• Хід заняття.

  • Арифметичні задачі для дітей дошкільного віку




    Дата конвертації23.10.2017
    Розмір7.86 Kb.
    Типарифметичні

    Конспект з математики у підготовчій групі

    Тема: Арифметичні завдання, величина, орієнтування в просторі, рішення прикладів

    мета:

    -Продовжуємо вчити вирішувати арифметичні завдання, записувати рішення за допомогою цифр і знаків;

    - вчити вимірювати лінійкою, записувати результати вимірювання;

    - закріплювати вміння вирішувати приклади;

    - продовжувати вчити розуміти навчальне завдання і виконувати її самостійно;

    - формувати навик самоконтролю і самооцінки;

    Матеріали: картки, картинки, індивідуальні зошити Колесникової Е. В. «Математика для дошкільнят 6-7 років», лінійки.

    Хід заняття.

    1. «Вирішуємо задачу»

    Запитання і завдання: Скільки рибок в акваріумі зліва? (5). Скільки рибок в акваріумі справа? (4). Скільки рибок в двох акваріумах? (9)

    Складіть умову задачі. (В акваріумі зліва п'ять рибок, а в акваріумі справа - чотири).

    Задайте питання до задачі. (Скільки рибок в двох акваріумах?)

    Дайте відповідь на питання завдання. (9)

    Запишіть рішення задачі і прочитайте запис. (п'ять плюс чотири дорівнює дев'яти.)

    2. «Вирішуємо задачу».

    Завдання і питання.

    Складіть умову задачі (На дереві було десять листочків, шість полетіли).

    Задайте питання до задачі. (Скільки листочків залишилося на дереві?). Дайте відповідь на питання. (4)

    Запишіть рішення задачі і прочитайте запис. (Десять мінус шість дорівнює чотирьом).

    3.Уча вимірювати лінійкою.

    У кожної дитини на столі лежить лінійка. Скажіть дітям, що на лінійці написані цифри, які позначають сантиметри.

    Завдання і питання.

    За допомогою лінійки виміряйте висоту палички у прапорця і довжину машини. Запишіть результати вимірювання.

    Якої висоти паличка у прапорця? (5 см). Якої довжини машина? (7 см)

    4.Фізкультмінутка.

    Діти виконують рухи по тексту вірша:

    Руки підняли і помахалі-

    Це дерева в лісі.

    Лікті зігнули, кисті встряхнулі-

    Вітер збиває росу.

    Плавно руками помашем-

    Це до нас птахи летять.

    Як вони сядуть-покажемо:

    Руки склали назад.

    5.Ігровое вправу «Слухай і малюй».

    Завдання.

    Намалюйте коло і прямокутник так, щоб:

    - прямокутник знаходився всередині кола;

    -коло знаходився в прямокутнику;

    -прямоугольнік і коло перетиналися;

    -прямоугольнік і коло знаходилися поруч;

    6.Ігра «Хто в якому будиночку живе»

    Завдання і питання.

    Покажіть стрілочкою, хто в якому будиночку живе, а дізнатися ви це зможете, якщо правильно вирішите приклади, які звірі тримають.

    Хто живе в будиночку, на якому написана цифра 5, і чому? (Мишка, тому що сім мінус два дорівнює п'яти).

    Хто живе в будиночку, на якому написана цифра 6, і чому? (Лисиця, тому що п'ять плюс один дорівнює шести).

    Хто живе в будиночку, на якому написана цифра 9, і чому? (Заєць, бо вісім плюс один дорівнює дев'яти).

    7.Самоконтроль і самооцінка виконаної роботи.

    За словесною інструкції.

    Запропонувати дітям перевірити, чи правильно у них виконані завдання. Самооцінка проводиться так само, як і при зоровому контролі.







    Арифметичні задачі для дітей дошкільного віку