Конспект фронтального логопедичного заняття «Буква В Звуки [В], [В '].»
Мета: Ознайомити із звуками [В], [В *] і буквою, яка їх позначає.
завдання:
1 Корекційно-освітні: Закріплювати вміння давати характеристику згодним звуків. Ознайомити з буквою В. Формувати процеси аналізу і синтезу.
2 Корекційно-розвиваючі: Розвивати фонематичний слух.
3 Корекційно-виховні: Виховувати посидючість, уважність до відповідей інших дітей.
устаткування:
Схема характеристики звуків, картинка хлопчика, картинка дівчинки, фішки до звукового аналізу, картинки до фіз-ке, картки-букви, слоговая таблиця з буквою В, індивідуальні картки (тест-закріплення), прості олівці, фішки-емоції, логопедична медаль, степлер .
хід діяльності
-
організаційний момент
Сядьте тихо і нечутно
(сідають)
Будемо ми зараз працювати
І завдань нелегкі.
Нам, друзі, не можна лінуватися,
скоро будуть називати вас - учні!
-
актуалізація знань
- На які дві групи діляться звуки? (голосні приголосні)
- Які звуки ми називаємо голосними? (вимовляються довго, співучо; повітря не зустрічає перешкод на своєму шляху, завжди за участю голосу).
- Яким кольором в звуковому аналізі позначаємо голосні звуки?
- Які звуки називаємо приголосними? (повітря зустрічає перешкоду на своєму шляху, складаються з шуму і голоси або тільки з шуму)
- Якими можуть бути приголосні звуки? (твердими або м'якими).
- Яким кольором позначаємо тверді приголосні звуки? А м'які приголосні?
На допомогу які навчаються на дошці знаходиться схема:
-
Вивчення нової теми.
Сьогодні ми будемо продовжувати знайомитися зі звуками. А які це будуть звуки, Ви самі трохи пізніше скажіть. Для цього давайте познайомимося з гостями, які прийшли до нас на заняття.
На дошку вивішуються зображення хлопчика і дівчинки.
Це Вова і Віка.
- Як звуть хлопчика? (Вова).
- Який перший звук у слові Вова? ([В]).
- Дайте характеристику звуку [В].
[В] - приголосний, дзвінкий, твердий (кожна характеристика перевіряється педагогом і дітьми-наявність перешкоди для повітря, робота голосових зв'язок (долоню на шийці), тверде проголошення). Позначаємо синьою фішкою.
Складіть звукову модель слова Вова (одна дитина у дошки, інші у себе на партах)
- Скільки складів у слові Вова? (2)
- Як звуть дівчинку? (Віка).
- Який перший звук у слові Віка? ([В *]).
- Дайте характеристику звуку [В *].
[В *] - приголосний, дзвінкий, м'який (кожна характеристика перевіряється педагогом і дітьми - наявність перешкоди для повітря, робота голосових зв'язок (долоню на шийці), м'яке проголошення). Позначаємо зеленої фішкою з дзвіночком.
Складіть звукову модель слова Віка (одна дитина у дошки, інші у себе на партах)
- Скільки складів у слові Віка? (2)
Молодці!
Так про які звуках ми сьогодні говоримо на занятті? ([В], [В *]). Правильно, молодці!
- Хлопці, подивіться Вова приніс нам якісь картки. Розгляньте і скажіть що на них зображено? (дівчинка стрибає, хлопчик присідає).
- Вова пропонує нам теж порухатися, пограти. Хочете?
-
Физминутку.
- Почуєте звук [В] - присідайте, почуєте звук [В *] - підстрибуйте.
Рівень звуку: [До], [З], [В], [М], [В *], [Л], [В *], [В], [Л], [Ш], [В], [ В *], [В], [З], [В].
Рівень складу: [АК], [си], [ОВ], [МІ], [ВІ], [ВУЛ], [ВІ], [АВ], [ЛИ], [ІШ], [ВИ], [ВУ] .
Рівень слова: вилка, рукавиці, хуртовина, вовк, виноград, ворона, сніговик, волосся, двері, волошка.
Молодці, сідайте.
-
Робота з буквою
- Хлопці, подивіться Віка теж принесла нам картки. Розгляньте і скажіть що на них зображено? (букви). Назвіть їх: А, І, О, У, И. Які звуки вони позначають? (голосні).
- А хто знає яка буква позначає приголосні звуки [В], [В *]?
Демонстрація літери (картка на дошці).
- На що схожа буква В? (відповіді і припущення навчаються).
- Хлопці, Віка пропонує нам почитати склади з новою буквою.
На дошку вивішується складова таблиця. Читання складів хором; по черзі; по одному.
ВА ВО ВИ
ВІ ВУ АВ
ОВ УВ ив
Назвіть склад, в якому приголосний звук вимовляється м'яко.
-
Закріплення отриманих знань на занятті.
Самостійна робота дітей на індивідуальних картках.
З'єднай з буквою В тільки ті предмети, назви яких починаються з звуків [В] або [В *].
-
Підсумок.
- Про які звуках говорили сьогодні на занятті?
- Дайте характеристику цих звуків.
Молодці!
-
Рефлексія.
Перед Вами лежать гуртки, намалюйте Якщо Вам сьогодні на занятті все було зрозуміло, то «усміхнений смайлик»,
Якщо не всі зрозуміли - «звичайний смайлик»,
А якщо зовсім тема була незрозуміла - «сумний смайлик».
А
В
Я
Про
Е
У
Ю
И
І
Е
Е
А
Я
Про
Е
У
Ю
И
І
Е
Е