"Дикі тварини". Конспект НСД з розвитку мовлення з елементами театралізованої діяльності




Дата конвертації09.05.2017
Розмір7,22 Kb.
ТипДикі тварини, звірі

Світлана Сошенко
"Дикі тварини". Конспект НСД з розвитку мовлення з елементами театралізованої діяльності

Тема: "Дикі тварини"

Мета: Сприяти формуванню вміння дітей відображати ігрові дії і імітувати дії персонажів, передавати нескладні емоційні стани персонажів.

Закріплення знань про лісових тварин на основі російської народної казки «Теремок».

завдання:

- розвивати діалогічну мова дітей;

- вчити слухати вихователя, розуміти поставлене запитання і зрозуміло відповідати на нього;

- виховувати інтерес до творів російського фольклору, бажання брати участь в інсценуваннях, заохочувати бажання дітей брати участь у спільній ігровій діяльності.

Методи і прийоми: бесіда, демонстрація способів дій, гра, казкотерапія, загадки, інсценування, словесне уявлення.

Попередня робота: Читання російської народної казки «Теремок», розгляд ілюстрацій до казки, обігрування казки за допомогою настільного театру.

хід заняття

Діти заходять в зал під музику заставки «В гостях у казки» і сідають на стільчики

(Відкривається віконце в ширмі, з'являється бабуся-казкарка)

Казкарка: Казки тут, казки тут, казки поряд живуть, зручніше сідайте, що не штовхайтесь, що не возитеся, слухайте уважно, слухайте старанно. Починаємо, починаємо, книгу казок відкриваємо ....

На галявинці лісової

Стояв будиночок розписного,

Всіх звіряток заховати міг,

Що за будиночок?

Діти: Теремок

Казкарка: Угадали! «Теремок»

Я вам казку розповім,

Вас в звіряток перетворю.

Ви хлопці не сумуйте.

Поки загадки відгадайте:

(Казкарка загадує загадки дітям)

1. Пишний хвіст стирчить з верхівки.

Що за дивна тваринка?

Клацає горішки дрібно.

Ну звичайно, це ... (білка)

На столику перед теремком лежать каблучки - масок звірів. Вихователь кожен раз пропонує дитині, що відгадав загадку, вибрати собі маску.

2. Під берізкою я иль ялинкою,

З мене стирчать голки,

На футбольний м'яч схожий,

Називають мене - ... (їжак)

3. Всіх боїться він в лісі:

Вовка, пугача, лисицю.

Бігає від них, рятуючись,

З довгими вухами ... (заєць)

4. Хитра шахрайка,

Руда головка,

Хвіст пухнастий - краса!

А звуть її. (лисиця)

5. Хто взимку холодної

Ходить злий, голодний. (вовк)

6. Він всю зиму в шубі спав,

Лапу буру смоктав,

А прокинувшись, став ревіти.

Цей звір лісовий - ... (ведмідь)

Казкарка, вихователь і діти-персонажі обіграють казку «Теремок»

Вихователь: Хлопці, всім тваринкам вистачило місця в теремку, а ведмедику - немає. А чому, хто відповість?

Діти: Ми тебе Мишка, знаємо,

У «Теремок» не запрошуємо.

Теремок ти нам зламаєш,

Хіба сам не розумієш?

Теремок наш дуже малий,

Ну, а ти великим вже став.

Казкарка: Що ж робити? Як тут бути?

Де ж ведмедик буде жити?

Діти: Треба побудувати будинок!

Физминутку: «Теремок»

Ми хочемо побудувати будинок, (руки над головою «будиночок»)

Щоб віконце було в ньому. (Руки перед очима, кінці пальців рук зімкнуті в «віконце»)

Щоб у будинку двері були, (долоні повернені до себе, зімкнуті бічними частинами)

Поруч, щоб сосна росла. (Пальці розчепірені, руки тягнемо вгору)

Щоб навколо паркан стояв (руки перед собою кільцем, пальці з'єднані)

Вовк ворота охороняв. (Одна рука «вовк», мізинець від'єднати від інших)

Сонце було, дощик йшов, (схрестити кисті рук, пальці розчепірені)

І квітка розцвіла. (Передпліччя притиснуті, пальці - пелюстки дивляться вгору).

Вихователь: А тепер давайте згадаємо, хто ж вдавався до Теремків?

- білка-погризушка!

- їжачок - ні голови, ні ніжок

-волчок-сірий бочок

-лісічка-сестричка

-зайка-побегайка

-медведь-клишоногий

А де вони живуть? Як називається будинок у білочки, вовка, лисички, ведмедя? (Відповіді дітей.) Як одним словом можна назвати тварин, які мешкають в лісі, самі добувають собі їжу? (Відповіді дітей).

Вихователь: Хлопці, щоб не було тісно нашим казковим героям в одному теремку, давайте побудуємо теремки для кожного персонажа окремий теремок, ну і для Ведмедики теж. Проходьте, сідайте за столи, виберіть собі свого казкового героя для якого будете робити «Теремок».

На столі лежать на кожну дитину заготовки будиночка (Теремка) з персонажем казки.

Вихователь: Подивіться на столи. У нас є чарівні мисочки, в них лежить незвичайний будівельний матеріал - макарони. Розгляньте їх. Який вони форми? (Відповіді дітей)

Зараз кожен з вас за допомогою макаронів побудує свій «Теремок».

Діти під музику, викладають будиночок-теремок, приклеюючи макарони по його силуету. Готові роботи кріпляться на мольберт.

Вихователь: Ось скільки різних теремків, ми зробили для звірів, тепер у кожного з них буде гарний, затишний будиночок.

Казкарка: Молодці хлопці. Красиві теремки побудували для звірів, тепер їм не страшний ні дощ, ні холод. А мені пора йти. До побачення.

Вихователь: Сьогодні у нас з вами було дуже цікаве заняття. А давайте згадаємо, що ми робили на занятті? А що вам найбільше сподобалося? (Відповіді дітей)

«Дикие животные». Конспект НОД по развитию речи с элементами театрализованной деятельности




"Дикі тварини". Конспект НСД з розвитку мовлення з елементами театралізованої діяльності