• Хід заняття

  • «Бальна сукня для ляльок». Інтегроване заняття з пізнавально-естетичному розвитку дітей п'ятого року життя




    Дата конвертації16.04.2017
    Розмір5,65 Kb.
    ТипІнтегровані заняття. конспекти

    Христина Раскатова
    «Бальна сукня для ляльок». Інтегроване заняття з пізнавально-естетичному розвитку дітей п'ятого року життя

    «Бальна сукня для ляльок»

    Інтегроване заняття пізнавально -естетичного характеру для дітей п'ятого року життя.

    Мета: активізувати пізнавальний інтерес дітей до одягу, через збагачення уявлень про її призначення і функції; формулювати вміння аргументувати судження; створювати графічне і аплікативного зображення одягу;

    - переживання пізнавально -естетичні емоцій від результату своєї роботи на занятті (рішення проблемно-пошукових ситуацій, висловлювання, зображення одягу, робота з моделлю).

    завдання:

    1. Уточнити функції і призначення різної одягу (для захисту, зручності та краси; для голови, рук, ніг і тіла). Удосконалювати вміння поділяти утилітарну й естетичну функції одягу, формулювати судження.

    2. Конкретизувати знання про необхідність різного одягу в різні пори року (в холодну і теплу погоду, для роботи, відпочинку та свята).

    3. Удосконалювати вміння створювати аплікативного зображення одягу (за задумом); висловлюватися щодо її призначення, розвивати дедуктивний мислення;

    4. Активізувати творчу уяву;

    5. Збагачувати практику роботи з наочними моделями «Функції одягу»;

    Попередня робота:

    Розгляд ілюстрацій з різними видами одягу та її примірка, виділення особливостей конструкції, форми, матеріалу. Збагачена практика впізнавання і моделювання комплектів одягу за ознаками призначення і функції. Читання художньої літератури, розглядання журналів мод, ряджені, ігри з одягом, відгадування загадок. Дидактичні ігри: «Наш одяг», «Хто шиє одяг?», «Про що може« розповісти »одяг?».

    Матеріал: умовне позначення поняття одяг (знак, набори предметних карток із зображенням одягу (для захисту тіла, роботи, занять спортом та ін.); Матеріали для образотворчої діяльності, площинні ляльки, що зображують хлопчиків і дівчаток.

    Хід заняття:

    Хлопці, дуже скоро закінчиться зима і до нас прийде весна. Скажіть, а який найперший весняне свято? Діти: 8 Березня. Вірно, в цей день всі мами і дівчатка хочуть бути ошатними. Хлопці, наші ляльки теж хочуть бути ошатними, у нас є сукні, але вони всі білі, а так хочеться бути неповторною. я купила журнал, який називається «Мода» і побачила в ньому багато цікавого. Подивіться, які ошатні, гарні, а головне різні сукні. (Діти гортають журнал).

    1. -Хлопці, а для чого потрібна людині одяг? Відповіді дітей. Відкриваю журнал, показую плаття і питаю, чи можна ходити в цьому ошатному, красивому платті... і взимку і влітку і навесні? Відповіді дітей. Ми з вами говорили про одязі, а зараз я пропоную вам трохи пограти

    2. Тоді давайте з вами пограємо в гру, яка називається «Знайди свій знак». Що означає модель «Сонечка» - одяг, який носять влітку.

    Що означає модель «Сніжинки» - одяг, який носять взимку.

    Що означає модель «Крапельки» - одяг демісезонний - речі, призначені для шкарпетки в перехідні сезони (восени і навесні). Ваше завдання, розподілити одяг згідно зі своїм знаку (викладаємо до знаків на столи) Кольорові моделі.

    -А для чого потрібна одяг. Для захисту нашого тіла від холоду, дощу, сонячного опіку.

    (виставляються моделі із зображенням сезонних змін:

    СНЕЖИНКА, СОНЦЕ, ДОЩ)

    - Який це знак? (СНЕЖИНКА)

    - До якого часу року відноситься? (до зими)

    - Який одяг ми носимо взимку? (теплу)

    - Знайдіть і покажіть картки з зимовим одягом.

    - Подивіться на картки. Все правильно показали?

    - Як називається твоя одяг?

    (Аналогічно з сонцем, з дощем)

    3. Фізкультхвилинка

    Дощик, дощик Стукай пальчиками по черзі

    Цілий день

    Барабанить в скла.

    Весь одяг у мене,

    Від дощу промокла.

    4. «Збери мозаїку» (Малюємо плаття, розрізаючи його на частини одягу)

    5. Пальчикова гімнастика «Цей пальчик ....»

    6 - У вас на столах ляльки-хлопчики і дівчатка. Вони дуже хочуть носити красиву і зручну одяг. - Тут на столах приготовлені ескізи одягу, але вони всі однакові. - Я пропоную вам стати модельєрами і придумати свій одяг. Хлопці, а ви не помітили, що на столах чогось не вистачає? Діти перераховують, що є на столах, роблять висновок, що немає кистей. Скажіть, а чи можемо ми розфарбувати сукні без кистей? (Варіанти дітей) (я пропонуючи вам створити різними методами ... стусани, пальчики, губки)

    - Подивіться, як багато з'явилося ляльок в красивій і зручному одязі.

    - Як ви думаєте, їм буде зручно? Їм подобається новий одяг? А вам? Чому?

    7.- Ми славно потрудилися, ляльок народила. Показати журнал, подивіться, у нас вийшло точно так само як і в журналі. Тепер наші ляльки будуть задоволені.

    8. І можемо йти гуляти.

    А на вулиці мороз

    Відморозить щоки, ніс.

    - В якому одязі підемо гуляти? (У зимовій, в теплій)

    - Так давайте одягатися! (всі встають)





    «Бальна сукня для ляльок». Інтегроване заняття з пізнавально-естетичному розвитку дітей п'ятого року життя