• Прикріплені файли

  • Безпосередня освітня діяльність «Весна» для дітей підготовчої логогруппи




    Дата конвертації20.06.2017
    Розмір9,44 Kb.
    ТипВесна. Матеріали для дитячого садка на тему вес

    Олена Віталіївна Хворова
    Безпосередня освітня діяльність «Весна» для дітей підготовчої логогруппи

    Підсумкова НСД

    цілі:

    корекційно-освітні:

    Закріплювати і систематизувати знання з лексичної теми «Весна» Уточнювати і активізувати словник по даній темі. Тренувати в складанні складнопідрядних пропозицій. Удосконалювати граматичну будову мови і навик підбору прикметників і дієприкметників, що характеризують ознаки предмета, погоджуючи їх з іменниками в роді і числі.

    корекційно-розвиваючі:

    Розвивати уміння звукового аналізу та синтезу слів. Тренувати в складанні слів з букв, з складів (з визначенням ударного складу, в читанні слів. Тренувати в складанні ланцюжка з слів «Ток - кит», послідовно замінюючи одну букву на іншу. Закріплювати вміння складати розгорнуте пропозицію і схему до нього. Удосконалювати вміння відгадувати загадки, розв'язувати ребуси і складати кросворд. Продовжувати вчити працювати в альбомі №3 «Вправи з навчання грамоті в підготовчій логогруппе» із серії «Говоримо правильно в 6-7 років». Гомзяк О. С.

    корекційно-виховна:

    Виховувати почуття любові до природи. Підвищувати інтерес до логопедичних занять по засобом використання ІКТ.

    Матеріал й устаткування:

    Презентація «Весна»; м'яч; предметні картинки; атрибути для гри «Живе слово»; набір магнітних букв; набори для викладання схем пропозицій на кожну дитину; картки зі складами; листи для складання «ланцюжка слів», заповнення кросворду і рішення ребуса «Допоможи метелику» на кожну дитину, альбоми №3 «Вправи з навчання грамоті в підготовчій логогруппе» із серії «Говоримо правильно в 6-7 років». Гомзяк О. С. ФІШКИ «метелики» на кожну дитину.

    Інтеграція областей «Пізнання», «Мовленнєвий розвиток», «Соціально-комунікативної».

    Хід нод.

    Організаційний момент.

    Логопед:

    Хто прийшов так тихо-тихо?

    І ніхто з вас не чув,

    Як листок з нирки вийшов,

    І почути не могли ви,

    Як зелені травинки,

    Знявши зелені черевики,

    Тихо вийшли із землі.

    І пролісок тихо вийшов.

    І всюди тиша.

    Це означає, це означає

    Тихіше всіх прийшла ... (весна).

    Логопед:

    Ми знаємо, що навесні розпускаються проліски, але наші проліски не розпустилися (слайд №1). Напевно, їм треба допомогти.

    Хто прочитає, яке перше завдання? (Слайд № 2)

    Діти читають слово під картинкою проліска: «Чому»

    Ігрова вправа з м'ячем «Чомучка» на складання складнопідрядного речення.

    Логопед кидає м'яч і питає:

    - Скажи, чому ти думаєш, що зараз весна?

    дитина:

    - Я думаю зараз весна, тому що гріє сонце.

    - Я думаю зараз весна, тому що прилетіли перелітні птахи.

    - Я думаю зараз весна, тому що розпускаються бруньки.

    - Я думаю зараз весна, тому що птахи будують гнізда.

    Гра «Прочитай слово» на впізнавання букв і складання з них слів.

    Логопед (слайд № 3):

    Логопед: На дошці переплутані літери, треба їх розібрати і скласти з них слово.

    Діти називають букви і складають з них слово «ВЕСНА»

    Гра «Живе слово» на звуковий аналіз і синтез слова «весна».

    Логопед:

    Домовтеся, хто буде перший звук, хто - другий, третій, четвертий, п'ятий.

    Далі діти вибирають відповідний атрибут і складають «живу» схему слова, дають характеристику кожен своєму звуку.

    дитина:

    Перший звук -Вь- він згоден, м'який, дзвінкий, позначаємо зеленої фішкою.

    І т.д.

    Гра «Склади слово з складів»

    Логопед (Слайд № 4): Допоможіть Грачу прочитати слова і визначити, який склад ударний. Грач вміє говорити тільки «КАР»

    Діти складають слова, додаючи до стилю -карів - інші склади: тон, та, Тошка, ман, лик, і визначають ударний склад.

    «Мультмінутка» на зняття м'язового напруження тіла і зняття напруги очних м'язів.

    Ігрова вправа «Який, яка, яке, які" на узгодження іменника і прикметника, іменника і причастя в роді, числі.

    Логопед:

    У вас на картинках різні предмети, треба назвати якомога більше ознак цих предметів.

    Дитина: Сонце - яскраве, весняне, гаряче, променисте. Дерево - високе, молоде, зелене. Метелик - красива, весела, літаюча, пурхають. Аналогічно зі словами жаба, квітка.

    Ігрова вправа «Придумай пропозицію»

    Логопед:

    Придумайте, будь ласка, пропозиції зі словами з своїх картинок.

    Діти придумують пропозиції, складають для нього схему. Далі аналізують пропозицію, називаючи, яке слово перше, друге, останнім, чи є маленьке слово-привід, промовляють, як пишеться перше слово в реченні, ніж закінчується пропозицію.

    Ігрова вправа «Ланцюжок слів».

    Логопед: Зараз, ми складемо ланцюжок зі слів, і першим словом нашого ланцюжка буде відгадка на загадку:

    По стежинах я біжу,

    Без стежки не можу.

    Де мене, хлопці, немає,

    Чи не запалиться в будинку світло.

    Діти: Ток.

    Діти записують слово.

    Логопед: Наступне слово - відгадка на загадку.

    Взяв я силу з плодів,

    Солодких ягід, фруктів.

    Ви мене побільше пийте,

    Наливайте, не шкодуйте!

    Діти: Сік.

    Логопед: Яку букву треба прибрати, а яку підставити, щоб слово «ток» перетворилося в слово «сік»?

    Діти: Букву «Т» треба замінити на букву «С».

    Діти записують вийшло слово.

    Аналогічно зі словами «кок», «кіт», «кит»

    Логопед:

    Хто готує все по-флотськи:

    Макарони, борщ і галушки,

    кашу, млинці, компот

    Кухню камбузом кличе?

    Діти: Кок.

    Логопед:

    Він з вусами, подивись-но,

    Любить голосно він муркотіти.

    Діти: Кот.

    Логопед:

    Дуже рідко відпочиває,

    Але завжди фонтан пускає,

    Океани борознить,

    Ну, звичайно, - це

    Діти: Кіт.

    Логопед: Прочитайте ланцюжок слів і назвіть перше і останнє слово.

    Діти: Ток - сік - кок - кіт - кит. Перше слово - струм, останнє - кит.

    Кинезиологическое вправу «Сонце»

    Логопед промовляє (Слайд №5):

    Сонце з неба посилає

    Лучик, промінчик, промінчик (Діти ритмічно по черзі стискають в кулак і розтискають пальці то правою, то лівою руки, долоні при цьому розташовують вертикально)

    Сонце в небі розганяє

    Хмаринки, хмаринки, хмаринки.

    (Діти ритмічно по черзі стискають в кулак і розтискають пальці то правою, то лівою руки, долоні при цьому розташовують горизонтально)

    Сонце ніжно зігріває

    Щічки, щічки, щічки. (Ритмічно потирають щоки)

    А навесні на носик ставить

    Точки, точки, точки. (Постукують по носі)

    Ігрова вправа «Розгадай кросворд»

    Логопед:

    Відгадайте загадку.

    1. Що вище лісу,

    Краше світла,

    Без вогню горить?

    Діти: Сонце.

    Логопед: Під цифрою «1» в кросворді у вас вже записано слово, прочитайте його і скажіть, чи правильно ми відгадали загадку?

    Діти читають слово і роблять висновок, що відгадали загадку правильно.

    Логопед під цифрою «2» - відгадка на другу загадку:

    2. Рукавом махнув - дерево погнув.

    Діти: Вітер.

    Діти записують слово «вітер» під цифрою «2» зверху вниз.

    Логопед під цифрою «3» - відгадка на третю загадку:

    3. На гілках -

    Щільні грудочки.

    У них дрімають

    Клейкі листочки.

    Діти: Нирки.

    Діти записують слово «нирки» під цифрою «3» зверху вниз.

    3 2

    1. З О Л Н Ц Е

    Логопед: Яке слово в кросворді записано зліва направо? Прочитайте.

    Діти: Сонце.

    Логопед: Які слова в кросворді записано зверху вниз? Прочитайте.

    Діти: Нирки, вітер.

    Робота в альбомі альбоми №3 «Вправи з навчання грамоті в підготовчій логогруппе» (з серії «Говоримо правильно в 6-7 років». Гомзяк О. С.)

    Заняття № 63. Диференціація звуків «Ть» і «Щ».

    Завдання № 1-3.

    Ігрова вправа «Допоможи метелику»

    Логопед: Розгляньте уважно ребус. Допоможіть метелику «пролетіти» з стрелочкам до квітки від першої літери до останньої і прочитайте отримані у вас слова.

    Діти виконують завдання і прочитують отримані слова (промінчик, тюльпан, веселка).

    Підсумок безпосередній освітньої діяльності:

    Логопед (Слайд № 6):

    Подивіться, хлопці, наші проліски розпустилися! Значить, ми все виконали правильно: склали з заплуталися букв слово «Весна» і живу схему до нього. А що ще ми робили?

    Діти: Допомогли Грачу скласти слова з складів, склали пропозиції і схеми до них, відгадували загадки, складали «ланцюжок зі слів», розгадували кросворд, допомагали метелику.

    Логопед: Ми молодці!

    Прикріплені файли:

    prezentacija-k-itogovoi-nod-vesna_5b3or.pptx | 1190,54 КБ | Викачаний: 0




    Безпосередня освітня діяльність «Весна» для дітей підготовчої логогруппи