Авторська розробка. Конспект заняття «На весняній галявині». Знайомство з першими весняними квітами.




Дата конвертації04.04.2017
Розмір5,69 Kb.
ТипВесна. Матеріали для дитячого садка на тему вес

Світлана Губренко (Андрєєва)
Авторська розробка. Конспект заняття «На весняній галявині». Знайомство з першими весняними квітами.

Конспект НСД "На весняній галявині. Знайомство з першими весняними квітами".

Напрямок: "Пізнавально-мовний розвиток".

Освітня область: "Пізнання".

Завдання: формування цілісної картини світу, розширення кругозору дітей.

цілі:

1. Розширювати і збагачувати знання дітей про весняні зміни в природі.

2. Ознайомити дітей з першими весняними квітами, вчити їх називати (мімоза, пролісок, мати-й-мачуха, фіалка).

3. Вчити дітей грамотно будувати речення з трьох слів і більше.

4. Розвивати уяву дітей на основі загадок.

5. Продовжувати вчити дітей супроводжувати мова рухами.

устаткування:

- аудіозапис Тетяни Суворової "поїзд- марш -тренаж";

- ноутбук,

- відезарісовка "Весна красна йде!",

- ілюстрація "Рання весна"

- ілюстрації перших весняних квітів (мати-й-мачуха, підсніжник, мімоза, фіалка)

- перші весняні квіти на картонній основі, вирізані по контуру за кількістю дітей

ХІД НСД

1. Організаційний момент.

Чому все змінилося?

Чому все заіскрилось,

Засміялося і заспівало?

Ну, скажіть, в чому тут справа?

Це так легко зрозуміти -

До нас ВЕСНА прийшла знову!

Перегляд відеозамальовки "Весна - красна йде!"

2. Основна частина.

- Розкажіть, хлопці, що відбувається навесні?

(Вислуховуються відповіді дітей).

- Правильно. Навесні небо блакитне. Яскраво світить сонце. Дні стають довшими, а ночі - коротше. На вулиці тепло. Тане сніг, біжать струмки, з'являються проталини.

(Методична рекомендація - поясніть дітям, що таке "проталини")

- Хлопці, а давайте, ми з вами вирушимо в ліс. Поїдемо ми на поїзді. До поїздки приготувалися все? Тоді - в дорогу!

Авторская разработка. Конспект занятия «На весенней лужайке». Знакомство с первыми весенними цветами.

(Чи включається аудіозапис: диск Т. Суворовой "Поїзд-марш-тренаж")

- Ось ми і приїхали. Ой, хлопці що раптом сталося?

Сонечко пропало,

На сонці хмара набігла.

Физминутку "Весняний дощ"

Вранці надів на ніжки

Дощ кришталеві чобітки - діти йдуть по колу.

Де настане чобіток - тупають на місці.

Там розкриється квітка. - діти зупиняються, з'єднують

руки разом, а потім по одному

пальчику розкривають, виходить

"Бутончік".

Від дощу травинки

Розправляють спинки - тягнуться до "сонечка"

- Ось і дощик пройшов. Ой, хлопці, подивіться, яка перед нами красива галявина! А скільки на ній квітів!

- Навесні кожен день на галявині з'являються нові квіти. Спочатку їх зовсім не видно, але потім з-під землі вилазить тоненький стеблинка - ось так виростає новий квіточку.

Знову немає струмків спокою -

День і ніч дзюрчать в кущах.

Ходить сонце золоте

В чистих-чистих небесах.

Ллє промені на ліс, на луг,

І на все квіти навколо:

Рожеві, сині,

Білі і червоні,

Як один, красиві,

Хоч і дуже різні!

(Б. Асаналіев).

- А давайте познайомимося з нашими першими квітами.

- Відгадайте загадку, про яке квіточці вона?

Холод. Усі сади порожні.

Ну які тут можуть бути квіти?

Але у нас на зло морозу

У березні продають. (Мімозу).

- А ось, ще у нас виросли квіточки:

*

На нашій галявині

Фіалка розцвіла,

фіолетові пелюсточки

Вона тихенько підняла.

*

Огонечкі жовті,

З сухої трави -

Це мати-й-мачухи

Перші квіти.

(Д. Послуги).

- А який квіточку ще сховався у нас?

Проростає крізь сніжок,

До сонячним променям, квітка,

Маленький і ніжний,

Біленький пролісок.

(Н. Маслей)

Гра "Збери букет" Діти діляться на 4 групи по кілька осіб.

Їм пропонується зібрати в букет тільки один вид квітів. Одна група збирає мати-й-мачуху, друга - підсніжники, третя - мімозу, а четверта - фіалки.

- Ось і сонечко вже сідає. Нам пора повертатися в дитячий сад.

Скажіть, а де ми сьогодні були? Які квіти ви запам'ятали?

- Молодці! Ви сьогодні дуже добре займалися!

Діти на "поїзді" їдуть.





Авторська розробка. Конспект заняття «На весняній галявині». Знайомство з першими весняними квітами.