Аплікація з природного матеріалу «Метелик»




Дата конвертації07.04.2017
Розмір3.25 Kb.
ТипАплікація. Ідеї ​​для дитячої творчості

Світлана Борисова
Аплікація з природного матеріалу «Метелик»

Тема заняття: Аплікація з природного матеріалу «Метелик»

Цілі: навчити дітей знаходити однакові листочки або пелюстки квіток і складати симетричне зображення; складати візерунок на крильцях за рахунок наклеювання дрібних листочків; розвивати творчі здібності та уяву.

Матеріали: ілюстрації та аплікації із зображенням метеликів, виконані з паперу та з сухого листя; засушені різної форми і розміру листочки і пелюстки квітів на підносі; половинка альбомного листа; клей, пензлик для клею; фломастери; серветка.

Хід заняття:

Вихователь загадує дітям загадку:

Спав квітка і раптом прокинувся,

Більше спати не захотів,

Ворухнувся, стрепенувся,

Злетів вгору і полетів. (Метелик)

- Хлопці, сьогодні ми зробимо аплікацію «Метелик» із засушених листочків і квіток. Подивіться на картинку метелики і скажіть, що є у метелика.

Вихователь показує ілюстрацію метелики.

-Правильно, у метелика є голова, тулуб, і 4 крила.

-Який форми головка у метелика? (Кругла)

- Якої форми тулуб і крильця? (Тулуб довгасте, крила овальні)

- Давайте порівняємо крила за кольором, формою і візерунку. Які верхні крила? Нижні? Яка пара крилець більше за розміром?

-Для того, щоб метелик вийшла красивою, потрібно підібрати відповідні листочки. Для тулуба підбираємо вузький, довгий листочок.

Вихователь вибирає листочки і становить з деталей метелика.

-Для головки вибираємо круглий листочок, а для крилець довгасті овальні листочки.

- Кожен листочок змащуємо клеєм. Спочатку наклеюємо тулуб, потім головку. А потім приклеюємо крильця: спочатку верхні, потім нижні.

- На крильцях можна виконати візерунок, наклеюючи другим шаром дрібні листочки. А потім домалюємо фломастером вусики.

-Перш ніж ви приступите до роботи, давайте розімнемося.

Физкультминутка

Вранці метелик прокинулася.

Потягнулася, посміхнулася.

Якщо - росою вона вмилася.

Два - вишукано покружилась.

Три - нагнулася і присіла.

На чотири - полетіла.

А на п'ять - на місце села.

(Діти виконують рухи відповідно до тексту)

Самостійна діяльність дітей

- А тепер, хлопці, приступайте до роботи. Вибирайте відповідні листочки, складайте з деталей метелика, ретельно промазуйте клеєм кожну деталь і виконуйте аплікацію.

Діти самостійно виконують роботу. Вихователь контролює і допомагає відстаючим дітям.

підсумок заняття

-Разложіте свої роботи і помилуйтеся метеликами, що сіли на лужок. Яка метелик сама нарядна? А яка робота сама акуратна? А яка метелик найоригінальніша?

-Чому саме вона вам подобається?

Оформляється виставка робіт.

Аппликация из природного материала «Бабочка»




Аплікація з природного матеріалу «Метелик»