• Хід заняття

  • Безпосередньо освітня діяльність по пізнавальному розвитку дітей з ОНР в підготовчій до школи групі




    Дата конвертації02.04.2017
    Розмір9,32 Kb.
    ТипКонспекти занять, НОД

    Світлана Кузьміна
    Безпосередньо освітня діяльність по пізнавальному розвитку дітей з ОНР в підготовчій до школи групі

    Цілі: Закріпити вміння розуміти умова і питання завдання, вибирати правильне рішення. Продовжувати вчити складати завдання по картинках і умовним позначенням. Вчити виділяти числові дані завдання, формулювати арифметична дія, знаходити його результат.

    Закріпити склад числа 10 з двох менших. Визначати попереднє і наступне число по відношенню до названого. Складати логічні ланцюжки з геометричних фігур за двома ознаками кольором і формою. Закріплювати елементарні уявлення про час. Розвивати орієнтування на площині аркуша.

    устаткування:

    Набір геометричних фігур, пірамідка, картки з прикладами, картки із зображеннями фруктів, знаки +, -, =, <,>; зошити в клітку, простий олівець на кожну дитину, цифри від 0 до 10, м'яч, іграшка домовичок Кузя.

    Хід заняття:

    Звучить сигнал до заняття (дзвінкий спів пташки).

    Діти стають навколо вихователя.

    Вихователь: (показує іграшкового домовичка, говорить за нього).

    До нас прийшов домовичок Кузя.

    Кузя: Доброго дня, діти! Я такий радий, що знову опинився у вас в дитячому саду.

    Давайте пограємо.

    Я знаю, що за старих часів діти бавилися з дерев'яними, глиняними і

    ганчірковими ляльками, грали в хованки, квача-догонялки. А ви в будь

    іграшки граєте? (відповіді дітей).

    Вихователь: Кузя, діти зараз будуть займатися цікавою справою.

    (Звертається до дітей).

    Кузя: Ви збираєтеся вчитися рахувати, а я сподівався поговорити з вами про ігри та іграшки.

    Вихователь: Іграшки можна використовувати і на занятті з математики.

    Залишайся і подивися, як діти вчаться граючи.

    Гра з м'ячем «Назви швидше».

    Вихователь: Я буду кидати кожному з вас м'яч, і задавати по одному питанню. Ви на нього відповісте і повернете мені м'яч.

    Той, хто правильно відповість, займає своє місце за робочим столом.

    (Називає дітей по імені).

    Вихователь: Яка зараз пора року?

    Діти: Весна.

    Вихователь: Які весняні місяці ви знаєте?

    Діти: Березень, Квітень, Травень,

    Вихователь: Яке сьогодні число, який місяць?

    Діти: 23 квітня.

    Вихователь: Який сьогодні день тижня?

    Діти: середа.

    Вихователь: Якщо сьогодні середа, то який день був вчора і якою буде завтра?

    Діти: Вчора - вівторок, завтра - четвер.

    Вихователь: Скільки пір року ти знаєш? Назви.

    Діти: Чотири. Осінь зима весна літо.

    Вихователь: Вова, хто стоїть зліва і праворуч від тебе?

    Діти: Зліва - Коля, праворуч - Софія.

    Вихователь: Ваня, що знаходиться над тобою і під тобою?

    Діти: Наді мною - стеля, піді мною - килим, підлогу.

    Вихователь: Ксюша, подивися на годинник. Яка зараз година?

    Діти: 9 годин.

    Гра: «Вірний рахунок».

    Вихователь: Розкладіть по порядку цифри від 0 до 10.

    - Покажіть число: попереднє перед 8;

    - Покажіть число: наступне за 6;

    - Число більше, ніж 9, але менше ніж 11 (10);

    - Покажіть сусідів числа 2 (1 і 3);

    - Покажіть число менше, ніж 5 на 1 (4);

    - Покажіть число більше, ніж 6 на 1 (7);

    - Покажіть число менше, ніж 3 на 3 (0);

    - Покажіть сусідів числа 4 (3 і 5);

    - Покажіть число, в якому порожньо (0);

    - Покажіть число після 7 (8).

    Вихователь: У мене на магнітній дошці теж цифри. Порахуємо від 1 до 10 і назад.

    - Гуртки, з якими цифрами перевернуті?

    - Чому саме з цими цифрами?

    Діти: Цифра 3, тому що після 2 слід цифра 3. Перед цифрою 4 повинна бути цифра 3. Між цифрами 2 і 4 стоїть цифра 3.

    Непосредственно образовательная деятельность по познавательному развитию детей с ОНР в подготовительной к школе группе

    Вихователь: Кому навесні особливо важко живеться?

    Діти: Лісовим тваринам.

    Вихователь: Чому?

    (Діти відповідають).

    Вихователь: Я вчора отримала лист з лісу. Білочка просить про допомогу: їй потрібно надіслати посилку з фруктами і овочами. Допоможіть мені вибрати із запропонованих грибів і фруктів тільки ті, що білочка їсть. Але перш ніж ви їх візьмете, треба вирішити приклад, на картці, яка лежить поруч.

    (Під спокійну музику діти ходять по груповій кімнаті, знаходять картки вирішують їх, а муляжі фруктів і овочів укладають в посилку разом з вихователем).

    Вихователь: Молодці, «Посилку для білочки» ми зібрали.

    - Скільки грибів ми поклали в посилку? (4)

    Діти: чотири.

    - Покладіть цю цифру на столі.

    - Скільки фруктів поклали в посилку? (6)

    Діти: шість.

    - Покладіть цю цифру на столі.

    -А тепер покажіть знаком, чого в посилці більше - грибів або фруктів?

    Діти показують: 6> 4

    Вихователь: Давайте згадаємо, що таке завдання. З яких частин вона складається?

    Діти відповідають.

    -Соберём пірамідку.

    -Закрийте очі.

    (змінює складові частини пірамідки місцями.) Красива вийшла пірамідка?

    Діти: немає, так не правильно.

    Вихователь: Так і в завданні. Рішення не може бути перед умовою, а питання після відповіді. Софія, збери пірамідку правильно.

    Давайте вирішимо завдання.

    Пішов їжачок за грибами та знайшов 4 гриба. Білочка дала їжакові ще 2 гриба. Скільки грибів стало у їжачка?

    Розв'яжіть цю задачу і запишіть її рішення у себе в зошиті (4 + 2 = 6).

    Вихователь: Чому на першому місці стоїть цифра 4?

    Діти: Тому що їжачок знайшов 4 гриба.

    Вихователь: Чому ви поставили знак «+»?

    Діти: Тому що грибів стало більше.

    Вихователь: Чому потрібна цифра 2?

    Діти: Тому що білочка дала 2 гриба.

    Вихователь: Скільки всього грибів стало у їжачка?

    Діти: шість.

    Гра «Струмочок».

    Вихователь: Сьогодні у нас струмочок буде за складом числа 10.

    (Діти беруть цифри і встають парами відповідно до складу числа 10). Наприклад: 1 і 9, 2 і 8, 3 і 7, 4 і 6, 5 і 5.

    Діти підходять до вихователя і називають свою пару. Наприклад: 1 та 9, вместе10 і встають в струмочок. Наступна пара називає свої цифри, і теж встають в струмочок. Так утворюється ряд парних чисел, що становлять число 10.

    Вихователь: Викладемо на магнітній дошці логічний ланцюжок з геометричних фігур. Кожна наступна фігура повинна відрізнятися формою і кольором.

    - Як можна назвати кожну групу фігур?

    -діти відповідаю: група - кіл і група - квадратів.

    Вихователь: Об'єднайте фігури в групи за кольором.

    - Як називається кожна група?

    Діти: Група блакитних фігур, група червоних фігур.

    Робота в зошитах.

    Вихователь: У кожного зошита стоїть крапка, від якої треба починати візерунок. Графічний узор виконується під диктовку вихователя.

    3 клітини вправо, 1 клітинка вгору, 1 клітина вліво,

    1 клітина вгору, 3 клітини вправо, 1 клітина вниз,

    1 клітина вгору, 1 клітина вліво, 3 клітини вправо,

    1 клітина вгору, 1 клітина вліво, 1 клітинка вгору,

    3 клітина вправо, 1 клітина вниз, 1 клітина вліво,

    1 клітина вниз, 3 клітини вправо.

    Далі діти продовжують виконувати візерунок самостійно.

    В кінці підводиться підсумок заняття.

    Вихователь і Кузя проходять по рядах, дивляться, як діти виконують завдання.

    Вихователь: Хлопці, сьогодні ви порадували мене своїми знаннями. Дякуємо!

    - А тепер ми вас з Кузею запрошуємо на прогулянку пограти з круглими предметами. (На прогулянці проводяться ігри з м'ячем.)





    Безпосередньо освітня діяльність по пізнавальному розвитку дітей з ОНР в підготовчій до школи групі