«Допоможемо ведмежаті Мишкові». Конспект НСД розвиваючої гри у другій групі раннього віку. ГО «Мовний розвиток»




Дата конвертації05.04.2017
Розмір7,79 Kb.
ТипТемочка

Юлія Ахмедова
«Допоможемо ведмежаті Мишкові». Конспект НСД розвиваючої гри у другій групі раннього віку. ГО «Мовний розвиток»

Безперервна освітня діяльність

Тема: «Допоможемо ведмежаті Мишкові»

Мета: збагачувати сенсорний досвід дітей через пальчикові ігри

завдання:

Види завдань Інтеграція освітніх областей Передумови УУД

1. Навчальні

1.1. Формувати вміння порівнювати, групувати, встановлювати тотожність і відмінність однорідних предметів по одному з сенсорних ознак;

1.2. Розвивати у дітей інтерес до пізнання;

1.3. Розвивати увагу і мислення. Пізнавально - мовленнєвий розвиток 1. особистісні:

1.1. Прояв усвідомлених пізнавальних інтересів.

2. Комунікативні

2.1. Здійснення пошуку причин і шляхів вирішення проблеми.

2. Розвиваючі

2.1. Розвивати тактильну пам'ять, спостережливість, допитливість, увагу, уяву, моторику рук;

2.2. Розвивати бажання у дітей грати разом з вихователем в рухливі ігри з простим змістом;

2.3. Розвивати вільне спілкування з дорослими і дітьми

Пізнавально - мовленнєвий розвиток, соціально - комунікативний розвиток, фізичний розвиток 3. особистісні

3.1 Формування вміння прийти на допомогу другові;

4 .Регулятівние

4.1 Здійснення дій за зразком і заданому плану.

4.2 Уміння працювати за інструкцією дорослого;

4.3. Уміння утримувати увагу, слухаючи короткий текст, який читає дорослий, або розглядаючи репродукцію;

3. Виховні

3.1. Виховувати у дітей: любов до природи, доброзичливе ставлення один одному, викликати у дітей позитивні емоції;

3.2. Виховувати активність і самостійність дітей у процесі гри з персонажами - іграшками. Соціально - комунікативний розвиток 5. особистісні

5.1 Виховувати моральні орієнтири

6. Пізнавальні

6.1. Виявляти співпереживання і доброзичливе ставлення.

Попередня робота з дітьми: Пальчикова гра «Розігріємо ми долоньки», д / і «знайди таку ж фігуру», «Якого кольору?», «Кольорові кубики», «Розклади по коробочках», «Розклади фігури по місцях», рухливі ігри « у ведмедя у бору »,« Ведмідь і діти »,« Пограємо з ведмедиком ».

Види діяльності в ході НСД: продуктивна, рухова, комунікативна, ігрова.

Устаткування і матеріали до НСД: іграшка - ведмедик, дидактичний стіл.

хід НСД

Етапи НСД Тривалість Завдання Методи, прийоми ХІД Передумови УУД

1. Організаційний етап (підготовка до НОД) 30 сек ___ Організаційний момент Хлопці, подивіться, до нас прийшли гості. Давайте привітаємося. (здрастуйте).

- А тепер ми візьмемося за руки. Подивимося, один на одного, сміявся, подаруємо усмішку друзям

2. Мотиваційний (забезпечення мотивації і прийняття дітьми мети діяльності, введення в ігрову ситуацію) 2 хв

2.3

1.2

3.1

1.3

2.1

2.2

Сюрпризний момент

гра

«Розігріємо ми долоньки».

Хтось стукає. Чуєте? Піду, подивлюся. (вношу іграшкового ведмедика).

- Здрастуй, Михайлику! (Діти вітаються).

- Хлопці, яке зараз час року? Правильно, весна. Але весна тільки прийшла, на вулиці ще дуже холодно.

Мишка замерз, він же з вулиці до нас прийшов, давайте ми допоможемо ведмедику зігрітися. Пограємо з ним

Розігріємо ми долоньки

(Трут долоньки один про одного)

Ось - так, ось - так.

Щоб щічки НЕ змерзли

(Круговими рухами пальців торкаємося щічок).

Ми потремо їх

Ось - так, ось - так.

Ах, наш носик балуваних

(Проводимо вказівними пальцями уздовж носа).

Він пустувати у нас звик.

Добре гуляти в саду

(Поплескування вказівними пальцями ніздрів носа).

І співає ніс: бі - ба - бу.

Гру можна повторити 2-3 рази.

- Міша зігрівся? Зігрівся. 1.1

4.3

6.1

5.1

4.1

4.2

3. Етап створення проблемної ситуації (актуалізації знань) 1 хв

2.3

1.2

Прохання, що стимулюють добрі справи.

Хлопці подивіться, а чому ж він сумний, мало не плаче.

Мишка бурий, Мишка бурий,

Чому такий ти похмурий?

- Хлопці, як ви думаєте, чому Міша похмурий? (вислуховую відповіді дітей).

(підношу іграшку до вуха).

- Хлопці, Міша каже, що він так загрався, все розкидав, що не може згадати, як і де лежали фігурки. Тому і прийшов до хлопців в дитячий сад. Ми йому з вами допоможемо?

- Міша, хлопці не залишать тебе в біді, допоможуть.

4.3

6.1

4. Етап розв'язання проблемної ситуації. 4 хв

1.1

1.3

2.1

2.3

продукт діяльність

Робота за дидактичним столом.

Хлопці, ходімо за Мишком. (підходимо до дидактичного столу).

- Подивіться, хлопці, і, правда, все ведмежа Миша переплутав. Але нічого, ми зараз постараємося все виправити.

Скажіть, що це? (Пірамідка).

- Як ви думаєте, Мишка правильно її зібрав? (немає).

- Що це? (квіточки, бджілки, Стрекозка)

- На чому люблять сидіти бджілки і Стрекозка (на квіточках);

- А це хто? (Їжачок)

- А що їжачок любить найбільше? (яблучка, гриб)

Педагог роздає інструкції дітям.

Діти виконують завдання, педагог стежить за необхідності за правильним виконанням завдань.

- Діти, подивіться, Міша наш став веселий, радісний.

- Чому? (вислуховую дітей).

- Правильно, тому що всі предмети на своїх місцях. Ми з вами йому допомогли. Ви молодці!

- Як ви думаєте, що скаже Ведмедик нам? (спасибі).

2.1

4.1

3.1

4.2

5. Етап закріплення знань 1 хв 2.2

3.2 Рухлива гра «Пограємо з ведмедиком».

Ведмедик так радий, що хоче пограти з хлопцями у його улюблену гру.

Мишка по лісі гуляв. Педагог ходить. Перевалюючись як ведмідь.

Всіх ребяток він шукав.

Довго, довго він шукав, діти стоять

Сів на травичку, задрімав.

Стали дітки тут танцювати, діти бігають, стукають ногами

Стали ніжками стукати.

Мишка, мишка, ти вставай ведмідь прокидається і наздоганяє дітей

І ребяток догоняй!

Гру можна повторити кілька разів.

4.1

6. Рефлексивний етап (підведення підсумків НСД, самооцінка дітей) 30 сек 2.3

Питання Хлопці, хто до нас приходив?

- Що трапилося з Мішею?

- Як ми йому допомогли?

- У що ми грали з Мішею?

- А тепер ми підемо, покажемо Міші, як розставлені іграшки у нас в групі.

3.1





«Допоможемо ведмежаті Мишкові». Конспект НСД розвиваючої гри у другій групі раннього віку. ГО «Мовний розвиток»