• Хід заняття

  • «Чудеса мого тіла». Конспект НСД з валеології з дітьми молодшого дошкільного віку




    Дата конвертації05.05.2017
    Розмір4.81 Kb.
    ТипВалеологія

    Наталія Петрова
    «Чудеса мого тіла». Конспект НСД з валеології з дітьми молодшого дошкільного віку

    мета:

    - Сприяти усвідомленню дітьми необхідності кожного органу чуття окремо і всіх разом при сприйнятті навколишнього світу.

    завдання:

    - Ознайомити дітей з органами почуттів, їх значенням.

    - Розвивати навички дослідницької діяльності, пізнавальної активності.

    - Виховувати дбайливе ставлення до свого здоров'я.

    Матеріали та обладнання: диск із записом "чарівної" класичної музики; шапочка з вуаллю і "чарівна" паличка; картки із зображенням органів почуттів; штучні ялинки; берізка з непридатного матеріалу; іграшка заєць; паперові сніжинки і снігурі на ниточках; дидактичний посібник "Цветик семицветик"; ялинкові іграшки з картону семи кольорів; "чудовий мішечок" з набором овочів та фруктів з дерева; баночки з-під йогурту з часточками часнику і лимона; часточки ківі і мандарин.

    Попередня робота:

    - Розучування пальчикової гімнастики "Корисні продукти".

    - Складання колажу "Корисне-некорисне".

    - Дидактична гра "Підбери за кольором".

    - Сюжетно-рольові ігри "Магазин", "Сім'я".

    Робота з батьками:

    - Оформлення групи по темі: виготовлення сніжинок, берізки, снігурів.

    Хід заняття:

    Вихователь: Хлопці, все ви любите казки і знаєте, що в казках трапляються чудеса. Але чудеса бувають не тільки в казках. Сьогодні ми з вами познайомимося з чудесами свого тіла. Для цього ми з вами вирушимо в країну "чудес".Давайте закриємо очі. (Виключається світло, включається музика, вихователь "перетворюється" в чарівницю)

    Чарівниця: Відкрийте очі. Що ви чуєте (відповіді дітей)

    Правильно, а допомогли вам у цьому ваші чудові помічники - вуха. (показує картку із зображенням вуха)

    Але, в моїй країні є не тільки чудова музика, але і багато всього цікавого. Ходімо, я вам покажу і розкажу. Дивіться уважно очками за моєї чарівною паличкою (коригуюча гімнастика для очей):

    Ми йдемо в чарівний ліс!

    Скільки тут навколо чудес!

    Зліва берізка в шубці стоїть,

    А під берізкою зайчик сидить.

    Справа ялинки коштують

    І на нас вони дивляться.

    Сніжинки пухнасті в небі кружляють

    І на землю тихенько лягають.

    Прилетіли снігурі,

    Ох, красиві вони.

    А скажіть, хлопці, який недавно був свято? (відповіді дітей. імовірно Новий рік) А що ви наряджали в Новий рік (відповіді дітей) І кульки, напевно, підбирали різнокольорові (відповіді дітей) А в моїй країні наряджають квіточку, квітку-семицветик, і кульки підбираємо за кольором пелюсток. Тільки от біда, хто то попустував і скинув все кульки. Допоможете повернути їх на місце (діти розкладають кульки за кольором пелюсток)

    Спасибі, хлопці, молодці! А допомогли вам у цьому ваші чудові помічники-очі. (показує картку із зображенням очі). Ой, що це (моргає світло) Ааа. це мавпочки хочуть, щоб ми з вами пограли в гру "Чудовий мішечок".Чи таку (відповіді дітей) Нагадую правила: потрібно з закритими очима витягнути один предмет і вгадати, що це. Вгадувати ми будемо овочі і фрукти-корисні прлдукти. Але спочатку давайте трохи розімнемося (пальчикова гімнастика "Корисні поодукти") і пограємо (гра "Чудовий мішечок").Молодци, хлопці, все вгадали! А допомогли вам у цьому ваші чудові помічники-руки. (показує картку із зображенням руки)

    Ну, а тепер я хочу вас пригостити вітамінками. Закрийте очі і по запаху вгадайте, що це за вітамінки. (діти нюхають часник і лимон в баночках) Ах, які солодкі вітамінки. Подобаються (відповіді дітей. Імовірно немає) Згодна. А помогвам це дізнатися ваш чудовий помічник ніс. А кому то ще й мову. Але я, хлопці, з вами трохи пожартувала. Пригостити вас хочу іншими вітамінками. (пригощає часточками ківі і мандаринів) А тепер закрийте очі, ми повертаємося назад в дитячий сад. (Вимикається світло, включається музика, чарівниця "перетворюється" в вихователя)

    вихователь:

    Ось ми і побували в країні "чудес" і познайомилися з чудесами свого тіла. Давайте перерахуємо їх: 1-вуха, 2-очі, 3-руки, 4-ніс, 5-мову. А всі разом вони називаються органи чуття. (діти за допомогою опорних карток перераховують органи чуття) Вам сподобалося наше подорож (відповіді дітей)





    «Чудеса мого тіла». Конспект НСД з валеології з дітьми молодшого дошкільного віку