• Хід заняття

  • Безперервна освітня діяльність «Щоб зуби не боліли» Освітня галузь - фізичний розвиток




    Дата конвертації19.06.2017
    Розмір7,9 Kb.
    ТипЗуби, зубна щітка і паста

    Анна Офицерова
    Безперервна освітня діяльність «Щоб зуби не боліли» Освітня галузь - фізичний розвиток

    З дітьми 3-4 років

    Освітня область: фізичний розвиток

    Інтеграція ГО: соціально - комунікативний розвиток, пізнавальне

    розвиток, мовленнєвий розвиток.

    Мета: Формування у молодших дошкільнят основ здорового способу життя.

    завдання:

    Освітні: формувати уявлення про функції зубів, про правила

    догляду за зубами, про здорове харчування.

    Розвиваючі: сприяти розвитку вміння чистити зуби за алгоритмом.

    Розвивати увагу, комунікативні навички;

    Розвивати мова дітей, вчити відповідати на питання, познайомити з новим

    словом «стоматолог»;

    вчитися визначати на смак овочі і фрукти і називати їх.

    • Виховна: виховувати потребу піклується про своє здоров'я,

    дотримуватися правил особистої гігієни (чистити зуби ретельно і регулярно).

    Попередня робота: Бесіда з дітьми про корисні і шкідливих для зубів продуктах; розглядання картин, для чого потрібні зуби тваринам; читання художньої літератури С. Михалков «Як у нашій Любочки», Смішарики «Нові зуби», казки про зуби; презентація «Здрастуйте, здорові зубки!»

    Матеріал: атрибути до гри "Веселий - сумний зуб" - овочі, фрукти, "чарівна коробка із зубною пастою і щіткою", ілюстрації кролика і собаки, стоматолог, муляжі овочів і фруктів, цукерки, варення, алгоритм чищення зубів, музичний супровід.

    Хід заняття:

    1. Організаційний момент.

    Хлопці, давайте пограємо і привітаємося з нашими гостями.

    Привіт, долоньки! Хлоп-хлоп-хлоп

    Привіт, ніжки! Топ-топ-топ!

    Привіт, щічки! Плюх-плюх-плюх!

    Пухкенькі щічки! Плюх-плюх-плюх!

    Привіт, губки! Чмок-чмок-чмок!

    Привіт, зубки! Клац-клац-клац!

    Здрастуй, мій носик! Біп-біп-біп!

    Привіт, гості! Вітаю! (уклін гостям)

    2. Основна частина:

    До групи входить Карлсон.

    - Здрастуйте, я прийшов до вас в гості. Дивіться, скільки я з'їв цукерок, поки йшов до вас. (Показує фантики від цукерок.)

    - Ой-ой-ой (хапається за щоку).

    Вихователь: Що сталося?

    - У мене зуб захворів!

    Вихователь. Карлсон маму погано слухав і цукерки тільки їв. Заболів зуб у нього. Заревів наш Карлсон: о-о-о-о-о!

    Вихователь: Карлсон, не можна стільки багато цукерок відразу їсти. Зовсім ти про своїх зубах не дбаєш!

    Карлсон: А як про них треба дбати?

    Вихователь. Проходь, Карлсон, сідай. Ми якраз сьогодні будемо говорити про зубах і про те, як треба дбати про зуби.

    Зубки є у всіх діточок

    У слухняних, шалунішек

    У маляток і великих

    Що ви знаєте про них?

    Які ж з себе,

    У білій твердій шубці,

    Наші кращі друзі

    біленькі зубки

    Вихователь: Де живуть зуби?

    Діти: У роті Вихователь: Скільки у вас зубів? Діти: Багато

    Вихователь: у маленьких дітей які зубки? (маленькі).

    А у дорослих які зуби? (великі).

    Вихователь: Для чого потрібні зуби?

    Діти: Щоб пережовувати їжу, для красивої посмішки.

    Вихователь: А зуби є тільки у людини? - А чи є зуби у тварин? Діти: Є.

    Вихователь: - Навіщо кролику зуби? Правильно гризти морквину. Він виросте і сгризёт багато морквини. Навіщо собачці зуби? Щоб гризти кісточку. Тварини використовують зуби не тільки для їжі, але і для захисту від ворогів.

    Вихователь: Хлопці, що треба робити, щоб зуби були здоровими і красивими?

    Діти. Треба їх чистити двічі на день, вранці і ввечері, полоскати рот.

    Физкультминутка: (Разом з Карлсоном)

    Ми чистимо, чистимо зуби (Імітація рухів)

    І весело живемо. (Удари в долоні)

    А тим, хто їх не чистить, (грози пальчиком)

    Ми пісеньку співаємо. (Удари в долоні)

    Ех, давай, що не зівай, (Присідання)

    Про зубах не забувай, (грози пальчиком)

    Знизу вгору, зверху вниз (Імітація рухів)

    Чистити зуби не лінуйся!

    Вихователь: А чистить зуби наш Карлсон?

    Карлсон: ні я не чистив зуби!

    Вихователь. Чим чистять зуби?

    Діти. Зубною щіткою і пастою для дітей.

    Досвід зі щіткою. На столі чарівна коробочка.

    А зараз давайте подивимося на зубну щітку ближче. Потріть щіткою по руці. Що ви відчуваєте? Вона добре тре. Маленькі ворсинки потрапляють в щілинки зубів і дістають звідти залишки їжі. Покладіть щітки в коробочку.

    Досвід з пастою.

    Хлопці, а ви знаєте, що паста буває різна - дитяча та доросла.

    А зараз давайте понюхаємо зубну пасту. Чим вона пахне? Ммм! Приємний запах!

    А давайте ми подивимося, як правильно чистити зуби.

    Робота з алгоритмом

    Треба чистити кожен зуб

    Верхній зуб і нижній зуб

    Навіть самий дальній зуб

    Дуже важливий зуб

    Зсередини, зовні три,

    Три зовні і всередині

    Подивіться сюди. Тут є зубики. Це якийсь зубок? Чому він веселий? (у нього нічого не болить). А це якийсь зубок? Чому він плаче? (він болить).

    Вихователь: Якщо раптом зуби захворіли, терпіти не можна! Зубний біль - це плач хворого зуба. Його треба терміново рятувати! А найголовніший рятувальник зубів - це (зубний лікар). ПОКАЗАТИ. Хлопці, хто вже був у зубного лікаря?

    Лікаря, який лікує зуби називають стоматологом. Повторити.

    Вихователь. А ще, щоб зуби не боліли, а були завжди красивими і здоровими їх треба берегти і зміцнювати - їсти корисні для зубів продукти.

    Карлсон: А що для зубів є ще й шкідливі продукти?

    Вихователь. Зараз ми з хлопцями допоможемо тобі розібратися в цьому. У нас на столі є різні продукти - корисні і шкідливі для зубів. Візьміть всі по продукту. Подумайте, корисний чи шкідливий для зубів продукт у вас в руках. Корисний продукт покладіть до веселого зубок. А шкідливий до сумного. І Карлсон ти подумай, куди покладеш свою варення.

    А зараз давайте перевіримо, чи правильно поклали продукти.

    Вихователь: Хлопці, давайте скажемо ось які чарівні слова: "Ріпка, яблуко, морковка- нашим зубкам тренування!"

    Хлопці! А зараз давайте пограємо в гру. Ви повинні з закритими очима визначити на смак і назвати, що ви з'їли?

    підсумок:

    Вихователь: Хлопці, про що ми сьогодні говорили? (Про зубах, і тому як за ними доглядати: чистити зуби, полоскати рот, є корисні для зубів продукти).

    Карлсон, тепер ти знаєш, як доглядати за зубами?

    Карлсон: Так тепер я знаю, як доглядати за зубами, піду, розповім своїм друзям.

    Вихователь: А ще тобі потрібно обов'язково сходити в лікаря і показати свої зубки! Хлопці, а до якого лікаря треба сходити Карлсон?

    Карлсон: Я прощаюся з вами і хочу пригостити вас яблучками.





    Безперервна освітня діяльність «Щоб зуби не боліли» Освітня галузь - фізичний розвиток