вміє робити, про нього говорять - у нього золоті руки. А коли добре надходить, говорить добрі слова, то про нього говорять, що у нього добре серце.

    Клубочок нас приводить до коробочки з намистом.

    Хлопці яке важливе слово-доброта. А що буває добрим? Зараз ми з вами подумаємо і зберемо намиста «доброти» Діти називають визначення і нанизують намистинки. Цими бусами можна користуватися коли ти розсерджений або скупитися, і відразу подобреешь

    Рефлексія. Що вам сподобалося найбільше? За кого з хлопців ви пораділи? Хто був найактивніший? Хто самий уважний? Хто знайшов самі відповідні слова в грі? Ким бути цікавіше? - жадібним або добрим?

    Ну, а тепер нам потрібно трохи відпочити, допоможе нам в цьому релаксационная лампа.

    5. Вправа «Естафета доброти»

    Діти і психолог стоячи в колі, беруться за руки і передають за допомогою рукостискання доброту.

    Вихователь: «Я передаю Вам свою доброту, і вона від мене йде до Ані, Саші і нарешті знову повертається до мене. Я відчуваю, що доброти стало більше, нехай же вона гріє вас і не залишає ».

    Можна запросити до кола гостей. Під музику можна запропонувати дітям і дорослим обійняти один одного.

    Дякую за чудове заняття!

    [h 3] [/ h3]





    «Дорога доброти». Конспект відкритого заняття в старшій групі