• Хід заняття

  • Безпосередньо-освітня діяльність з малювання долоньками в молодшій групі «Сонечко променисте»




    Дата конвертації31.03.2017
    Розмір6.15 Kb.
    ТипЗаняття з малювання. Конспекти, НОД

    Світлана Володимирівна Федулова
    Безпосередньо-освітня діяльність з малювання долоньками в молодшій групі «Сонечко променисте»

    Мета: Формувати у дітей уміння малювати в нетрадиційній техніці - «долонькою» (промені сонця).

    завдання:

    1. освітні

    Викликати естетичні почуття до природи. Закріпити знання дітей про жовтий колір. Будити уяву, розвивати фантазію.

    2. розвиваючі

    Розвивати творчі здібності. Розвивати сприйняття кольорів і зорово-рухову координацію.

    3. виховні

    Виховувати акуратність в роботі.

    Виховувати інтерес до малювання, чуйність, бажання допомогти.

    Виховувати доброзичливе ставлення до навколишньої природи.

    Інтеграція освітніх областей: «Соціально-комунікативний розвиток», «Пізнавальний розвиток», «Фізичний розвиток», «Художньо-естетичний розвиток».

    Попередня робота: спостереження за сонечком на прогулянці, розгляд ілюстрацій, читання художньої літератури про сонце.

    Словникова робота: сонечко, промінчики.

    Матеріал й устаткування: аркуш ватману з колом жовтого кольору посередині, гуаш (жовтого кольору) в блюдечках (для малювання долонькою, серветки, парасольку, картинка з зображенням сонечка, скринька, розмальовки.

    Література: Програма ФГОС «Від народження до школи» Наукові редактори: Н. Е. Веракса, Т. С. Комарова, М. А. Васильєва

    Т. С. Комарова «Образотворча діяльність в дитячому садку».

    Хід заняття:

    Діти з вихователем заходять в групу.

    Вихователь: Хлопці, скажіть у вас гарний настрій?

    Діти: Так!

    Вихователь: Тоді давайте привітаємося і посміхнемося мені, гостям, один одному. (посадити дітей)

    Лунає стук у двері.

    Вихователь: Хлоп'ята, ви чули? Хтось постукав нам в двері. Ви хочете дізнатися хто там?

    Діти: Так.

    Вихователь: Я тоді піду і подивлюся (вихователь вносить скриню). Подивіться, діти, яке прекрасне скринька приніс нам листоноша. І він просив передати, що скринька відкриється, якщо ви відгадаєте загадку. Чи згодні? (та).

    До чого сяє яскраво,

    Щедро дарує всім подарунки:

    Теплоту, добро і світло

    Мільйони довгих років.

    Вранці вигляну в віконце,

    У небі радісне (Сонце)

    Правильно, це сонце!

    Вихователь відкриває скриньку і дістає звідти картинку із зображенням сонця.

    Вихователь: Подивіться, яке гарне сонце лежало в нашому скриньці. А якого воно кольору? (жовтого) Правильно. А що є у сонечка? (Промінчики). А вони якого кольору? (теж жовтого)

    Хлоп'ята, давайте, щоб всім-всім було тепло і радісно, ми з вами намалюємо велике сонечко.

    Ось у мене на ватмані намальовано що? (Сонечко)

    -Хлопці, а чого у сонечка тут немає? (Промінчиків)

    -Правильно хлопці, промінчиків.

    Вихователь: Чим же ми можемо намалювати промені?

    Адже на столі немає олівців? Що ж робити? Ой, а я придумала, у нас же є вірні помічники - наші долоньки. І малювати ми сьогодні будемо долонькою. Хочете подивитися як?

    Діти: Так, хочемо.

    Вихователь: Якого кольору у сонця промені? (жовтого) Значить, малювати ми будемо жовтою фарбою.

    Вихователь: Я піду в гості долонькою до жовтої фарби, обмокніте її, а тепер притисну долоньку навколо сонця, від долоньки залишився слід - який гарний промінчик вийшов. Стискаю пальчики в кулачок, щоб фарба ні куди не втекла, і витираю про серветку.

    а тепер і вам пора братися за роботу.

    Вихователь: А, що б наші пальчики не втомились, ми з ними пограємо. Покажіть мені свої долоні. Ось вони. Давайте уявимо, що кулачок - це сонце, а пальчики - промінчики.

    - Ранок червоне прийшло,

    - Сонце ясне зійшло.

    - Стали промінчики світити

    - Малих діток веселити. (діти стискають і розтискають кулачки)

    Вихователь: Відпочили трохи, а тепер пора братися за роботу.

    А для роботи у нас все готово, підійдіть ближче до сонечка. До якої фарбі ми підемо в гості?

    Д: До жовтої.

    (Під музику діти виконують завдання, під час роботи стежу за акуратним виконанням завдання).

    вихователь:

    Світить сонечко в віконце,

    Світить в нашу кімнату

    Ми заплескали в долоні,

    Дуже раді сонечку.

    В: Подивіться, яке веселе сонечко у нас вийшло. Якого воно кольору? Якого кольору промені?

    Діти: Жовтого.

    Ви сьогодні - молодці, всі старалися, разом працювали і ніхто нікому не заважав. Ви все робили дружно, тому у вас так красиво і вийшло.

    А зараз ми помиємо руки і пограємо в цікаву гру.

    Гра «Сонечко і дощик».

    Вихователь показує картинку із зображенням сонечка, хлопці «гуляють на галявині», якщо відкриває парасольку - все ховаються під парасольку від дощу.

    Вихователь: Подивіться, хлопці, щось лежить ще в нашому скриньці ... Так це ж розмальовки із зображенням сонечка. І сьогодні ввечері ми з вами пораскрашіваем його.





    Безпосередньо-освітня діяльність з малювання долоньками в молодшій групі «Сонечко променисте»