Аплікація в підготовчій групі «Чашка чаю для бабусі і дідусі»




Дата конвертації16.04.2017
Розмір5.61 Kb.
ТипАплікація. Ідеї ​​для дитячої творчості

Єлизавета Бурлакова
Аплікація в підготовчій групі «Чашка чаю для бабусі і дідусі»

Конспект НСД по аплікації в підготовчій до школи групі «Чашка чаю для бабусі і дідусі»

Мета: формувати сімейні цінності, дбайливе ставлення до бабусі і дідуся.

завдання:

вчити складати композицію із запропонованих матеріалів;

розвивати моторику рук, вольові якості дошкільнят: посидючість, терплячість, бажання доводити почате до кінця;

виховувати акуратність при роботі з клеєм; інтерес до творчої діяльності;

виховувати увагу до рідних і близьких, бажання порадувати маму і бабусю своїм подарунком.

Устаткування і матеріали: лялька, кольоровий картон для фону, тканину х / б яскравих забарвлень, трафарети чашки і блюдця з картону, ножиці, клей, простий олівець, пакетик чаю.

Попередня робота:

спостереження за сезонними змінами в природі восени;

бесіди про осінь, осінніх святах;

розгляд ілюстрацій, репродукцій, відео матеріалів з осінніми пейзажами;

читання віршів, казок, оповідань про зиму (Н. Грібачев «Руді листя», російська народна казка «Мужик і ведмідь», Н. Сладков «Осінь на порозі», К. Лукашевич «Осінь», Т. Домаренок «Втомлений дощик») ;

заучування віршів про осінь.

Хід заняття:

Введення в ігрову ситуацію.

Стукіт у двері.

Вихователь: Хто там?

Двері відчиняються.

- Здрастуйте, я лялька Оля. Мені мама сказала, що з настанням осені настане свято, і всі будуть своїх бабусь і дідусів вітати. І я теж хочу привітати своїх бабусю і дідуся. Тільки коли осінь настане, як я дізнаюся? Допоможіть хлопці, як дізнатися що осінь за віконцем?

Діти: Желтеют листя, день ставати коротше, починає холоднішати, діти одягаються тепліше.

Лялька Оля: Ой, як добре! Значить, зараз осінь настала? А восени у моїх бабусі і дідуся свято, а ви ваших бабусь і дідусів будите вітати? Невже моя бабуся без подарунка залишиться. Вона дуже любить пити чай, і я хотіла б їй подарувати красиву чашку.

Вихователь: Чи не переймайся, Оля. Ми допоможемо тобі. Правда, хлопці? Всі разом ми зробимо для наших бабусь і дідусів чашки чаю і тебе теж навчимо.

Розгляд зразка.

Для початку, ми з вами розглянемо, з чого зроблена наша чашка? (Діти розглядають зразок). На картон приклеєна чашка і блюдце з тканини, а всередині чашки лежить пакетик чаю. А сама чашка прикрашена вирізаними з тканини деталями.

Пояснення і показ.

Щоб у нас вийшла така ж красива чашка, нам треба обвести трафарети простим олівцем на зворотному боці тканини (шматки тканини заздалегідь треба наклеїти на білий папір, а також приготувати з картону трафарети чашки і блюдця). Потім вирізати і приклеїти на картон. Пензлем ми будимо наносити клей на деталі аплікації. Серветкою будемо притискати деталі аплікації до основи. У чашки приклеюємо тільки краю, середину трохи піднімаємо. Далі вирізаємо з тканини невеликі деталі, наприклад квіти, і прикрашаємо чашки вирізаними деталями. Зайвий клей промаківаем серветкою. Наш подарунок готовий, залишилося тільки покласти в чашку пакетик чаю. Краї картону можна обробити фігурними ножицями.

Правила наклеювання і робота з ножицями.

1. Клей набираємо на всю кисть, потім зайве прибираємо про край баночки.

2. Наносимо клей на деталі і приклеюємо на основу (обов'язково на клейонці, клей наносити потрібно від середини до країв).

3. Покласти кисть, взяти обома руками деталь і прикласти на те місце, де вона лежала, притиснути серветкою, промокнув зайвий клей.

4. Ножицями потрібно працювати акуратно, не махати, не кидати, не тримати кінцями вгору, не залишати відкритими.

Самостійна робота дітей.

Вихователь: Тепер можете приступати до роботи. А ми з лялькою Олею, якщо хто-то что-то забуде, нагадаємо і покажемо.

Діти самостійно виконують завдання.

Динамічна пауза.

Вихователь: Молодці хлопці, а тепер ми з вами перетворимося в осінні листочки і трохи пограємо:

Ми листочки осінні, на гілках ми сидимо (присісти).

Дмухнув вітер - полетіли, ми летіли, ми летіли (легкий біг по колу)

І на землю тихо сіли (присісти).

Вітер знову набіг і листочки все підняв (легкий біг по колу).

Закружляли, полетіли і на землю тихо сіли (присісти).

Після закінчення роботи, вихователь пропонує вивісити свої роботи на стенд. Діти розглядають свої чашки, радіють отриманому результату.

Вихователь: молодці, хлопці. Які гарні чашки у вас вийшли. Ваші бабусі і дідусі будуть дуже раді. Оля, тобі сподобалися чашки чаю, які хлопці приготували в подарунок своїм бабусям і дідусям?

Лялька Оля: Так. Хлопці спасибі вам за допомогу! Мої бабуся і дідусь будуть дуже раді. Мені пора йти. До побачення!

Підбиття підсумків.

Вихователь: Хлопці, кому ми сьогодні допомогли?

Діти: ляльці Оле.

Вихователь: як ми їй допомогли?

Діти: Навчили робити подарунок для бабусі.

Вихователь: Маша (Андрій, Денис, Настя) яка чашка тобі сподобалася найбільше?

Діти: відповідь.

Вихователь: А чому вона тобі сподобалася?

Діти: відповідь.

Вихователь: Хлопці ви великі молодці, навчили Олю робити подарунки. Тепер, я думаю, Оля без праці зробить подарунок для своєї бабусі. Дякую за добру роботу.





Аплікація в підготовчій групі «Чашка чаю для бабусі і дідусі»